ІТ Рекрутинг icon

ІТ Рекрутинг

Дiзнатися бiльше

“Коли хтось приходить до нас на інтерв’ю Trainee від A-Level – це вже “наша людина”. Ми розуміємо, що в цього претендента на вакансію є і прагнення розвиватися, і достатньо скілів. Це як троюрідний брат, якого ти ніколи не бачив, але знаєш, що він – твоя родина.”

Світлана Балюк

 HR/Recruiting Team Lead в компанії BeKey, випускниця IT-школи A-Level

 

Якщо згадувати мій шлях професійного розвитку за напрямом HR/Recruiting, то це була величезна кількість челенджів! Але мені вдалося пройти їх із задоволенням та ще більше закохатися у свою професію.

Зараз я працюю на позиції Team Lead команди HR-менеджерів та рекрутерів в компанії BeKey. Здебільшого ми маємо справу зі стартапами, медичною сферою. Наразі головний напрям – це digital healthcare

Сьогодні я хочу розповісти вам: з чого все починалось, з чим мені довелося зіткнутися, та що мені допомогло досягти такого результату з нуля.

Чому саме IT-напрям?

На 4 курсі інституту мені сказали, що в Україні, на жаль, мені буде важко застосувати свої знання та розвиватися за фахом. На той час я підробляла в call-центрі. Звісно, я розуміла, що така робота актуальна лише під час навчання – треба шукати щось інше. Мені хотілося мати актуальну, затребувану та перспективну професію.

Тоді я вирішила, що буду пробувати різні IT-курси, доки не знайду саме те, чим хочу займатися!

Мені неймовірно пощастило, що першою школою, яку я вирішила спробувати, була саме A-Level. Я обрала курс HR/Recruiting – на той час це було поєднання двох напрямів в одному курсі. 

Щойно почалося навчання, я відразу зрозуміла, що далі шукати не потрібно. Це було саме те, що треба. В інституті я навчалася на технічній спеціальності – це було для мене цікаво. Але й комунікація з людьми мені дуже подобалася (ще на позиції менеджера call-центру). 

Рекрутинг поєднав в собі й технічні моменти, і комунікацію – тому я отримала можливість реалізувати всі свої здібності! 

Навчання в IT-школі A-Level

Для мене особисто A-Level – це більше, ніж звичайна школа. Достатньо лише почати навчання, як стає зрозуміло – це наче родина, яка завжди підтримає, вмотивує та скерує на вірний шлях.

По-перше, школа допомогла мені зрозуміти, чого я хочу. Ще на першому занятті Катя Вергелес спитала в нас: “Для чого кожен прийшов на курс?” Я відверто відповіла, що хочу зрозуміти – чи потрібно це мені. І саме на цих курсах я відчула, що знайшла своє покликання. 

Кожен викладач зробив свій внесок у мій подальший професійний розвиток.

Данило розкладав по поличках складні технічні теми, які до цього здавалися суцільною “темрявою”.

Яніна – це справжня запальничка, яка надихала та неймовірно мотивувала! Ми багато спілкувалися про вакансії, робочий процес, можливі задачі, проводили співбесіди тощо.

Школа, наче малій дитині, допомогла мені зробити перші кроки в IT, спрямувала, відповіла на базові питання. 

 

Ми й досі спілкуємось з викладачами та випускниками курсу, але вже як колеги. В рекрутському ком’юніті дуже багато дівчат з A-Level. 

Наприклад, з Вікою Буглак я навчалася на одному курсі. Нещодавно ми спілкувалися з нею, що якби був час – ми б пройшли в A-Level всі курси (які треба і не треба)! 

Бо атмосфера там завжди надихала. Приходиш після роботи, наче стомлений і завантажений, але відразу перемикаєшся, заряджаєшся спільною енергією – та починається нове життя. 

 

В нашій компанії зараз працює дівчинка – дизайнер з A-Level. І вона також вже Team Lead команди! Тому, коли хтось приходить до нас на інтерв’ю Trainee від A-Level – це вже “наша людина”. Ми розуміємо, що в цього претендента на вакансію є і прагнення розвиватися, і достатньо скілів. Це як троюрідний брат, якого ти ніколи не бачив, але знаєш, що він – твоя родина. 

