“…Я не розумів Java. Мені все здавалося нудним і надто складним. Але якось мені вдалося здати модуль, після чого всередині раптом щось “клацнуло”. З’явилося сильне бажання вивчити цю мову самостійно. Я зрозумів, що вона може бути цікавою та простою, якщо підійти до навчання по-іншому.”

 

Мова програмування Java вважається однією з найскладніших для новачків в IT. Але це не означає, що від її вивчення треба відмовитися.

Якщо ви знайдете для себе правильний підхід до навчання, то зрозумієте, що Java – це цікаво та дуже перспективно.

Мене звуть Валерій Попов, і зараз я – Team Lead крос-функціональної команди, яка включає фахівців з backend, frontend, qa, devops, support. А ще я – Java Mentor в IT-школі A-Level. 

Важко повірити, що перше знайомство з Java колись було для мене важким випробуванням. Сподіваюся, моя історія надихне багатьох новачків, які досі бояться зробити перший крок у сфері IT.

Що спонукало мене піти в IT?

Важко сказати точно, що стало для мене “пусковим гачком” для вивчення розробки. 

Ще зі шкільних років на запитання: “Ким ти хочеш стати?” – я відповідав: “Програмістом”. Тоді я не знав ні про напрями в IT, ні про різні мови програмування. Відповідав просто інтуїтивно, щось мене приваблювало у цій галузі.

Можливо, на мою схильність до ІТ-сфери вплинув брат. Він працював із “1С”.

У програмуванні я бачив тоді, і бачу зараз: величезні можливості для розвитку, кар’єрного зростання та роботи з цікавими проєктами.

IT дозволяє робити дійсно прикольні та “красиві” штуки. Приємно бути причетним до чогось крутого, корисного та якісного.

Особливо це відчувається у той момент, коли роботу вже виконано, і можна спостерігати, як твій продукт взаємодіє з реальними користувачами.

Іншими словами – інтуїція мене не підвела. З дитинства я знав, що зробить мене щасливим та успішним – і не помилився!

Початок шляху в IT та знайомство з Java

Мій шлях розпочався дуже парадоксально. Я був студентом ХНУРЕ, де на парах ми розбирали можливості багатьох мов програмування.

Ішов третій курс – настав час вивчення Java. Сказати, що це було складно – не сказати нічого. Я не розумів Java. Мені все здавалося нудним і надто складним. Але якось мені вдалося здати модуль, після чого всередині раптом щось “клацнуло”. З’явилося сильне бажання вивчити цю мову самостійно. Я зрозумів, що вона може бути цікавою та простою, якщо підійти до навчання по-іншому.

Для себе я твердо вирішив, що піду в ІТ. Але часу на довге “розгойдування” та навчання не було, а гроші потрібні були вже зараз. Тому першою моєю спеціальністю став напрям QA.

Відробивши на позиції тестувальника майже 3,5 роки, я зрозумів, що це не моє. Я не хочу применшувати значущість чи цікавість цієї професії. У неї багато плюсів, можливостей та перспектив. Якщо вам до вподоби тестування – це чудово! Але для мене така робота здавалася занадто нудною.

Тоді я згадав про свою нездійснену мрію – вивчити Java. Насамперед записався на курси A-Level. Програма цієї школи була найбільш розгорнутою, продуманою та насиченою.

Після закінчення курсу я вже твердо усвідомлював, що можу змінити професію. Знайшов у собі сили та перейшов на позицію Java-програміста!

Що дала школа A-Level?

Коли я прийшов до IT-школи A-Level, то потрапив до першої групи з розширеною програмою Java. Тоді все ще тільки починалося!

Було весело ходити на лекції, спілкуватися з іншими студентами, яких цікавить те саме, що й мене.

Якщо говорити про навички, то насамперед школа дала мені впевненість у собі.

Коли вчишся самостійно, то нема з ким себе порівняти. Важко оцінити: на якому етапі ти перебуваєш, чого потрібно прагнути, чи на правильному ти шляху. Є такий вдалий вислів: “Я не знаю, чого я не знаю”.

ІТ-школа A-Level допомогла мені повністю вирішити це питання. Я рухався за конкретною програмою, яка була складена під ті вимоги роботодавців, які були актуальними на той момент.

Новий підхід до навчання дозволив мені оцінити всі можливості мови на практиці, а не зазубрювати нудну теорію. Те, що здавалося мені складним в університеті, тепер було дуже “живим” та цікавим.

Моє становлення як фахівця

Про свою першу роботу на позиції QA я вже згадував. До неї ще трохи попрацював системним адміністратором в університеті, але це був страшний сон.

Краще розповім, як проходив мій шлях становлення на позиції Java-розробника!

