Вітаю майбутніх проджект-менеджерів! Мене звати Даниїл, і зараз я працюю в компанії ТОВ “Е-Тендер” на позиції IT Project Manager & Business Analyst.

Мій шлях до галузі IT почався ще в університеті. Але я далеко не відразу зрозумів, який саме напрям допоможе мені реалізуватися та отримувати задоволення від роботи.

Тож сьогодні я хочу трохи розповісти вам про те, як обрав для себе сферу IT, напрям Project Management, школу A-Level та компанію ТОВ “Е-Тендер”!

Коли я зрозумів, що хочу працювати в IT?

Можна сказати, що моє знайомство з галуззю IT почалося ще на першому курсі бакалаврату. Я навчався в НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського” за спеціальністю “Біотехнології та біоінженерія”, бо мені подобались природничі науки.

Але в процесі навчання я зрозумів, що робота за фахом мені не принесе ані задоволення, ані втілення моїх мрій.

 

Так склалося, що надалі я постійно якимось чином стикався зі сферою IT: 

  • Спершу це були пари програмування в університеті;
  • Потім протягом двох семестрів я навчався у ВНЗ в Німеччині на спеціальності “Комп’ютерні науки”. Але через початок пандемії коронавірусу я прийняв рішення не повертатися з канікул до Німеччини, а залишитися на Батьківщині. У чужій країні я мав певні складнощі з адаптацією. Радощі життя затьмарювала самотність.

Пізніше я працював в консалтинговій та біотехнологічній компаніях. Там я очолював мініпроєкти та отримував завдання на кшталт: “розберись і зроби нам сайт”. 

Змінивши два робочих місця я, врешті-решт, прийшов до розуміння своєї мети: я хочу стати ІТ Project Manager! 

Розкажу про свій досвід роботи до IT-сфери більш детально, щоб вам було зрозуміло, які скіли я мав на старті.

Робота до позиції Project Manager

Свою кар’єру я розпочав в компанії, що спеціалізується на консалтингових послугах у сфері сертифікації, а також надає метрологічні послуги. Спершу я був відповідальний за просування рекламних кампаній, а згодом був підвищений до технічного директора — відповідав за розробку і підтримку нового корпоративного вебсайту, рекламу й інші внутрішні технічні процеси.

З початком війни компанія зазнала важких часів, тож я був вимушений шукати нову роботу. 

На той час я вже майже закінчив бакалаврат з біотехнологій, тож вирішив спробувати себе за фахом. Я влаштувався заступником директора з якості в біотехнологічне підприємство, де був відповідальний за контроль і управління якістю виготовлених медичних виробів. Паралельно керував проєктом оновлення корпоративного вебсайту. 

 

Саме під час роботи на цьому місці я усвідомив, що час змін настав — і розпочав свій цікавитися IT. 

Навчання в IT-школі A-Level

Щойно я визначився з напрямом, почав шукати школу. Натрапив на програму IT Generation, яка дозволяє здобути освіту за різними цифровими напрямами безкоштовно! 

Для цього потрібно було залишити заявку, вибрати школу та пройти відбір. 

 

Мій вибір відразу пав на IT-школу А-Level, бо саме вона пропонувала розгорнутий курс з IT Project Management. Також ця школа була найпершою з фідбеком, мала досить цікавий процес відбору та підхід до студентів. 

Людяне ставлення до абітурієнтів відчувалось ще на моменті подачі заявки. Тому я не сумнівався, що зробив правильний вибір.

Викладачі курсу Project Management

Окремо хочу розповісти про викладачів в A-Level. На нашому курсі їх було двоє — Діма та Лєна. Разом вони чудово одне одного доповнювали — були як їнь і ян! 

У деяких моментах вони мали різні погляди на методології ведення проєктів, що дозволило нам почути різні точки зору на однакові питання. 

Їхня експертиза теж дещо відрізнялась. Діма давав більше технічних знань. А Лєна дуже круто розповідала про роботу з людьми, кейсові ситуації, психологічні трюки та вміння взаємодіяти з будь-якою командою. 

 

Якщо підсумовувати, які саме найважливіші навички дала мені школа для подальшого розвитку, то це: 

  • систематизація чинних знань з проджект-менеджменту і засвоєння нових;
  • швидке вирішення складних кейсів;
  • прокачування критичного мислення і менеджерських скілів.

Дуже вдячний A-Level за таку базу, яка дозволила мені успішно стартувати в кар’єрі.

Мій підхід до пошуку першої роботи

Від моменту випуску зі школи до бажаного оферу пройшло близько 4 місяців. Ще за 9 місяців до працевлаштування я вибудував власну стратегію, що була орієнтована на мету: отримати офер в дійсно крутій компанії. А на старті це не легко. Для мене це був, у якомусь сенсі, проєкт зі своїм роудмепом і гнучким підходом до змін. 

 

До кожного інтерв’ю я ретельно готувався: ще раз вичитував теорію, дізнавався про компанію, розглядав можливі типові запитання рекрутерів. Особливо корисною була шпаргалка з відповідями на ці запитання, що допомагала більш якісно і швидко вести діалог. В 90% випадків питання справді збігалися! 

