Курс IT-Recruiting очима викладача

 

“Я – IT-сваха! Допомагаю одним людям знаходити інших, щоб вони разом могли заробляти гроші в IT. Даю можливість фахівцям вигідно продати свій час.”

 

Яніна Мясникова

Team Lead of Recruiting, партнер-менеджер в Hygge Software

Викладач на курсі IT-Recruiting в A-Level 

 

Мене звуть Яніна Мясникова, я – Team Lead of Recruiting, партнер-менеджер у Hygge Software, а ще – викладач на курсі IT-Recruiting із гарантованим працевлаштуванням в A-Level.

Коли я тільки-но розпочала свою практичну діяльність, моїм першим кандидатом був С++ розробник, якого я знайшла на Work UA. Він почав працювати на ізраїльську офтальмологічну клініку з корекції зору. Згодом мені знадобилося робити операцію для покращення зору. І тоді я згадала про нього. Мені спало на думку ось що: я зробила внесок, який згодом дав свої плоди.

Тому, якщо ви хочете відчути себе потрібним, корисним і важливим фахівцем, готові викладатися на всі сто і не боїтеся труднощів – ласкаво просимо до IT-Recruiting!

Трохи про мою сьогоднішню роботу

За свою практичну діяльність я з нуля займалася побудовою відділу рекрутингу, створенням та веденням бізнес-процесів, налагодженням комунікацій між відділами Sales, Project Management та веб-розробки.

Зараз я керую командою рекрутинга для найму розробників до нашої команди, будую систему партнерства та запускаю рекрутингову агенцію в Hygge Software, де займаю позицію партнер-менеджера|Recruitment Lead. 

Серед моїх завдань: збільшення вирви кандидатів, використання різних тулзовин для автоматизації процесів рекрутингу тощо.

Робота рекрутера дозволяє мені відчути себе необхідною частиною проєкту, розробленого компанією. Я не пишу коди, але допомагаю бізнесу розвиватися, знаюся на IT-напрямках і є фахівцем у своїй справі!

Люблю спілкування з новими кандидатами. Це допомагає всебічно розвиватись.

Кожна співбесіда приносить мені щось нове. Сьогодні – кандидат на Java, завтра – на Python. Поступово я все краще занурююсь в IT-сферу, спілкуючись із “носіями” різних мов програмування.

А значить, моя робота – це особистісне та інтелектуальне зростання!

Чому мені подобається викладати на курсі IT-рекрутинг

В A-Level на курсі IT-Recruiting я викладаю вже 3 роки.

Викладання дає мені можливість боротися із синдромом “самозванця”, змушує поглянути на матеріал з різних боків. Особливо цікаво, коли у групі є студенти з різних галузей (наприклад, вихователь дитячого садка). Тоді на заняттях обов’язково будуть незвичайні питання!

Під час ведення групи у мене з’являється багато нових друзів, які зацікавилися рекрутингом. Згодом я беру їх до себе в команду. Ми розвиваємо нетворкінг фахівців, серед яких багато студентів зі свіжими знаннями та великим ентузіазмом!

Щоб між рекрутерами не виникало конкуренції, я створила чат, де всі студенти та фахівці починають дружити: ділитися корисними посиланнями, лайфхаками, фічами, досвідом.

Чому варто вибрати A-Level для вивчення рекрутингу?

На заняттях я завжди намагаюся подавати інформацію так, щоб випускники, які прийдуть у стартап, змогли запустити все самі!

Ми знайомимося з IT загалом, з різними напрямами окремо. На власних прикладах із практики я показую технічні прийоми та вчу шукати кандидатів найефективнішим способом. Ми готуємо різні шаблони документів, обговорюємо можливі фейли рекрутингу та адаптуємося до роботи психологічно.

Іншими словами — приділяємо рівну увагу як технічним навичкам, так і софт-скілам.

