Всім привіт! Мене звати Діана. Наразі я працюю в компанії Qoders Family на посаді Web Content Manager.

Те, що колись я звʼяжу своє життя зі сферою IT, було зрозуміло ще з моїх шкільних років. Я, мабуть, все життя асоціювала успіх і самореалізованість з IT. Мій тато — програміст, і я завжди захоплювалась його кар‘єрним розвитком. От лише раніше думала, що ІТ — це коди, і не математикам туди шляху немає. Зараз посміхаюся про себе, коли про це згадую.

Перші кроки у сфері дизайну

Ще в школі я якось записалася на гурток — курси дизайнерів. Там було все: одяг, інтер‘єр, ще щось і графічний дизайн. Тоді граф дизайн мені сподобався найбільше, але курси закінчились, і я про них забула. Воно і не дивно —  мало хто турбується про майбутню професію у 12-річному віці.

 

Потім я вступила до університету на психолога. У цей час завагітніла і перевелась на заочне навчання. Моєму малому був рік, коли я почала замислюватися про якусь кар‘єрну реалізацію, бо психологом себе не бачила. І тоді, сама не знаю як, згадала за ті курси. 

Пошук IT-курсів для опанування дизайну

Чарівна сила реклами в інстаграмі підтягнула мені безкоштовний вебінар з графічного дизайну. Я записалася, послухала — і мені зайшло. Тоді я купила курси з графічного дизайну. 

Після завершення курсу працювала на фрілансі, відмальовувала креативи, мала постійну замовницю на ілюстрації. Так я працювала десь пів року, і паралельно мала проєкти з SMM в інстаграмі. 

 

Глибше поринувши у сферу дизайну, я вже більше розуміла процес створення сайтів, його складові, і взнала про таку професію як UI/UX designer. Пробувала щось робити сама (по уроках з YouTube). Навіть думала що я просто талант! Так в мене все добре виходило, на мою думку. 

Щоправда, вже на курсах від A-Level я зрозуміла, що тоді робила якусь фігню.

 

Літом був набір на ІТ-Generation. І хоча відбір я не пройшла, але для себе чітко зрозуміла, що хочу у сферу UI/UX і куплятиму курси.

Чому саме школа A-Level?

Відповідь на це питання може здатися вам смішною. Дійсно, A Level – неймовірна школа, що має море позитивних відгуків, допомагає з працевлаштуванням, пропонує купу корисностей, ознайомитись з якими можна в загальному доступі на сайті.

 

Але я обрала цю школу з єдиної причини: на курсах UI/UX є блок з граф дизайну, де ми мали вивчати золотий перетин!

Графічний дизайн назавжди в моєму серці, і це мене дуже підкупило. Бо, крім опанування нової сфери, для мене була додаткова можливість вдосконалення у тій справі, якою я тоді займалася. Дуже хотіла той золотий перетин вивчити!

Найбільш пам’ятні моменти з навчання

Найбільше з курсів A-Level мені запам’яталися: наш бомбезний викладач Міша та атмосфера, що панувала на онлайн-уроках. 

Власне мені хочеться стоячи аплодувати Міші за те, скільки терпіння він мав до нас та до всіх наших тупняків. З ним завжди було цікаво та весело. Він вмів подати найскладнішу інформацію так, що зрозуміє людина з минулого століття, яка ще навіть комп‘ютера не бачила!

 

A-Level реально дає ВСЮ базу, яка необхідна для початку роботи, навіть більше! Нас реально готували до продуктивної роботи. Залишилось тільки удосконалюватись і прокачувати скіли.

Процес працевлаштування за новим фахом

Окремі обійми я посилаю рекрутерці A-Level – Аліні! Вона  однозначно є одним з головних скарбиків школи! 

Аліна допомогла мені створити резюме, постійно скидала вакансії, також писала в компанії та була зі мною на зв‘язку весь час пошуку роботи! А це, на секундочку, зайняло пів року, бо в мене виникли проблеми зі здоров‘ям — через це на 2 місяці довелось зупинити пошуки. Але навіть коли я одужала і знов почала шукати роботу — Аліна весь час мені допомагала.

 

Також ще раз обіймаю Мішу! Це людина, яка буде тебе сварити, якщо ти не будеш звертатися по допомогу під час виконання тестових завдань. 