 

Після кожної співбесіди я аналізував: як я себе презентував, яких помилок припустився, в яких моментах показав себе з сильного боку. За декілька місяців щоденних численних співбесід я почав почуватися на інтерв’ю, наче риба у воді! Позбувся навіть мінімального хвилювання, почав відчувати інтерв’юера і навчився управляти враженнями. 

Завжди в житті я намагаюсь бути привітним і доброзичливим. Тож за час активного пошуку роботи у мене утворився дуже крутий нетворк знайомств, який власне і дав можливість отримати той самий бажаний офер!

 

До речі, під час активного пошуку роботи вкрай корисними стали рекомендації, яка давала нам менторка на спеціалізованих додаткових заняттях в A-Level. На цих уроках ми розглядали головні моменти з пошуку роботи після закінчення основного курсу, складання резюме, проходження співбесід. 

 

Нам розповіли про експіріенс рекрутера з іншого боку процесу, деякі інсайди та власну думку щодо вибору кандидатів: на що звертають увагу; що подобається, а  що, навпаки, відштовхує.

Професійні досягнення за новим фахом

Плюсів професії проджект-менеджера дуже багато: від можливості працювати гібридно до внутрішнього задоволення від процесу роботи. 

Зараз мені комфортно працювати: у мене крута команда, є нові челенджі щодня, я можу поєднувати роботу з особистим життям через гнучкий графік. 

Також я постійно бачу свої зони росту і намагаюся щось вдосконалювати.

 

Наразі я можу пишатись тим, що мені вдалось реабілітувати проєкт, на який я прийшов, оптимізувати процеси та роботу команди, вирішити велику кількість актуальних проблем і провести Agile реформи: започаткувати канонічний скрам і деякі з DevOps практик.

Попереду багато планів, які я поки тримаю в секреті!

Порада майбутнім Project Manager

Сподіваюся, мій досвід надихнув вас почати діяти та вивчати цей цікавий напрям. Наостанок хочу дати пораду всім початківцям:

  • Аналізуйте свої внутрішні й зовнішні потреби, і на основі них ставте перед собою цілі. І коли цілі поставлені, будьте наполегливими в їх досягненні!

Не варто боятись помилок, варто боятись бездіяльності, прокрастинації й ліні. Це ті речі, з якими я веду постійну боротьбу. Бо не поборовши їх, важко або зовсім неможливо стати успішним будь-де.

Тож бажаю вам вмотивованості та натхнення!

Ще iсторii

Анастасія Антонів

Я дякую A-Level за навичку працювати швидко та якісно за будь-яких умов!
Вигорання — це тимчасова ситуація, яку можна контролювати та навіть перетворювати на вигоду! Це вміння допомагає не втрачати внутрішній вогонь та бажання розвиватись у своїй професії.

Вiдгук повнiстю

Олег Єрмолов

“Щоб досягти успіху, потрібно мати чітку мету перед очима та велике бажання за неї боротися. А ще – внутрішнє усвідомлення того, яких цілей ти повинен досягти до кінця року. Бо якщо цього немає, хтось доб’ється успіху замість тебе. І ти вже ніколи не зможеш його наздогнати та стати кращим!”   Якщо ви вважаєте, що відомі

Вiдгук повнiстю

Осичнюк Стас

“Програмування потрібно не заучувати, а практикувати. І важливо приділяти цьому якнайбільше часу. На курсах нам казали, що відвідувати заняття недостатньо, треба ще й займатися вдома. Я скажу вам більше: кодити треба скрізь – на роботі, на вулиці, у дорозі чи вдома. І тоді ви зможете досягти великих успіхів!”   Довгий час я працював на виробництві.

Вiдгук повнiстю

Анастасія Пилипенко

“A-Level – це не тільки криниця знань, це ще й скринька, де можна знайти справжній скарб у вигляді людей. Тут ви зустрінете наставників, досвідчених викладачів, друзів за інтересами, майбутніх колег, а іноді – ще й членів родини.”   Передісторія мого шляху тестувальника дуже яскрава. Школа A-Level виявилася для мене доленосним місцем у всіх аспектах життя.

Вiдгук повнiстю

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

TEACHERS2IT: Презентації як спосіб подання інформації

🌟Як зробити презентацію, яка не дозволить заснути аудиторії? 🔥29 листопада Kharkiv IT Cluster запрошує вчителів долучитися до онлайн-вебінару від компанії CHI Software, присвяченому роботі з презентаціями в навчальному процесі. 📅 Коли: 29 листопада о 15:30 📲 Де: онлайн, Zoom 🗣 Спікер лекції — Анастасія Зюзя, графічний дизайнер у CHI Software. Не пропустіть можливість дізнатися секрети спікерки про створення ефективних презентацій! 🔎Розглянемо

Levi9 Python Meetup

Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться

Cloud Builders: Java Conf

Привіт 👋🏻 Раді запросити 30 листопада на онлайн конференцію Cloud Builders: Java Conf! Це вже четверта Java-конференція ком’юніті, де на вас чекають: – 6+ Java&Cloud експертів, які поділяться кращими практиками; – спільнота з понад 500 однодумців. В агенді👇🏻 – “Java 11–21 Evolution” від Mohamed Taman, Senior Solutions Architect в Nortal – “The Keys to Developer

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)