Блок Верстки на курсі Front-end очима викладача в A-Level

 

“У житті потрібно займатися тим, що приносить тобі задоволення. Тоді буде і добрий заробіток, і відчуття щастя. Тому для мене важливо, щоб курси допомагали людям знаходити своє покликання. Але щоб освоїти нову професію, потрібно викладатися під час навчання, знаходити час для саморозвитку. Як на мене, немає поняття “не вистачає часу”. Якщо є бажання та завзятість, час знайдеться завжди!”

 

Олександр Казначеєв

Full Stack Developer, викладач на курсі Front-end в A-Level

 

Давайте знайомитись! Мене звуть Олександр Казначеєв. Зараз я працюю в компанії KaaIoT == Cybervision на позиції FullStack розробника – тобто спеціалізуюся на front-end та backend частинах сайтів.

Понад 8 років я займаюся підтримкою продуктових проєктів, створенням нових сторінок, впровадженням редизайну, відповідаю за функціональну частину сайтів. Працюю на React JS, AngularJS, PHP Laravel.

У той самий час я викладаю верстання в ІТ-школі A-Level. Тому, якщо ви вирішите записатися на курс Front-end, то на модулі з верстання ми обов’язково з вами зустрінемося!

А поки що я розповім вам трохи про наш напрям, щоб ви могли зважити для себе всі “за” та “проти”.

Чому я люблю роботу програміста?

Перед тим як поговорити про курс, давайте поспілкуємося про напрямок загалом. Чому варто піти у розробники?

Особисто мене у роботі найбільше приваблює той момент, коли я бачу кінцевий результат. Спочатку до мене приходить “статичний” дизайн, картинка, яка ще не виконує своїх функцій. Я цю картинку “оживляю”, роблю її функціональною. А коли все працює правильно – це взагалі неоціненно!

Якщо дивитися на професію програміста в цілому, то плюсів дуже багато:

 • Можливість співпрацювати з IT-компанією з будь-якого куточка світу! Єдиний мінус – це різні часові пояси. Не завжди зручно спілкуватися з командою;
 • Багато варіантів для самореалізації, можливість відчувати свою приналежність до цікавих розробок, корисність. 

Приємно робити речі, які живуть далі своїм життям і приносять користь іншим;

 • IT – це хороша можливість виїхати в іншу країну, подорожувати світом. Я назвав би цей плюс “мобільність”.

Кожен знайде переваги для себе. Але плюси обов’язково знайдуться – у цьому можете не сумніватися!

 

Курс Front-end в A-Level

Тепер, коли ви знаєте, заради чого будете вчитися, можна детальніше обговорити курс. Я викладаю на курсі Front-end модуль з верстання. Разом зі студентами ми вивчаємо HTML, CSS, багато практикуємося, вчимося “оживляти” картинку сайту. Наприкінці блоку ми верстаємо макет – і за певний період його потрібно розробити.

Я в цьому процесі виконую роль тестувальника для своїх студентів, і особисто для мене це чудова практика. Раніше я не дуже любив тестувальників, бо вони входять у готовий проєкт і все ламають. 

Але з досвідом я зрозумів, що тестувальники – дуже важлива частина команди. Вони допомагають усунути всі недоліки та зробити проєкт краще у всіх відносинах. За це усвідомлення особисто дякую курсу A-Level!

Тому навчаю своїх студентів не лише технічним навичкам, а й софт-скілам. Розповідаю, як взаємодіяти з різними членами команди, за що потрібно цінувати тестувальників.

Soft skills 

Якщо ми вже торкнулися теми софт-скілів, поговоримо про них детальніше. У хорошого спеціаліста в галузі розробки мають бути такі якості:

 • Комунікабельність;
 • Впевненість в собі;
 • Стресостійкість.

У фахівця не повинно бути страхів та упереджень. Стах щось запитати – найлютіший ворог розвитку. Я суджу по собі, і по всіх розробниках, які проходили у мене співбесіду. Всі мають цей страх: коли приходиш на роботу і думаєш, що коли зробиш щось не так, то тебе покарають. Всім страшно вдарити в бруд обличчям, тому коли робота не виходить, люди просто мовчать.