  • Все почалося з невеликого відділу розробки у великій компанії. Я не знаю, як ця компанія мене знайшла. Вони написали мені в Skype, хоча ці контакти я начебто ніде не залишав. Робота там виявилася дуже цікавим стартом. Я зрозумів для себе специфіку функціонування великої компанії та маленького відділу розробки, що допомогло мені відчути всі нюанси роботи програмістом. Нова сфера захлеснула мене з головою. Тоді я працював по 9-10 годин, але не з примусу, а за бажанням! У мене були чудові ментори, в яких я багато чого навчився.  Але, як це часто буває, одного дня ми не зійшлися з питань зарплати. І тому я вирішив змінити компанію.
  • На нове місце я потрапив після першої співбесіди, отримавши відповідь вже через 30 хвилин. Мені запропонували оплату набагато більшу, ніж я просив – вона вдвічі перевищувала мій заробіток на минулому місці роботи. Я був дуже радий, що тут так високо оцінили мої старання та кваліфікацію. Це підштовхнуло мене розвиватись за фахом ще більше! Хотілося досягти нових висот. Але, на жаль, через деякий час роботи в цій компанії ми не змогли вирішити низку розбіжностей з керівництвом. Тому я вирішив знову змінити місце роботи.
  • Маючи вже багатий практичний досвід, мені вдалося безпосередньо зв’язатися з європейським замовником. Ми поспілкувалися та відразу почали співпрацювати. Тоді я був єдиним програмістом у компанії, крім самого засновника, який мав дуже мало часу на розробку. Це був чудовий досвід! Згодом бізнес став набирати обертів, водночас – збільшувалася команда співробітників. Я зайняв позицію Team Lead, на якій працюю по теперішній час. Зараз у нашому штаті вже 13 фахівців!

Коли я почав свій шлях як Team Lead, то зрозумів, що хочу допомагати не лише своїм співробітникам у команді, а ще й навчати молодих Java-фахівців! Тому вирішив додатково розпочати кар’єру Java Mentor в A-Level.

Як би я оцінив свій кар’єрний шлях?

Озираючись назад, я розумію, що кожен крок мого кар’єрного розвитку не був випадковим. Тоді, в моменті, мені здавалося, що я рухаюся наосліп.

Але в A-Level я вже отримав уявлення про кар’єрний шлях розробника та можливості подальшого розвитку. Тому зараз я розумію, що планомірно йшов до своєї мети.

Дуже приємно усвідомлювати, що я зміг реалізувати себе не лише як розробник, а ще й як ментор. 

Програмувати самому – це класно та цікаво. Але коли людина працює поодинці, вона обмежена своїми можливостями. Лідерські, кураторські та комунікативні здібності дозволяють фахівцю втілити набагато більше складних та цікавих проєктів.

Що б я порадив початківцям у Java?

Перше, що потрібно зробити кожному молодому фахівцю – це поставити мету (за SMART). Ваша мета обов’язково має бути сформульована та записана.

Далі, відштовхуючись від мети, слід робити планомірні кар’єрні кроки. Не бійтеся пробувати та помилятися, цікавитися новим і ставити запитання (але не ті, що є на першій сторінці в Google).

Обов’язково вивчайте англійську. Бо чим вищий рівень – тим більше у вас буде можливостей.

І головне – не бійтеся виявляти ініціативу та братися навіть за ті завдання, які ніхто не хоче робити. Тільки так ви зможете розвиватися, ставати досвідченішими та впевненішими.

Бажаю всім успіхів на шляху вивчення Java! До зустрічі в A-Level!

Ще iсторii

Гриб Микита

“Я вирішив програмувати на Java, тому що грав в Minecraft” Гриб Микита Java Software Engineer, випускник IT-школи A-Level Всім привіт! Мене звати Микита, зараз я працюю в компанії EPAM Systems на позиції Software Engineer. Першу роботу в IT я отримав ще під час навчання в A-Level, коли мені щойно виповнилось 18 років. А починалось все

Вiдгук повнiстю

Самір Магеррамов

“Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!”

Вiдгук повнiстю

Анастасія Пилипенко

“A-Level – це не тільки криниця знань, це ще й скринька, де можна знайти справжній скарб у вигляді людей. Тут ви зустрінете наставників, досвідчених викладачів, друзів за інтересами, майбутніх колег, а іноді – ще й членів родини.”   Передісторія мого шляху тестувальника дуже яскрава. Школа A-Level виявилася для мене доленосним місцем у всіх аспектах життя.

Вiдгук повнiстю

Новікова Діана

“Можу порадити вам — навіть не думати про інші школи та курси! Я не можу передати, наскільки я щаслива, що доля привела мене саме в A-Level! Вони найкращі!
Де ще тебе навчать повної бази, розкажуть цікаві фішки та лайфаки, постійно будуть мотивувати та підтримувати, а також проходити з тобою шлях пошуку роботи рука об руку після завершення курсів?”

Вiдгук повнiстю

Guest EDU: поговоримо про графи

📅 7 грудня Kharkiv IT Cluster запрошує студентів Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця долучитися до онлайн-лекції від IT- школи А-Lеvеl , щоб дізнатися що сховано за звичайними з’єднаннями.   📅 Коли: 7 грудня о 19:20 📲 Де: онлайн, Zoom 📌 Тема зустрічі: «Графи» 🗣 Спікер лекції — Фунтусов Єгор –викладач в IT-школі A-Level. 

DevOps & ML Edition

Остання єТЕМА від SQUAD у цьому році, і вона обіцяє бути потужною — DevOps & ML Edition 🦾 Kubeflow + DevOps != a land of unicorns and ponies 📅 Дата і час: 07.12.2023 | 19:00-20:30 💻 Формат: online (youtube-трансляція) 👋 Участь безкоштовна Подія для DevOps та MLOps інженерів всіх рівнів, де спікери розкажуть про KubeFlow

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

Levi9 Python Meetup

Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)