“Програмування потрібно не заучувати, а практикувати. І важливо приділяти цьому якнайбільше часу. На курсах нам казали, що відвідувати заняття недостатньо, треба ще й займатися вдома. Я скажу вам більше: кодити треба скрізь – на роботі, на вулиці, у дорозі чи вдома. І тоді ви зможете досягти великих успіхів!”
Довгий час я працював на виробництві. Навіть доріс до керівника відділу. Але моя професія не робила мене щасливим, а скоріше навпаки. Це було не те заняття, якому я хотів би присвятити своє життя.
Якоїсь миті мене дуже втомила ця робота, і я вирішив піти туди, куди мене тягнуло – у програмування. Ще змалку мене вабила інформатика. У школі подобалося вчити Basic, в універі – Visual Basic.
Вибрав мову Python просто тому, що вона на той момент здавалася мені схожою на вже знайомий Basic. Зараз я розумію, що схожого там мало. Але з того часу я жодного разу не пожалкував про своє рішення. Моє життя круто змінилося завдяки Python.
Насправді моє знайомство з розробкою почалося ще до A-Level. Вивчати Python я почав самостійно – дивився курси Тимофія Хір’янова. Можна сміливо сказати, що це певна база молодого фахівця.
Довго сам “колупався” в матеріалі, але в певний момент зрозумів, що в моєму самонавчанні відсутня структура. Я дивився лекції, вивчав алгоритми та структури даних. Але в це можна заглиблюватись вічно – для роботи стільки не потрібно. Я розумів, що в Інтернеті є алгоритми, але вони не настільки глибоко використовуються.
Виникло логічне питання: на чому сконцентрувати свою увагу, щоб підготуватися до реальних завдань?
Знайомі програмісти порекомендували мені записатися на офлайн-курси, щоб мати можливість живого спілкування з викладачами, більше практики та мотивації.
Практично у всіх школах, які я переглянув, навчання тривало близько 2 місяців. Цього точно мало, щоб освоїти всю базу і достатньо попрактикуватись.
В IT-школі A-Level курс Python тривав 6 місяців, а програма включала не лише ази, а й більш поглиблені професійні знання. Я вирішив, що це курс, який допоможе мені повноцінно освоїти Python.
Курси в A-Level передусім дали мені основу hard скілів. Завдяки минулому досвіду роботи на виробництві я вже мав достатній багаж soft скілів. У комплексі це давало мені перевагу перед зовсім не досвідченими фахівцями, і в результаті допомогло знайти першу роботу в компанії, швидко адаптуватися на новому місці.
Мені дуже сподобалося на курсі те, що модулі вели різні викладачі. Залежно від викладача змінювався і підхід до навчання. Хтось влаштовував змагання з кодингу, хтось змушував розбирати код на дошці. З’являвся азарт та живий інтерес до навчання.
На початку кожного заняття з Владом Пономарьовим виділялася година на опитування з усіх попередніх тем.
Тому навіть якщо ти щось не запам’ятав, відповіді інших студентів допомагали освіжити знання. Тим більше: коли намагаєшся згадати правильну відповідь, мозок активніше працює і краще вбирає матеріал.
Крім курсів я багато навчався вдома, у мене йшло десь 8 години на день на заняття з програмування. Python захопив мене з головою.
Вже на 4-му місяці навчання я знайшов першу роботу! Продовжував навчатися та працювати одночасно. Звичайно, можна було припинити навчання і перейти лише на робочі завдання. Але в мене вже був спортивний інтерес:
Місцем моєї першої роботи стала продуктова фірма. Саме там я почав отримувати перший досвід розробника.
Ми робили backend під мобільні програми на зовсім іншому стеку – не на тому, що давали на курсі. Це було круто! Паралельно я зміг дізнаватися про різні технології та фреймворки.
Одного дня ми перейшли з офісу на віддалену роботу. Після переходу процес роботи змінився. Оскільки це продукт – ти зайнятий не завжди, а в міру потреби. І якщо тасок немає – просто сидиш на бенчі, іншими словами – нічого не робиш.
Тоді я відшукав у Telegram людину, яка допомагала мені знаходити проєкти на фріланс-біржах, щоб отримувати ще більше досвіду.
Зараз я працюю на аутстафінгу з різними проєктами: мобайл, веб, боти та інше. Буває, що на тиждень доводиться вести 5 абсолютно різних проєктів, і це допомагає мені розвиватися одночасно в кількох напрямах.
Напевно, у кожного програміста шлях становлення проходить по-своєму, але власне я відзначив для себе кілька важливих моментів.
Основний поінт був, коли мені просто стало зрозуміло, як функціонує все у веб. Коли ти виходиш із курсів, у тебе є багато знань та навичок, але ти не знаєш, як їх правильно застосувати. Тільки з досвідом приходить розуміння – що і як функціонує в реальності.