Команда – це один механізм. Якщо одна ланка загальмувала, то страждають всі. Тут не вдасться сховати свої помилки. Усі дуже тісно взаємопов’язані.

Тому можете сміливо просити поради та консультуватися зі старшими колегами. Це показник того, що ви хочете бути корисним та грамотним фахівцем.

Ще одна річ, про яку не варто забувати – це англійська. Без неї в IT зараз нікуди.

Топ-10 порад молодому поколінню

Якщо підбивати підсумок, можна сформулювати 10 головних рекомендацій для тих, хто робить перші кроки у розробці:

 1. Не бійтеся!
 2. Вчіть англійську.
 3. Перш ніж розпочати вчитися, зрозумійте – навіщо вам потрібна робота. Знайдіть мотивацію.
 4. Самонавчайтеся – неможливо передати на курсах усі знання. Важливо, щоб ви ставили собі та викладачам питання, працювали вдома.
 5. Не панікуйте, якщо щось не виходить. Багато хто через це кидає навчання чи роботу. Я і сам 3-4 рази починав і кидав навчання з цієї причини, тож знаю, про що говорю. Не може все виходити на 100%. Це нормально!
 6. Спілкуйтесь з іншими студентами, викладачами, рекрутерами, адміністраторами. Запитуйте, цікавтеся. Курс – це не просто теорія та практика. Це ще й ваше перше IT-ком’юніті.
 7. Поважайте себе. Якщо вибрали цей напрямок, то намагайтеся дійти до кінця попри перешкоди. Не знецінюється пройдений шлях.
 8. Ніколи не шукайте їжу для розуму на Youtube! Навчіться користуватися Google: правильно ставити питання, щоб отримати потрібну інформацію.
 9. Найкращі джерела інформації з IT викладені англійською. Це одна з причин вивчати мову. Раджу вам почитати htmlbook та webdiva.
 10. Практикуйтесь кожного дня. Теорія без практики – ніщо!

 

Мене надихає моя робота. Як розробник я отримую задоволення від результату, а як викладач – від можливості бути корисним для новачків, передати свої знання.

Впевнений, що ви знайдете натхнення й для себе. Тож чекаю на вас на курсі!

 

Читати 6 хвилин

Подiлитися з друзями:

Ще iсторii

Бендера Олександр

“Ніколи не пізно кардинально змінити кар’єрний шлях. Я це зробив у віці майже 30 років! Мені здавалося, що поїзд вже скоро піде і влитися в новий напрям у такому віці буде досить складно. Але за правильного підходу можливо все! Головне – не здаватися, вірити в себе, продовжувати йти до своєї мети, навіть якщо щось не

Вiдгук повнiстю

Юлія Безкровна

Історія успіху випускниці курсу Web Design IT-школи A-Level “Дизайн – це більше, ніж просто картинка. Тому і вкладати в нього потрібно щось більше, ніж просто зовнішній вигляд.” Юлія Безкровна Web-designer, випускниця IT-школи A-Level   Якщо зараз ви не можете зважитися на перший крок у digital-design, переживаючи, що у вас немає досвіду, знань, уявлень про цю

Вiдгук повнiстю

Гордієнко Юрій

“Коли я сідаю за навчання або виконання практичних завдань, то не помічаю як проходить час. Тож це неодмінний плюс роботи в IT для мене! Бо інакше — чекай на швидке вигоряння. “

Вiдгук повнiстю

Валерій Попов

“…Я не розумів Java. Мені все здавалося нудним і надто складним. Але якось мені вдалося здати модуль, після чого всередині раптом щось “клацнуло”. З’явилося сильне бажання вивчити цю мову самостійно. Я зрозумів, що вона може бути цікавою та простою, якщо підійти до навчання по-іншому.”   Мова програмування Java вважається однією з найскладніших для новачків в

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)