Я не знаю, де в нього береться стільки сил і нервів, щоб після основної роботи зідзвонюватись з колишніми студентами, допомагати їм, направляти, мотивувати та віддавати свою енергію просто з бажання допомогти! 

Аліна та Міша, сподіваюся, що ви будете читати мою статтю. Я щиро вам дякую!

 

Сам процес пошуку роботи — це теж робота, до якої нас готували на курсі. LinkedIn, Djinni, DOU, Work.UA, і моніторинг всіх джерел 24/7. А ще: коригування кавер-листів для кожної компанії, співбесіди, тестові. Це складно! Але все можливо, коли дуже хочеш.

Перша робота за новим фахом

Qoders – це перша моя компанія. Тут я працюю вже 2,5 місяці, і ще знаходжуся на випробувальному терміні, який складає 3 місяці. Але навіть думати не хочу про іншу компанію! Qoders закохали мене в себе, так само як свого часу A-Level!

 

Наразі у своїй професії я не бачу жодних мінусів. Хіба що дедлайни та правки. 

А ось плюсів море! Саморозвиток, можливість проявляти себе та своє бачення, ще раз саморозвиток, і на десерт — саморозвиток! 

Я навіть в HTML i CSS потрохи починаю розбиратись, що колись для мене були наче китайська мова!

 

Зараз можу пишатися першим закритим проєктом, який я зробила сама від початку і до кінця (ну, звісно, більш досвідчені дизайнери трішки допомагали). І впевнена, що попереду на мене чекає ще багато цікавої роботи та успішних кейсів!

Порада майбутнім дизайнерам

Можу порадити вам — навіть не думати про інші школи та курси! Я не можу передати, наскільки я щаслива, що доля привела мене саме в A-Level! Вони найкращі! 

Де ще тебе навчать повної бази, розкажуть цікаві фішки та лайфаки, постійно будуть мотивувати та підтримувати, а також проходити з тобою шлях пошуку роботи рука об руку після завершення курсів?

 

А якщо казати саме про професію — бажаю вам наполегливості. Спочатку у всіх виходить не дуже красиво, технічно та правильно. Нічого не вдається, руки опускаються — але треба вміти зібрати себе докупи та рухатись далі. 

Немає кращого відчуття в цій професії, ніж переборювати себе, робити, бачити результат, і відчувати як зростаєш кар‘єрно!

Ще iсторii

Анастасія Рождественська

Навчання в A-level я згадую з таким саме теплом та ностальгією, як і студентські роки. Дивовижно, але за ці 3 місяці в форматі онлайн викладачі та одногрупники встигли стати для мене справжніми друзями!

Вiдгук повнiстю

Анастасія Пилипенко

“A-Level – це не тільки криниця знань, це ще й скринька, де можна знайти справжній скарб у вигляді людей. Тут ви зустрінете наставників, досвідчених викладачів, друзів за інтересами, майбутніх колег, а іноді – ще й членів родини.”   Передісторія мого шляху тестувальника дуже яскрава. Школа A-Level виявилася для мене доленосним місцем у всіх аспектах життя.

Вiдгук повнiстю

Світлана Балюк

“Коли хтось приходить до нас на інтерв’ю Trainee від A-Level – це вже “наша людина”. Ми розуміємо, що в цього претендента на вакансію є і прагнення розвиватися, і достатньо скілів. Це як троюрідний брат, якого ти ніколи не бачив, але знаєш, що він – твоя родина.” Світлана Балюк  HR/Recruiting Team Lead в компанії BeKey, випускниця

Вiдгук повнiстю

Олексій Свояков

… школа дала мені безліч корисних знань та навичок. Особливо це стосується реальних кейсів з досвіду вчителів. Вони зіграли важливу роль у формуванні мого уявлення про роботу. Адже теорію можна знайти в інтернеті. А ось розуміння того, як все працює насправді — виникає тільки в процесі спілкування з практикуючими фахівцями. І це неоціненно!

Вiдгук повнiстю

Французька гуманітарна організація ACTED спільно з IT-школою A-Level розширюють можливості українців для роботи в IT!

Головна мета програми: посилення економічного розвитку найбільш вразливих верств населення (перевага надається жінкам), збільшення їх доступу до інноваційних та більш оплачуваних сфер діяльності, а також розширення можливостей для зайнятості та підприємництва. Конкурс грантів на навчання в IT ACTED за фінансової підтримки Embassy of Ukraine in Canada та Canada’s International Development – Global Affairs Canada оголошує

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)