Софт-скіли професійного IT-рекрутера

Рекрутинг — це напрям в IT, де не потрібно писати код або створювати веб-дизайн. Але потрібно мати багато інших навичок для кар’єрного зростання. Для себе я виділила такий перелік:

  • Стресостійкість — незамінний компонент під час роботи з людьми;
  • Мультизадачність — рекрутер майже завжди займається багатьма справами одночасно;
  • Клієнто-кандидато орієнтованість — ви повинні розуміти, чого хочуть компанії та фахівці, щоб врахувати взаємні інтереси;
  • Гнучкість — вміння домовлятися, підлаштовуватися та знаходити компроміси;
  • Азарт до роботи — тільки людина, яка отримує задоволення від Рекрутингу та повністю занурена у процес, зможе побудувати кар’єру за цим напрямом, вийти на гідний рівень заробітку та стати затребуваним фахівцем.

Що мене надихає у роботі Рекрутера?

Я знаходжу натхнення у чомусь новому, постійно генерую ідеї. Коли намагаєшся мислити креативно – будь-яке завдання буде ненудним.

Люблю зміни, які підштовхують до розвитку та покращення.

Збираю неоціненний досвід — з кожним новим скілом виникає відчуття, що я можу більше!

А ще мене дуже мотивує момент, коли проєкт починає працювати. Люблю дивитися, як “квадратні колеса починають ставати круглими”!

5 порад для новачків

Всім початківцям або майбутнім IT-рекрутерам я хочу дати 5 простих рекомендацій, які на практиці довели свою користь:

 

  1. У жодному разі не читайте технічні терміни на Вікіпедії! Краще — пояснення для початківця “на котиках”, або ви будете читати її вічно.
  2. Будьте готові до великого потоку різної інформації та складнощів, але не бійтеся їх.
  3. Обов’язково ставте запитання та цікавтеся новою інформацією! Не існує чарівної книги, яку всі намагаються відшукати, де зібрані всі знання з рекрутингу. Може, я колись її напишу)
  4. Попри велику конкуренцію, діліться фічами з іншими рекрутерами. Дуже важливо бути частиною ком’юніті людей, з якими можна порадитись у складних ситуаціях.
  5. Адаптуйтеся до частих змін та нових вимог. Сприймайте зміни як шлях до розвитку, а не як важке випробування.

На курсі обговоримо все, що вам знадобиться для успішної кар’єри! Записуйтесь на сайті та приєднуйтесь!

 

ІТ Рекрутинг icon

ІТ Рекрутинг

Дiзнатися бiльше

Ще iсторii

Анастасія Пилипенко

“A-Level – це не тільки криниця знань, це ще й скринька, де можна знайти справжній скарб у вигляді людей. Тут ви зустрінете наставників, досвідчених викладачів, друзів за інтересами, майбутніх колег, а іноді – ще й членів родини.”   Передісторія мого шляху тестувальника дуже яскрава. Школа A-Level виявилася для мене доленосним місцем у всіх аспектах життя.

Вiдгук повнiстю

Кирило Смаковенко

Кирило Смаковенко Python Developer, випускник IT-школи A-Level   Всім привіт! Мене звати Кирило, і сьогодні я хочу трохи поділитися мотивацією та власним досвідом з тими, хто прагне вивчити мову програмування Python з нуля та почати кар’єру в IT.    Зараз я працюю в компанії ДДІ — розробляю сайт, що обслуговує заправки. Важко сказати, що тут

Вiдгук повнiстю

Гордієнко Юрій

“Коли я сідаю за навчання або виконання практичних завдань, то не помічаю як проходить час. Тож це неодмінний плюс роботи в IT для мене! Бо інакше — чекай на швидке вигоряння. “

Вiдгук повнiстю

Олег Єрмолов

“Щоб досягти успіху, потрібно мати чітку мету перед очима та велике бажання за неї боротися. А ще – внутрішнє усвідомлення того, яких цілей ти повинен досягти до кінця року. Бо якщо цього немає, хтось доб’ється успіху замість тебе. І ти вже ніколи не зможеш його наздогнати та стати кращим!”   Якщо ви вважаєте, що відомі

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)