Кирил Поронько
.NET Developer, випускник IT-школи A-Level
Вітаю! Мене звуть Кирило Поронько, і зараз я працюю в компанії Managed Code на посаді .NET Developer.
Моя профільна освіта пов’язана саме з IT-сферою, але максимум знань та навичок для роботи за напрямом.NET/C# я отримав саме в A-Level!
Тому мій особистий досвід може бути цікавим як профільним програмістам, так і людям, які ще не мають жодного досвіду з розробки.
Все почалося з вибору ВУЗу для подальшого навчання, тому саме з цього я і почну свою розповідь.
Коли прийшов час обирати напрям для навчання в університеті, я не мав певних уподобань та не міг визначитися, ким хочу стати. Тому я поміркував над тим, що на той момент було затребувано та перспективно, і обрав саме шлях IT-розробника!
Через те, що я визначився зі спеціалізацією в останню мить, в мене зовсім не було досвіду в програмуванні. Тому було дуже важко в перші місяці навчання. Доводилося приділяти величезну кількість часу самопідготовці, щоб хоч трохи наздогнати рівень, на якому була складена програма.
Але всі ці зусилля через певний час дали свої плоди. Я почав потроху розуміти, як все працює. І тоді вже стало дійсно цікаво розвиватися в цьому напрямку!
Загалом перед A-Level я навчався в університеті 1,5 роки. За цей час мені доводилося писати багатьма мовами програмування, працювати з безліччю фреймворків.
Проте, всі знання були поверхневими. Мені не вистачало бази та практики для того, щоб почати працювати. Але хотілося вже реалізовуватися!
Тому я вирішив піти в A-Level.
IT-школу A-Level я обрав через те, що це була єдина школа у Харкові, яка пропонувала курс .NET/C#. А саме цей напрям мене зацікавив найбільше.
Тож, можна сказати, що це була доля!
Під час навчання для нашої групи викладало 3 викладачі. Один з них був, мабуть, найкращим викладачем, з яким мені пощастило стикатися в житті!
Він викладав матеріал дуже зрозуміло, давав лише потрібну інформацію з власними поясненнями, відповідав на всі питання. Навіть вночі я міг написати та отримати розгорнуту відповідь майже одразу! Було видно, що йому це подобається. Тому з ним мотивація навчатися також зростала, і, відповідно, навчатися було легко.
Але, на жаль, не всі викладачі були такого ж рівня зацікавленості та могли надихати на подальший розвиток. Тож іноді потрібно було самостійно знаходити в собі ресурс для продуктивного самонавчання та досягнення бажаної мети!
Врешті-решт, на курсі я заповнив прогалини в теорії, вивчив дуже багато нових технологій, і найголовніше — підкріпив нові знання практикою, з якою допомагали ментори!
Якщо згадувати період пошуку роботи, то це було досить важко. Вакансій тоді пропонувалося мало. А я ще й перебував у такому місті, де роботи в IT майже не було.
Тож я самостійно подавався на всі можливі вакансії — але безуспішно.
Через 4 місяці пошуків роботи, рекрутери A-Level запропонували мені одну вакансію. Проте, це було не те, на що я очікував.
Вакансія передбачала безкоштовне стажування. На той час я засмутився, що не можу знайти роботу. Бо за відмітками в групі я був на 1 місці з досить великим відривом, а все що я отримав — це безкоштовне стажування. Проте, робити було нічого — я погодився та надіслав резюме.
Мене запросили на співбесіду до компанії, за результатами якої одразу запропонували саме роботу, а не стажування! Звісно, я одразу погодився.
Тож, якщо ви маєте гарну базу та вірите в себе — то обов’язково знайдете роботу. Але може знадобитися певний час.
Мені дуже подобається те, чим я займаюся.
Оскільки я працюю не так багато часу, то про якісь великі досягнення казати ще зарано. Колись для мене було досягненням те, що я написав дипломний проєкт для A-Level на 10/10, потім — що мене взяли на роботу, згодом — підвищення на роботі.
