Всім привіт! Мене звати Олексій, я закінчив курс Project Manager в IT-школі A-Level за програмою IT Generation.

Зараз працюю в компанії “Дніпро М” на позиції продакт-менеджера з розробки та вдосконалення акумуляторного інструменту.

Наразі моя діяльність ще не пов’язана з напрямом IT, але навички, які я отримав на курсі, значною мірою допомагають мені в роботі.

Тож хочу розказати вам, з чого починався мій шлях, як проходило навчання в A-Level, як мені вдалося поєднати попередній досвід з новими скілами, та які плани я будую на майбутнє!

Досвід роботи у галузі харчування

Мій кар’єрний шлях почався ще в далекому 2012 році, коли я працював на фуд-корті на “Донбас Арені”. Там я просунувся до позиції менеджера, але після початку бойових дій — переїхав до іншого міста та знов влаштувався на посаду менеджера в закладі харчування. 

Вже на новому місці я просунувся до позиції керівника закладу, завершив навчання та переїхав до Києва.

У столиці я очолив 3 заклади харчування, керував частиною мережі, поки не почалася повномасштабна війна. Після цього мені довелося евакуюватися з міста Ірпінь та знов шукати нову роботу. 

В результаті, завдяки своєму досвіду, я отримав місце керівника магазину “Дніпро М”. Але про все розповім своєю чергою.

Шлях до сфери IT

Ще у 2017 році, коли я працював керівником закладів харчування, в мене виникло бажання опанувати якийсь новий напрям. Мені завжди подобались нові технології, цікаво було розбиратись з комп’ютерним софтом. 

Вперше я задумався, що я хочу перейти в IT, ще на початку карантину у 2019. Громадське харчування у той час зазнало певних втрат, а ринок IT навпаки виріс. Ось тоді я усвідомив, що не хочу залежати від обставин. А IT — це саме та сфера, де це можливо. Головне, щоб був інтернет та комп’ютер під рукою. 

 

Я самостійно дивився гайди на YouTube з розробки на Python та JS, пробував писати нескладні програми, розбирався — як працює програмування. Потім в мене з’явилися друзі, що працювали розробниками. Вони ще більше занурювали мене у світ IT, ділились своїми знаннями та допомагали мені в опануванні коду. 

 

Ще до того, як я знайшов роботу у магазині Дніпро М, мені на очі потрапила програма IT Generation. З’явилася можливість нарешті спробувати опанувати IT-напрям в одній з найкращих шкіл України, до того ж, безкоштовно!

Не замислюючись, я подав заявку — і на щастя пройшов відбір до школи A-Level!

Чому серед інших шкіл я обрав саме A-Level?

Мені дуже сподобався опис курсу Project Manager на сайті A-LeveL, привабила наявність домашнього проєкту. Не буду приховувати — також відгукувалось те, що школа родом з Харкова! 

Ну і головне — A-Level стала першою школою, що дала відповідь стосовно відбору. 

Така оперативність створює чудове враження про організацію роботи команди. 

Всі мої очікування виправдались — я отримав величезне задоволення від всього процесу навчання.

Переваги школи A-Level, які я відзначив для себе 

  • Найбільше мені запам’яталися вчителі — Лена та Діма. Зараз дуже мало таких самовідданих спеціалістів, які дійсно хочуть навчити та вміють зацікавити.
  • Також неймовірно сподобався процес підготовки домашнього проєкту. Він переніс мене десь на 1-2 курс універу. Я знов відчув себе вільним студентом, що кайфує від навчання! 

Крім того, школа дала мені безліч корисних знань та навичок.

Особливо це стосується реальних кейсів з досвіду вчителів. Вони зіграли важливу роль у формуванні мого уявлення про роботу. 

Адже теорію можна знайти в інтернеті. А ось розуміння того, як все працює насправді — виникає тільки в процесі спілкування з практикуючими фахівцями. І це неоціненно!

Працевлаштування після випуску

Зараз моя професія не пов’язана з IT. Але школа однаково на 100% допомогла мені у працевлаштуванні.

По-перше, саме завдяки курсам A-Level в мене з’явився LinkedIn, на якому я знайшов свій офер!

По-друге, рекрутери пропонували мені вакансії до IT-компаній після випуску. І я знаю, що зможу звернутися до рекрутингового відділу A-Level будь-якої миті, коли буду знаходитися у пошуку відповідної роботи.

Тож тепер почуваюся впевнено та спокійно. 

Робота з новими знаннями за напрямом Project Management

Я вже неодноразово казав, що мій напрям не пов’язаний з галуззю програмування. Тому всі мінуси, які я бачу у своїй теперішній роботі, виникають саме через це:

  • Немає можливості працювати віддалено;
  • Хочеться мати справу з більш цікавими проєктами, що стосуються розробки.