Моя перша робота за напрямом HR/ Recruiting

Відразу після курсів я працювала в Dev.Pro, а саме – в дочірній компанії Dev-Pro Talent. Це рекрутська агенція, яка співпрацює з різними компаніями в Штатах. Ми наймали девелоперів саме для того регіону. 

Dev.Pro – це взагалі дуже велика компанія. На той момент, коли я тільки закінчила курси, мене приголомшив такий офер. Я пішла туди на азарті, але така робота мала свої нюанси. 

 

У школі та університеті багато розповідали про Америку, але для мене на той час було відкриттям, що потрібно обов’язково вставляти small-talk, бо інакше людина може подумати, що ти не дуже “polite” до нього. Я не звикла розмовляти про погоду, якщо телефоную стосовно справ. Треба було трошки перелаштуватися, щоб зрозуміти їх менталітет.

Також мені довелося зіткнутися з безліччю юридичних моментів, яких немає в компаніях України. Наприклад,  є ряд питань, з якими треба бути обережніше, щоб розробник не розцінив це як дискримінацію та не подав на мене до суду. На початку співпраці з компанією в нас навіть був цілий курс, де ми вивчали всі ці правила! Такий досвід був цікавим, але закрити там вакансію – це занадто довгий шлях. 

У порівнянні: якщо в Україні вакансію можна спокійно закрити на 2 тижні/місяць, то для Штатів потрібно щонайменше 2-3 місяці на одну вакансію. 

Для мене закриття вакансій – це справжній кайф, ейфорія. Коли я закрила першу вакансію, мала купу емоцій! Але, на жаль, в Dev.Pro я не змогла цього відчути. Було дуже важко, але це дійсно цінний досвід. 

Шлях до посади HR Team Lead в компанії BeKey

Я почала з рекрутингу в іншій країні, але зрозуміла, що це не моє.  На той час моя знайома, з якою ми вчились на одному курсі, працювала з компанією BeKey. 

Вона повідомила мені, що в компанії відкрита вакансія на HR-менеджера, і готова взяти людину без досвіду. 

Я вирішила пройти співбесіду, але дуже переймалась – чи все буде вдало. На щастя, все пройшло чудово! Команда дуже гарна, процеси зрозумілі. 

Але мій шлях з першого тижню роботи в компанії почав ускладнюватись. 

Перешкоди в роботі

Через три дні, як я прийшла до офісу, почався ковід. Офіс закрили через карантин. Я тоді щойно долучилася до команди – мені треба було знайомитись з людьми, яких я жодного разу не бачила! 

Робити це в письмовій формі – був справжній челендж. Але плюсом стало те, що компанія на той час була не надто велика – всі харківські хлопці та дівчата. 

Я розуміла, що їм треба звикнути до мене, більше про мене дізнатися. Це дуже важливо, бо HR-менеджеру іноді довіряють навіть більше, ніж іншим співробітникам. 

На щастя, жорсткий карантин тривав недовго. З часом люди почали потрохи приходити в офіс: у когось інтернет вдома поганий, комусь робоче місце не підходить. 

В результаті – з людьми я познайомилась групами. Мені було навіть комфортніше знайомитись не з усіма відразу, як і їм зі мною.

Наступний челендж – то була організація корпоративів. Велика подяка моєму СOО! Він бачив мій переляканий погляд, тому дуже допомагав, підтримував та спрямовував мене. 

Від першої закритої вакансії до позиції Team Lead 

Під час карантину ми не могли організовувати свята, тому я мала деякий вільний час. Коли почався набір людей в компанію, я запропонувала свою допомогу. Мені це було цікаво, і я мала змогу приділяти цьому 1-2 години свого часу на день.  

Саме тоді мені пощастило закрити першу вакансію в житті! Це був мануальний тестувальник. 

Так потрохи я почала брати на себе задачі рекрутера. З часом, коли наш рекрутер вирішила піти в більшу компанію, на мені залишилися задачі й рекрутера, і HR-менеджера. Десь рік моє життя було дуже активним! Усі повернулись до офісу – було багато комунікацій, купа задач і вакансій. 

