Тестування ПЗ icon

Тестування ПЗ

Дiзнатися бiльше

Самір Магеррамов

Junior QA Engineer, випускник IT-школи A-Level

Привіт всім майбутнім тестувальникам! Мене звати Самір, і зараз я працюю в компанії ITLab-Studio на позиції Junior QA Engineer. 

Але, як і більшість айтівців, я не маю профільної освіти з програмування чи величезного досвіду. Мені просто закортіло отримати перспективну та цікаву роботу з можливістю добре заробляти та розвиватися. 

Тож я визначився з напрямом і записався на курс до IT-школи A-Level! Саме про цей шлях: від виникнення ідеї до перших досягнень в роботі — я і хочу вам розповісти. 

Думаю, вам буде цікаво та корисно дізнатися трохи більше про проміжні чек-поїнти та переваги роботи в IT.

Бажання працювати в IT-сфері

Вперше я замислився про те, щоб зв’язати своє життя з галуззю цифрових технологій, 1,5 року тому. Але точно не розумів, чим саме хочу займатися.

Тому мій шлях почався з вибору напряму, в якому мені буде цікаво розвиватись. Після ретельного аналізу всіх “за” та “проти” я обрав для себе напрям мануального тестування – QA Manual, з потенційним розвитком в автоматизоване тестування.

Ще до цього в мене була невеличка спроба вивчати HTML та CSS самостійно, але значних результатів я не отримав. Тому можна сміливо казати, що я почав свій шлях саме з курсів тестування в A-Level.

Чому саме IT-школа A-Level?

Від своїх знайомих, які також вирішили почати вивчення IT, я часто чую це питання: “Чому саме A-Level”?

Тут все дуже просто та логічно. Я проаналізував доступні в Україні курси з високим рівнем освіти, і дійшов висновку, що саме тут є те, що мені потрібно:

 • Прозорий та поглиблений план курсу;
 • “Розумні” строки навчання – 6 місяців;
 • Приємна ціна;
 • Та гарні відгуки про школу від випускників (до того ж, не тільки на сайті школи, а й на незалежних джерелах).

Як показав досвід — мій аналіз був вірний. Тому зараз я вже можу цілком впевнено радити A-Level своїм друзям.

Мій досвід навчання на курсі QA Manual

В A-Level курс “Тестування ПЗ” поєднує мануальне та автоматизоване тестування. Це дуже круто, тому що дозволяє відразу отримувати базу знань для розвитку у різних напрямах та збільшувати свої шанси на отримання класного оферу.

Що мені запам’яталося найбільше — так це складання свого тест-плану! Якщо можна так сказати, це був мій перший досвід самостійного тестування обраного сайту. Я склав план на весь процес тестування і неймовірно пишався своєю роботою!

Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!

Процес працевлаштування

Cьогодні в Україні доволі важко знайти роботу у сфері IT, бо кандидатів дуже багато, а вакансій замало. Особливо це стосується напряму QA Manual.

Тому, щоб підстрахуватися, раджу вам обирати саме школу A-Level. Бо рекрутинговий відділ школи бере активну участь у працевлаштуванні успішних випускників.

 • На курсі у нас були додаткові заняття зі складання резюме. 
 • Нам розказували, як поводитися під час співбесід, до яких запитань підготуватися, що запитувати самим.
 • З процесом пошуку вакансій після випуску і до моменту адаптації на новій посаді мені допомагала Аліна — HR-рекрутер школи. 

Я дуже вдячний їй за те, що так швидко отримав бажану роботу та успішно пройшов скрізь всі ці етапи!

В мене взагалі мало досвіду з працевлаштування, бо до навчання в A-Level я працював лише в одному місці — оператором колцентру. Тож, вважаю це справжньою перемогою!

Робота в IT

Працюючи в IT вже деякий час, я можу сказати вам, що воно дійсно того варте. Не бійтеся змінювати життя, опановувати нові напрями у будь-якому віці! 

Для себе я виділив відразу 3 найкрутіші переваги професії: 

 • Стабільна заробітна плата в доларах;
 • Різноманітність в послідовності дій під час тестування — це дуже рятує від монотонної рутини та робить процес цікавим;
 • Можливість майже кожного робочого дня дізнаватися щось нове! Я постійно відчуваю, що “прокачуюсь” як спеціаліст.