Але я планую продовжувати розвиватися в цій сфері, постійно віддаю багато сил та часу на розвиток та навчання. Тож, можливо, зовсім скоро зможу похизуватися чимось значним!
Наразі я визначив для себе певні переваги та недоліки в роботі.
Серед плюсів:
Серед мінусів:
Проте, це стосується особисто мене. Кожна людина має сама визначити для себе — який напрям IT її цікавить, що для неї є перевагами та недоліками в роботі. Бо інакше буде дуже швидке вигорання.
Я ще сам знаходжуся на старті свого кар’єрного шляху. Але можу дати кілька корисних рекомендацій тим, хто тільки стартує в навчанні:
Коли я навчався на курсі, то для закріплення матеріалу відкривав в інтернеті ще декілька статей за опанованою темою. Так мені вдавалося більш детально зрозуміти матеріал.
Після кожної вивченої теми потрібно багато практикуватися, бо гола теорія не дасть майже нічого. Лише відточуючи навички до автоматизму, можна навчитися повною мірою використовувати опанований предмет: технологію, фічу мови тощо.
На початку програмування потрібно регулярно писати код, вирішувати якісь задачки. Можна навіть переписувати код з інтернету, паралельно розбираючи його, щоб, скажемо так, “набити руку”. Це дійсно дуже важливо.
Сподіваюсь, вам будуть корисні ці поради, і ви станете успішними спеціалістами у своїй сфері. Врешті-решт, все залежить тільки від вас!
“Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!”
Вiдгук повнiстю“Я вирішив програмувати на Java, тому що грав в Minecraft” Гриб Микита Java Software Engineer, випускник IT-школи A-Level Всім привіт! Мене звати Микита, зараз я працюю в компанії EPAM Systems на позиції Software Engineer. Першу роботу в IT я отримав ще під час навчання в A-Level, коли мені щойно виповнилось 18 років. А починалось все
Вiдгук повнiстю“Щоб досягти успіху, потрібно мати чітку мету перед очима та велике бажання за неї боротися. А ще – внутрішнє усвідомлення того, яких цілей ти повинен досягти до кінця року. Бо якщо цього немає, хтось доб’ється успіху замість тебе. І ти вже ніколи не зможеш його наздогнати та стати кращим!” Якщо ви вважаєте, що відомі
Вiдгук повнiстю“Ніколи не пізно кардинально змінити кар’єрний шлях. Я це зробив у віці майже 30 років! Мені здавалося, що поїзд вже скоро піде і влитися в новий напрям у такому віці буде досить складно. Але за правильного підходу можливо все! Головне – не здаватися, вірити в себе, продовжувати йти до своєї мети, навіть якщо щось не
Вiдгук повнiстю📅 7 грудня Kharkiv IT Cluster запрошує студентів Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця долучитися до онлайн-лекції від IT- школи А-Lеvеl , щоб дізнатися що сховано за звичайними з’єднаннями. 📅 Коли: 7 грудня о 19:20 📲 Де: онлайн, Zoom 📌 Тема зустрічі: «Графи» 🗣 Спікер лекції — Фунтусов Єгор –викладач в IT-школі A-Level.
Остання єТЕМА від SQUAD у цьому році, і вона обіцяє бути потужною — DevOps & ML Edition 🦾 Kubeflow + DevOps != a land of unicorns and ponies 📅 Дата і час: 07.12.2023 | 19:00-20:30 💻 Формат: online (youtube-трансляція) 👋 Участь безкоштовна Подія для DevOps та MLOps інженерів всіх рівнів, де спікери розкажуть про KubeFlow
Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери
Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться
Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.
Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:
- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).
Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.
Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.
Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.
Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.
Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.
На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків
Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі
Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.
Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.
Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.
Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.
Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.
Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.
Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.
При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).
Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.
Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.
Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.
Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.
Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.
Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.
На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!
Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.
Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.
Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів
На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”
Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі
Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.
Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.
Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.
Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.
Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.
Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.
Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.
Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.
Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.
Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.
Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.
Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)