Від початку повномасштабного вторгнення значна частка українців була вимушена виїхати за кордон та почати будувати своє життя з нуля.

Серед них також є айтівці, які прагнуть працевлаштуватися до іноземних IT-компаній. 

Проте, процес пошуку вакансій, складання резюме, проходження співбесід часто виявляється надто складним у незнайомій країні.

 

Ми вирішили поспілкуватися зі справжнім професіоналом у галузі тестування — Вікторією, що має досвід у працевлаштуванні за кордоном та може поділитися дуже корисними секретами!

“Привіт! Мене звуть Вікторія. Я з України, з міста Харків.

Майже два роки я живу в США. Тут я вивчилась на тестувальника та знайшла роботу в американській ІТ-компанії. 

 

Власне, моя компанія залучає на роботу не лише працівників, які живуть в США, а й розробників та тестувальників з різних країн світу на умовах фрилансу.

Тому я багато знаю про особливості працевлаштування українців в Америці та хочу дати кілька корисних порад всім охочим”.

  • Дякуємо! Тож, які можливості роботи в іноземних ІТ-компаніях зараз є в українців?

“Можливість працювати в іноземних ІТ-компаніях відкриває горизонти для професійного та особистого розвитку. Україна славиться своєю IT-індустрією і поступово стає частиною цього глобального процесу, попри досить високу конкуренцію.

 

Зараз українці можуть співпрацювати з іноземними фірмами на наступних умовах:

  • Фриланс

Іноземні клієнти можуть наймати фрилансерів з України для виконання окремих завдань або проєктів. Популярні платформи, такі як Upwork, Freelancer або Toptal, дозволяють професіоналам з України знайти роботу та заробляти гроші через, наприклад, PayPal or Payoneer.

 

  • Переведення до філії компанії за кордоном

Деякі іноземні компанії мають філії в Україні та можуть пропонувати своїм працівникам можливість працювати на різних ринках. Це дає їм можливість залучити кращі таланти та “купувати працівника” за вигідною для себе ціною.

 

  1. Outstaffing

Це коли Sales Manager української компанії знаходить замовників, наприклад, з Америки. І тоді співробітники української компанії працюють на американську.”

  • Дуже цікаво. А як, на вашу думку, можна підвищити свої шанси на отримання роботи в США? 

“Не дивлячись на високу конкуренцію на ринку тестувальників в США, Канаді чи Європі — існує кілька ключових аспектів, які можуть допомогти працівнику з України знайти роботу на іноземному ринку.

 

  • Високий рівень володіння англійською мовою

Володіння англійською мовою на високому рівні є обов’язковою умовою для успішного працевлаштування в іноземній IT-галузі. Вам потрібно бути здатними спілкуватися з командою, менеджментом та замовниками під час мітингів, розуміти технічну лексику, вміти читати та розуміти документацію.

 

  1. Досвід та знання

Конкуренція висока, тому важливо мати портфоліо проєктів та досвід роботи з відомими технологіями й інструментами. 

Увесь ваш досвід та всі знання треба упакувати в резюме. 

Вміння гарно складати резюме — це окремий скіл. Потрібно знати, як має виглядати резюме, скажімо, для американського ринку або для ринку Європи. В Америці є ціла культура стосовно оформлення резюме, cover letter, follow-up email, формату спілкування з рекрутером.

 

  • Культурна відповідність (Cultural Fit)

Іноземні компанії приділяють велику увагу культурній відповідності своїм працівникам. 

Наприклад, для ринку США важливо бути відкритим, позитивним і готовим працювати в команді. Особисті якості, такі як емпатія, лідерство, і спроможність працювати в мультикультурному середовищі — тут дуже цінуються, адже, наприклад, у мене в компанії є працівники з США, України, Індії, Німеччини, Канади та інших країн.

 

  • Нетворкінг (Networking)

Знайомства та контакти в IT-індустрії можуть бути важливими для знаходження нових можливостей. Участь у професійних конференціях, вебінарах тощо відкриє перед вами двері у закордонний світ ІТ!”

  • Який етап працевлаштування ви вважаєте найскладнішим?

“Можу сказати, що для мене найскладнішим етапом було (і досі залишається) проходження інтерв’ю з рекрутерами. 

  1. По-перше, інтерв’ю треба проходити англійською мовою. 
  2. По-друге, треба добре розбиратися у галузі тестування.
  3. І по-третє, це стрес для нервової системи. “

 

  • Тож, як можна найкраще підготуватися до етапу співбесіди?

“Зараз я є членом класної групи тестувальників, які вивчилися на QA та шукають роботу на ринку США. І ось в чому полягає особливість нашої групи.

Кожного тижня ми проводимо Мок-інтерв’ю одне з одним. Це тренувальне інтерв’ю, яке симулює спілкування з рекрутером.

 

Мок-інтерв’ю проводять люди, які вже працюють у галузі IT, є дуже компетентними та професійними. Вони ставлять питання, підказують — як краще відповідати, діляться своїм досвідом.”