Але, звісно, є й певні мінуси:

 • Складне становище на ринку праці в Україні. Про це я вже трохи казав;
 • Та сидяча робота! Раджу відразу запастись комфортним стільцем та час від часу робити зарядку.

Перспективи подальшого розвитку

Я тільки починаю свій кар’єрний розвиток, але вже маю певні досягнення. Наприклад, мені вдавалось самостійно тестувати декілька проєктів одночасно — та доводити їх до вивантаження без жодного багу!

Надалі я планую відпрацювати ще рік як QA Manual, а потім намагатимусь перейти в QA Automation. Тож багато цікавого ще попереду!

Поради майбутнім студентам A-Level

Наче все про себе розповів. Дякую за увагу! 

Але, на останок, ще хочу поділитися кількома висновками, які зробив для себе за час навчання та роботи. Впевнений, що вони вам знадобляться:

 1. Вичитуйте весь матеріал, що вам дають на лекціях.
 2. Завжди вчіться додатково, постійно шукайте нові матеріали.
 3. Вивчіть SQL! Це болісна тема для багатьох тестувальників, але ті, хто знає SQL, мають більші шанси отримати роботу.
 4. Вчіть логіку роботи з API.
 5. Вчіться використовувати Postman/SoapUI.
 6. Зубріть англійську!
 7. І головне — не розпиляйтесь на все одразу, бо швидко вигорите. Поставте собі конкретну мету, до якої ви маєте дійти. Дійте як плити доміно — поступово вивчайте етап за етапом. І тоді досягнете успіху!

Впевнений, вам все вдасться. І через деякий час я буду так само читати ваші статті на цьому сайті!

Ще iсторii

Анастасія Рождественська

Навчання в A-level я згадую з таким саме теплом та ностальгією, як і студентські роки. Дивовижно, але за ці 3 місяці в форматі онлайн викладачі та одногрупники встигли стати для мене справжніми друзями!

Вiдгук повнiстю

Кирил Поронько

“Після кожної вивченої теми потрібно багато практикуватися, бо гола теорія не дасть майже нічого. Лише відточуючи навички до автоматизму, можна навчитися повною мірою використовувати опанований предмет: технологію, фічу мови тощо.”

Вiдгук повнiстю

Бендера Олександр

“Ніколи не пізно кардинально змінити кар’єрний шлях. Я це зробив у віці майже 30 років! Мені здавалося, що поїзд вже скоро піде і влитися в новий напрям у такому віці буде досить складно. Але за правильного підходу можливо все! Головне – не здаватися, вірити в себе, продовжувати йти до своєї мети, навіть якщо щось не

Вiдгук повнiстю

Юлія Безкровна

Історія успіху випускниці курсу Web Design IT-школи A-Level “Дизайн – це більше, ніж просто картинка. Тому і вкладати в нього потрібно щось більше, ніж просто зовнішній вигляд.” Юлія Безкровна Web-designer, випускниця IT-школи A-Level   Якщо зараз ви не можете зважитися на перший крок у digital-design, переживаючи, що у вас немає досвіду, знань, уявлень про цю

Вiдгук повнiстю

Guest EDU: поговоримо про графи

📅 7 грудня Kharkiv IT Cluster запрошує студентів Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця долучитися до онлайн-лекції від IT- школи А-Lеvеl , щоб дізнатися що сховано за звичайними з’єднаннями.   📅 Коли: 7 грудня о 19:20 📲 Де: онлайн, Zoom 📌 Тема зустрічі: «Графи» 🗣 Спікер лекції — Фунтусов Єгор –викладач в IT-школі A-Level. 

DevOps & ML Edition

Остання єТЕМА від SQUAD у цьому році, і вона обіцяє бути потужною — DevOps & ML Edition 🦾 Kubeflow + DevOps != a land of unicorns and ponies 📅 Дата і час: 07.12.2023 | 19:00-20:30 💻 Формат: online (youtube-трансляція) 👋 Участь безкоштовна Подія для DevOps та MLOps інженерів всіх рівнів, де спікери розкажуть про KubeFlow

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

Levi9 Python Meetup

Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)