“Щоб досягти успіху, потрібно мати чітку мету перед очима та велике бажання за неї боротися. А ще – внутрішнє усвідомлення того, яких цілей ти повинен досягти до кінця року. Бо якщо цього немає, хтось доб’ється успіху замість тебе. І ти вже ніколи не зможеш його наздогнати та стати кращим!”

 

Якщо ви вважаєте, що відомі програмісти завжди розумілися на розробці та мали якісь переваги перед вами на старті – то помиляєтесь та демотивуєте себе. 

Я хочу поділитися з вами своєю історією знайомства зі світом IT та відкрити власні секрети успіху.

Чому я обрав сферу IT?

Звати мене Олег Єрмолов. Зараз я працюю у великій IT-компанії Luxoft на позиції Senior Front-end developer. 

Але ще 7 років тому після закінчення університету я знаходився у пошуках себе. Робота, яку я мав на той час, мене зовсім не влаштовувала. Хотілося заробляти більше, розвиватися, реалізовувати себе, мислити креативно та робити щось дійсно цікаве. На думку спала професія розробника. 

Мене завжди цікавили веб-технології. Більшість моїх друзів вже працювали у цій галузі. На їх прикладі було видно, що сфера програмування відкриває багато можливостей, перспектив для розвитку та заробітку. Саме до цього я прагнув!

Початок мого шляху за напрямом програмування

Ще знаходячись в університеті, я потрохи вивчав Ruby on Rails в одній з місцевих IT-шкіл. Саме тоді я зрозумів, що мені це дійсно цікаво!

Після закінчення університету я записався ще на один коротенький курс з верстання вже до іншої IT-школи. Програма містила в собі заняття з HTML+CSS та основ JavaScript.

Але цього було замало – знання, які я отримав, були дуже поверхневі. Тоді я умовив одного з викладачів цієї IT-школи окремо займатися зі мною та ще кількома амбітними хлопцями, яких я зібрав навколо себе, вивченням фреймворку AngularJS. Такі додаткові уроки дуже допомогти, але цього також було мало для подальшої роботи.

Знайомство з IT-школою A-Level

Якось я їхав в метро та побачив рекламу IT-школи A-Level. Перше, що зацікавило – це гарантія працевлаштування на юридичному рівні. Раніше мені не доводилось стикатися з такими пропозиціями від інших IT-курсів та шкіл. Я передивився програму навчання на сайті та твердо вирішив зареєструватися на курс Front-end. Саме це рішення стало стартом у моїй кар’єрі розробника.

A-Level – це школа, яка дуже відрізняється від інших. Вона не тільки дає гарне теоретичне підґрунтя, а ще й робить величезний акцент на практиці, занурює у справжнє IT-ком’юніті.

Окрім технічних навичок, ці курси подарували мені новий соціум, менторів, з якими можна порадитись у будь-який момент навіть після випуску. Спираючись на підтримку досвідчених фахівців, кожен випускник починає відчувати себе більш впевнено у новій для себе галузі.

Школа прищепила мені дух суперництва – а це дуже важливий навик для кар’єрного зростання та конкурентної переваги на ринку праці. Досі дуже вдячний A-Level та моїм викладачам за такий підхід до процесу навчання.

Мій перший комерційний досвід

Працювати я почав ще до закінчення курсу. Під час навчання в A-Level викладачі допомогли мені знайти першу роботу – тому я одразу отримував і технічний, і комерційний досвід.

Все починалося з мокапів та звичайного верстання. Потім вже – JavaScript та JQuery.

Через деякий час я перейшов до вивчення React.js, бо саме цей фреймворк мені більше приглянувся серед багатьох інших. Хоча Angular був не менш затребуваним.

Мені доводилося працювати з різними стеками. Це були: WordPress, AEM, NEXT JS, React native тощо. А вже після закінчення курсу та отримання першого комерційного досвіду я почав пробувати себе в різних компаніях.

Кар’єрний шлях за напрямком Front-end developer

Перша робота допомогла мені зрозуміти важливу річ: 

  • В маленьких компаніях немає можливостей для кар’єрного зростання та розвитку за фахом. Але там можна отримати найважливіше на перших етапах роботи – досвід!

Для себе я зрозумів, що більше уваги треба приділяти саме практиці. Тому завжди брав проєкти, які передбачали нові практичні задачі та фреймворки. Під час виконання цих задач я мав змогу випробувати різні інструменти, зрозуміти – “чому щось поводиться саме так”.