  • Можете дати кілька порад особисто для студентів A-Level?

 

“Звісно! Багато людей з нашої групи вже отримали свої очікувані job offer, тож я можу стисло поділитися їх досвідом та лайфхаками з підготовки та проходження інтерв’ю. 

Деякі пункти можуть здатися банальними, але вони є дуже важливими:

 

  • Приходьте на інтерв’ю у гарному вигляді, будьте привітними. 
  • Якщо це ремоут-інтерв’ю, перевірте що у вас стабільний інтернет та достатнє освітлення в кімнаті.
  • Не відповідайте на питання, доки до кінця не зрозумієте, чого від вас хочуть. Деякі питання передбачають обов’язкові уточнення – тож не соромтеся ставити зустрічні питання.
  • На будь-якому з етапів інтерв’ю, коли вас запитують, чи є у вас питання – вони мають бути. Тож підготуйте заздалегідь 4-8 питань.
  • Знання компанії – це must have. Вивчіть все про компанію, її продукт та власників. Якщо є можливість, зробіть тестування або аналіз продукту/послуги компанії та розкажіть про власні висновки. Це відразу виділить вас серед інших кандидатів.
  • Будьте професійними, але залишайтеся собою – не бійтеся показувати своє незнання чогось. Усе знати неможливо.
  • Ніколи не ігноруйте small talk, розвивайте це вміння. Включайтеся в «відсторонену» розмову, це важливо. Люди шукають в команду людей, а не роботів.
  • Якщо знаєте декілька способів розв’язання задачі — запитайте, яким чином інтерв’юер хоче бачити рішення. Це також зможе виділити вас серед кандидатів.
  • Використовуйте усі платформи для пошуку вакансій, які тільки знаєте!
  • Якщо у вас середній рівень англійської — дайте завдання Chat GPT: “надати вам 20/30/40 найпопулярніших питань з відповідями для інтерв’ю на позицію тестувальника англійською мовою.” 

Потім ви можете “попросити” Siri записати аудіо з питаннями та відповідями, які згенерував Chat GPT — і слухати їх завжди, коли є вільний час. Через кілька тижнів ви побачите, що самі можете відповідати англійською на часті запитання від рекрутера!

  • Коли ви подаєтеся на вакансію, не звертайте увагу на дату її відкриття. Наша колега знайшла роботу з вакансії, якій було 4 місяці.
  • Якщо резюме не працює – переписуйте його, доки не запрацює. Резюме повинно вас продавати!
  • Робіть мінімум 30 відгукувань на вакансії на день.
  • Подавайтеся на одну й ту саму вакансію на різних сайтах.
  • Додайте до свого резюме ваші досягнення з цифрами або у відсотках (наприклад, автоматизував 100% regression test cases).
  • Проходьте так багато інтерв’ю, як тільки можете. Тренуйтеся перед дзеркалом, проходьте Мок-інтерв’ю — і ви неодмінно отримаєте ваш job offer!” 

 

Дякуємо Вікторії за таку цікаву розмову! Та нагадуємо, що кожен студент A-Level отримує бонусні заняття зі складання резюме та проходження співбесід.

Ми зацікавлені в тому, щоб ви знайшли своє місце в IT – незалежно від країни та напрямку! Приєднуйтеся, щоб зробити перший крок разом з нами!

Тестування ПЗ icon

Тестування ПЗ

Дiзнатися бiльше

Ще iсторii

Олег Єрмолов

“Щоб досягти успіху, потрібно мати чітку мету перед очима та велике бажання за неї боротися. А ще – внутрішнє усвідомлення того, яких цілей ти повинен досягти до кінця року. Бо якщо цього немає, хтось доб’ється успіху замість тебе. І ти вже ніколи не зможеш його наздогнати та стати кращим!”   Якщо ви вважаєте, що відомі

Вiдгук повнiстю

Гордієнко Юрій

“Коли я сідаю за навчання або виконання практичних завдань, то не помічаю як проходить час. Тож це неодмінний плюс роботи в IT для мене! Бо інакше — чекай на швидке вигоряння. “

Вiдгук повнiстю

Валерій Попов

“…Я не розумів Java. Мені все здавалося нудним і надто складним. Але якось мені вдалося здати модуль, після чого всередині раптом щось “клацнуло”. З’явилося сильне бажання вивчити цю мову самостійно. Я зрозумів, що вона може бути цікавою та простою, якщо підійти до навчання по-іншому.”   Мова програмування Java вважається однією з найскладніших для новачків в

Вiдгук повнiстю

Бендера Олександр

“Ніколи не пізно кардинально змінити кар’єрний шлях. Я це зробив у віці майже 30 років! Мені здавалося, що поїзд вже скоро піде і влитися в новий напрям у такому віці буде досить складно. Але за правильного підходу можливо все! Головне – не здаватися, вірити в себе, продовжувати йти до своєї мети, навіть якщо щось не

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)