Проте, є й безліч переваг:

  • На цій посаді я отримую нові знання, які будуть корисні мені в будь-якій діяльності — чим би я не займався! 
  • Компанія є досить великою. В мене є можливість побачити зсередини, як працює така масштабна фірма, як створюються продукти, якими будуть користуватись тисячі людей. 

На попередніх місцях роботи я брав участь майже у всіх етапах розвитку бізнесу: від відкриття закладу харчування з нуля, ремонту, підбору персоналу та запуску всіх процесів — до відстеження ефективності роботи, внесення пропозицій для збільшення прибутку, ведення документації тощо. 

Зараз я дивлюся на всі ці речі новими очима. Після курсу мені багато що стало більш легким та зрозумілим. Я застосовую здобуті навички щодня! Але, звісно, хотілося б спробувати себе в роботі з IT-проєктами.

Плани на майбутнє

Я ви вже зрозуміли, я планую і далі опанувати знання з PM та обов’язково перейти в IT-напрям. 

А якщо казати про більш віддалене майбутнє, то я хочу підвищити компетенцію до такого рівня, щоб врешті-решт запустити власний стартап!

Майбутнім студентам A-Level 

Хочу звернутися до кожного, хто планує рухатись вперед, навчатися в A-Level, опановувати напрям PM та розвиватися у цій професії.

Насолоджуйтесь навчанням! Не пропускайте лекції та отримуйте максимум від кожного заняття. На початку здається, що уроків попереду ще багато, але вони минають дуже швидко. 

Після цього курсу ви дійсно зрозумієте що таке Project Management! Лена та Діма — топ-викладачі! Тож щиро бажаю вам потрапити до них у команду.

 

Ще iсторii

Новікова Діана

“Можу порадити вам — навіть не думати про інші школи та курси! Я не можу передати, наскільки я щаслива, що доля привела мене саме в A-Level! Вони найкращі!
Де ще тебе навчать повної бази, розкажуть цікаві фішки та лайфаки, постійно будуть мотивувати та підтримувати, а також проходити з тобою шлях пошуку роботи рука об руку після завершення курсів?”

Вiдгук повнiстю

Осичнюк Стас

“Програмування потрібно не заучувати, а практикувати. І важливо приділяти цьому якнайбільше часу. На курсах нам казали, що відвідувати заняття недостатньо, треба ще й займатися вдома. Я скажу вам більше: кодити треба скрізь – на роботі, на вулиці, у дорозі чи вдома. І тоді ви зможете досягти великих успіхів!”   Довгий час я працював на виробництві.

Вiдгук повнiстю

Кирило Смаковенко

Кирило Смаковенко Python Developer, випускник IT-школи A-Level   Всім привіт! Мене звати Кирило, і сьогодні я хочу трохи поділитися мотивацією та власним досвідом з тими, хто прагне вивчити мову програмування Python з нуля та почати кар’єру в IT.    Зараз я працюю в компанії ДДІ — розробляю сайт, що обслуговує заправки. Важко сказати, що тут

Вiдгук повнiстю

Гордієнко Юрій

“Коли я сідаю за навчання або виконання практичних завдань, то не помічаю як проходить час. Тож це неодмінний плюс роботи в IT для мене! Бо інакше — чекай на швидке вигоряння. “

Вiдгук повнiстю

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

TEACHERS2IT: Презентації як спосіб подання інформації

🌟Як зробити презентацію, яка не дозволить заснути аудиторії? 🔥29 листопада Kharkiv IT Cluster запрошує вчителів долучитися до онлайн-вебінару від компанії CHI Software, присвяченому роботі з презентаціями в навчальному процесі. 📅 Коли: 29 листопада о 15:30 📲 Де: онлайн, Zoom 🗣 Спікер лекції — Анастасія Зюзя, графічний дизайнер у CHI Software. Не пропустіть можливість дізнатися секрети спікерки про створення ефективних презентацій! 🔎Розглянемо

Levi9 Python Meetup

Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться

Cloud Builders: Java Conf

Привіт 👋🏻 Раді запросити 30 листопада на онлайн конференцію Cloud Builders: Java Conf! Це вже четверта Java-конференція ком’юніті, де на вас чекають: – 6+ Java&Cloud експертів, які поділяться кращими практиками; – спільнота з понад 500 однодумців. В агенді👇🏻 – “Java 11–21 Evolution” від Mohamed Taman, Senior Solutions Architect в Nortal – “The Keys to Developer

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)