Я тільки недавно зрозумів, чим Middle відрізняється від Junior спеціаліста, хоча для всіх це начебто очевидно. Просто Middle має досвід та набір перевірених правильних рішень. Це своєрідний багаж, який накопичується та відточується з часом.
Ще буквально нещодавно був такий момент. Мені дали фріланс-проєкт на Django. Потрібно було “натягнути” верстку на backend, підключити платежі та інше.
Саме в цей момент у мене накопичилося багато завдань: основна робота, робота на part-time і цей фріланс-проєкт. Тому я вирішив взяти молодого помічника, який теж у цьому розбирався. Спочатку він тролив мене, начебто я не знаю якихось теоретичних нюансів. Але буквально через кілька годин сам упіймав синдром самозванця і зрозумів, що нічого не вміє. Тобто за теорією він підкований добре, а в практиці – дуже слабкий.
Це ще одна важлива істина, про яку багато хто забуває. Програмування потрібно не заучувати, а практикувати. І важливо приділяти цьому якнайбільше часу. На курсах нам казали, що відвідувати заняття недостатньо, треба ще й займатися вдома. Я скажу вам більше: кодити треба скрізь – на роботі, на вулиці, у дорозі чи вдома. І тоді ви зможете досягти великих успіхів!
Насправді моє знайомство з програмуванням склалося досить вдало та органічно. Зараз мені дуже подобається сфера, в якій я працюю. Це незрівнянно з тим, чим я займався раніше.
IT – це стиль життя: реалізація свого потенціалу, нові знайомства та можливості, інший погляд на своє призначення.
Тому найголовніша порада, яку я міг би дати собі колись – це почати програмувати якомога раніше!
Не бійтеся зробити цей перший крок. Викладачі A-Level допоможуть вам не лише засвоїти мову програмування, а й адаптуватись на першій роботі.
Ви зможете звертатися до них із робочих питань навіть після випуску зі школи. Тому будьте впевненішими та не витрачайте своє життя на справу, яка вам не подобається!
“Коли я сідаю за навчання або виконання практичних завдань, то не помічаю як проходить час. Тож це неодмінний плюс роботи в IT для мене! Бо інакше — чекай на швидке вигоряння. “
Вiдгук повнiстюКирило Смаковенко Python Developer, випускник IT-школи A-Level Всім привіт! Мене звати Кирило, і сьогодні я хочу трохи поділитися мотивацією та власним досвідом з тими, хто прагне вивчити мову програмування Python з нуля та почати кар’єру в IT. Зараз я працюю в компанії ДДІ — розробляю сайт, що обслуговує заправки. Важко сказати, що тут
Вiдгук повнiстю“Не бійтеся пробувати. Якщо вас не драйвить, то чим ви займаєтесь – треба щось міняти! Пам’ятайте, що, обираючи напрям, ви приймаєте, можливо, найважливіше рішення у своєму житті, але таких рішень буде багато на вашому шляху, тому keep growing завжди!” Зараз я працюю у компанії SoftServe рекрутером. Моя посада охоплює повний спектр напрямів сфери Recruiting.
Вiдгук повнiстю… школа дала мені безліч корисних знань та навичок. Особливо це стосується реальних кейсів з досвіду вчителів. Вони зіграли важливу роль у формуванні мого уявлення про роботу. Адже теорію можна знайти в інтернеті. А ось розуміння того, як все працює насправді — виникає тільки в процесі спілкування з практикуючими фахівцями. І це неоціненно!
Вiдгук повнiстюВже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери
🌟Як зробити презентацію, яка не дозволить заснути аудиторії? 🔥29 листопада Kharkiv IT Cluster запрошує вчителів долучитися до онлайн-вебінару від компанії CHI Software, присвяченому роботі з презентаціями в навчальному процесі. 📅 Коли: 29 листопада о 15:30 📲 Де: онлайн, Zoom 🗣 Спікер лекції — Анастасія Зюзя, графічний дизайнер у CHI Software. Не пропустіть можливість дізнатися секрети спікерки про створення ефективних презентацій! 🔎Розглянемо
Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться
Привіт 👋🏻 Раді запросити 30 листопада на онлайн конференцію Cloud Builders: Java Conf! Це вже четверта Java-конференція ком’юніті, де на вас чекають: – 6+ Java&Cloud експертів, які поділяться кращими практиками; – спільнота з понад 500 однодумців. В агенді👇🏻 – “Java 11–21 Evolution” від Mohamed Taman, Senior Solutions Architect в Nortal – “The Keys to Developer
Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.
Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:
- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).
Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.
Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.
Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.
Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.
Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.
На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків
Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі
Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.
Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.
Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.
Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.
Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.
Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.
Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.
При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).
Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.
Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.
Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.
Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.
Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.
Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.
На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!
Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.
Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.
Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів
На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”
Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі
Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.
Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.
Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.
Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.
Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.
Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.
Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.
Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.
Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.
Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.
Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.
Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)