Напередодні 22-го року ми вирішили зробити повноцінну команду, яка буде займатись пошуком девелоперів. Почали шукати HR на повний робочий день. Щойно зібрали команду – настав лютий 22-року. 

Тож момент, коли я стала Team Lead – також припав на важкі та нестабільні часи. Але кожний бар’єр нас ніби й розлучає, а ніби й поєднує! Ми вже не просто спілкуємось по роботі – ми переймаємось за кожного. Це додає атмосферності та дружності колективу. 

Порада собі у минуле

Мені приємно згадувати свій складний, але неймовірно насичений та цікавий шлях розвитку в IT!

Єдине, що я б хотіла порадити собі в минулому – не боятись. Перший час я була позитивним панікером. Тобто я була відкрита до нового, але постійно панікувала, що щось піде не так, що я ніколи з таким не стикалась. Звичайно, з усім впоралась, але через страх.

Тому й вам раджу – не боятись та рішуче прямувати вперед! У кожного щось буває вперше. Треба розуміти, що ви не одні – завжди є люди, які допоможуть чи порадять щось корисне. Навіть якщо ви зробили щось неправильно – це можна виправити. 

А ось втрачений на бездієвість час вже не повернути.

 

Тож долучайтеся до навчання та починайте свій шлях за напрямом HR чи Recruiting! Бажаю успіху та натхнення!

Ще iсторii

Юлія Безкровна

Історія успіху випускниці курсу Web Design IT-школи A-Level “Дизайн – це більше, ніж просто картинка. Тому і вкладати в нього потрібно щось більше, ніж просто зовнішній вигляд.” Юлія Безкровна Web-designer, випускниця IT-школи A-Level   Якщо зараз ви не можете зважитися на перший крок у digital-design, переживаючи, що у вас немає досвіду, знань, уявлень про цю

Вiдгук повнiстю

Ніжний Даниїл

…під час активного пошуку роботи вкрай корисними стали рекомендації, яка давала нам менторка на спеціалізованих додаткових заняттях в A-Level. На цих уроках ми розглядали головні моменти з пошуку роботи після закінчення основного курсу, складання резюме, проходження співбесід.”

Вiдгук повнiстю

Світлана Балюк

“Коли хтось приходить до нас на інтерв’ю Trainee від A-Level – це вже “наша людина”. Ми розуміємо, що в цього претендента на вакансію є і прагнення розвиватися, і достатньо скілів. Це як троюрідний брат, якого ти ніколи не бачив, але знаєш, що він – твоя родина.” Світлана Балюк  HR/Recruiting Team Lead в компанії BeKey, випускниця

Вiдгук повнiстю

Анастасія Пилипенко

“A-Level – це не тільки криниця знань, це ще й скринька, де можна знайти справжній скарб у вигляді людей. Тут ви зустрінете наставників, досвідчених викладачів, друзів за інтересами, майбутніх колег, а іноді – ще й членів родини.”   Передісторія мого шляху тестувальника дуже яскрава. Школа A-Level виявилася для мене доленосним місцем у всіх аспектах життя.

Вiдгук повнiстю

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

TEACHERS2IT: Презентації як спосіб подання інформації

🌟Як зробити презентацію, яка не дозволить заснути аудиторії? 🔥29 листопада Kharkiv IT Cluster запрошує вчителів долучитися до онлайн-вебінару від компанії CHI Software, присвяченому роботі з презентаціями в навчальному процесі. 📅 Коли: 29 листопада о 15:30 📲 Де: онлайн, Zoom 🗣 Спікер лекції — Анастасія Зюзя, графічний дизайнер у CHI Software. Не пропустіть можливість дізнатися секрети спікерки про створення ефективних презентацій! 🔎Розглянемо

Levi9 Python Meetup

Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться

Cloud Builders: Java Conf

Привіт 👋🏻 Раді запросити 30 листопада на онлайн конференцію Cloud Builders: Java Conf! Це вже четверта Java-конференція ком’юніті, де на вас чекають: – 6+ Java&Cloud експертів, які поділяться кращими практиками; – спільнота з понад 500 однодумців. В агенді👇🏻 – “Java 11–21 Evolution” від Mohamed Taman, Senior Solutions Architect в Nortal – “The Keys to Developer

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)