Кожного року я ставив перед собою мету – збільшити рівень заробітної плати вдвічі. Це постійно мотивувало мене, тримало в тонусі та підштовхувало до дій. Також дуже надихали успіхи друзів та підтримка дружини.

 

Щоб отримати проєкти на React.js, додатково доводилось брати роботу поза основної – так я набирався досвіду та ставав крутішим спеціалістом.

У загальній кількості мені довелося змінити понад 10 компаній за 6 років роботи. Це завжди був крок вперед з точки зору кар’єрного розвитку.

Саме моя націленість на результат, змагальний дух, жага бути кращим – стали головними секретами для досягнення мети! 

 

Поради IT-спеціалістам від Senior Front-end developer

Якби зараз в мене була можливість зустріти самого себе на початку шляху розробника, я б дав собі кілька порад:

  • Постійно вчити англійську – це важливо для будь-якого програміста;
  • Якомога більше працювати над відточуванням своїх навичок;
  • Одразу вчитися писати чистий код;
  • Виховувати в собі саме ті звички та якості, які будуть потрібні для майбутньої професії: вміння робити в команді, організація робочого часу, дотримання дедлайнів, стресостійкість тощо;
  • Завжди ставити питання більш досвідченим спеціалістам, щоб дізнаватися більше. Бо погане питання – це непоставлене питання;
  • Виявляти ініціативу, хоча на початку роботи це буває важко.

Думаю, що ці поради будуть корисні для кожного початківця! Пам’ятайте, найскладніше – наважитись на перший крок та зрозуміти, куди рухатись далі.

 A-Level – це чудовий початок для подальшого розвитку. Тут ви зможете розібратися у сфері IT в цілому, визначитися з напрямком, отримати чудову базу, підготувати портфоліо та навіть отримати гарантоване працевлаштування за умови успішного закінчення курсу. Тож, раджу вам спробувати. 

Можливо, ви також здатні на більше! Бажаю всім успіху!

 

Ще iсторii

Новікова Діана

“Можу порадити вам — навіть не думати про інші школи та курси! Я не можу передати, наскільки я щаслива, що доля привела мене саме в A-Level! Вони найкращі!
Де ще тебе навчать повної бази, розкажуть цікаві фішки та лайфаки, постійно будуть мотивувати та підтримувати, а також проходити з тобою шлях пошуку роботи рука об руку після завершення курсів?”

Вiдгук повнiстю

Юлія Безкровна

Історія успіху випускниці курсу Web Design IT-школи A-Level “Дизайн – це більше, ніж просто картинка. Тому і вкладати в нього потрібно щось більше, ніж просто зовнішній вигляд.” Юлія Безкровна Web-designer, випускниця IT-школи A-Level   Якщо зараз ви не можете зважитися на перший крок у digital-design, переживаючи, що у вас немає досвіду, знань, уявлень про цю

Вiдгук повнiстю

Кирил Поронько

“Після кожної вивченої теми потрібно багато практикуватися, бо гола теорія не дасть майже нічого. Лише відточуючи навички до автоматизму, можна навчитися повною мірою використовувати опанований предмет: технологію, фічу мови тощо.”

Вiдгук повнiстю

Самір Магеррамов

“Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!”

Вiдгук повнiстю

Guest EDU: поговоримо про графи

📅 7 грудня Kharkiv IT Cluster запрошує студентів Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця долучитися до онлайн-лекції від IT- школи А-Lеvеl , щоб дізнатися що сховано за звичайними з’єднаннями.   📅 Коли: 7 грудня о 19:20 📲 Де: онлайн, Zoom 📌 Тема зустрічі: «Графи» 🗣 Спікер лекції — Фунтусов Єгор –викладач в IT-школі A-Level. 

DevOps & ML Edition

Остання єТЕМА від SQUAD у цьому році, і вона обіцяє бути потужною — DevOps & ML Edition 🦾 Kubeflow + DevOps != a land of unicorns and ponies 📅 Дата і час: 07.12.2023 | 19:00-20:30 💻 Формат: online (youtube-трансляція) 👋 Участь безкоштовна Подія для DevOps та MLOps інженерів всіх рівнів, де спікери розкажуть про KubeFlow

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

Levi9 Python Meetup

Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)