Тестування ПЗ icon

Тестування ПЗ

Дiзнатися бiльше

Ігор Кондрашов

Trainee QA Engineer, випускник IT-школи A-Level

 

Вітаю! Мене звати Ігор Кондрашов. Зараз я працюю в компанії CityFALCON на посаді Trainee QA Engineer. Мій шлях у роботі професійного тестувальника тільки починається, але вже на цьому етапі я хочу поділитися своїм досвідом стосовно того: як я вибрав для себе IT та тестування; як проходило моє навчання; та що б я міг порадити початківцям під час перших співбесід.

Впевнений, що мій досвід може стати у пригоді багатьом початківцям, які вперше зіткнулися з напрямом QA та мають безліч питань.

Чому я обрав для себе саме галузь IT?

Взагалі я дуже полюбляю все, що пов’язане з новими технологіями, сучасними гаджетами, роботою в інтернеті. Мені просто цікаво, як все працює та які можливості це відкриває для мене. Цей фактор став найголовнішим чинником у питанні вибору галузі для подальшої реалізації. Бо якщо не цікаво — дуже швидко станеться вигорання. 

Не менш значущим фактором є й фінансовий бік питання. Як і більшість українців, мене приваблює висока зарплатня та низький податок. 

Перші кроки в IT до навчання в A-Level

Мій шлях у галузі інформаційних технологій почався з розробки ще задовго до курсів в A-Level. Коли я закінчив школу, великого розголосу та популярності набув напрям Front-end. Скрізь казали, що це дуже легко і кожен може туди потрапити.

 

Тому я пішов на якісь курси з Front-end, намагався сам дізнатися щось нове. Як виявилось згодом, HTML – це дійсно дуже легко, хоча це навіть не мова програмування. 

Але потім потрібно було вивчати Java Script, TypeScript та хоч один Framework зверху! І тут стало зрозуміло, що не все так просто і швидко, як здавалося.

Коли я тільки почав занурюватись у вивчення JS, знайомі написали мені, що є робота, яка взагалі пов’язана не з програмуванням, а більше з тестуванням. Так я влаштувався до компанії SoftServe Business System, де пропрацював біля року. Але потім почалися масштабні скорочення, під які я потрапив. 

 

Тоді я почав міркувати — чим тепер мені займатися. Знов пробував себе у програмуванні, але мені це зовсім “не заходило” — просто ставало нудно під час роботи. Наприклад, я берусь за якусь задачу, пишу код, щось не виходить — і в мене потрохи опускаються руки. Це стосується різних напрямів розробки. Я пробував не тільки JS, а ще C#, С++. 

І тоді я раптом згадав, що є така чудова професія, як QA! Тестування якраз вимагає знань з різних напрямів розробки, але не дуже глибоких. Я подумав, що я вже багато чого пробував у програмуванні, і наче є якісь знання, то треба спробувати себе і в QA! 

Навчання в A-Level

Місце навчання я вибрав доволі швидко. Мій знайомий, який десь 4 роки назад закінчив курс Front-end в A-Level, порадив мені цю школу. На той час курс Front-end в A-Level був за гарантованим працевлаштуванням, тож цей знайомий успішно закінчив навчання, працевлаштувався на гарне місце та залишився дуже задоволеним.

 

Я вирішив спробувати, бо якраз тоді почалась війна — і було дуже важко знайти роботу. Хотілося отримати якусь структуровану базу знань, офіційний сертифікат про закінчення курсів, можливо, відгуки від школи. 

Відразу хочу сказати, що мій вибір був на 100% правильним. Курси дали мені дуже багато у професійному сенсі, а дівчата з рекрутингового відділу A-Level допомогли працевлаштуватися відразу після випуску. 

Які первинні навички дала мені IT-школа A-Level?

Зараз, трохи попрацювавши в компанії, я вже можу впевнено визначити три пункти, які дала мені школа:

  1. Базова теорія з тестування;
  2. Практичні навички роботи з актуальними задачами;
  3. Навички з працевлаштування та проходження співбесід.

Коли вже після випуску я працевлаштовувався, то проходив три співбесіди. Кожні співбесіди на посаду Trainee проходили за одним сценарієм: теорія тестування, англійська мова, практичне завдання (як би я тестував наведений функціонал, з чого почав би тощо) і питання на логіку.

Хочу окремо відзначити нашого викладача Дениса. Він дав дуже багато знань, які допомогли саме під час співбесід. Денис дійсно дуже зацікавлений в успіху студентів: постійно проводив якісь збори, міти, додатково розказував корисні речі, орієнтувався на актуальні вимоги роботодавців. Тому ми були дійсно конкурентоспроможними на ринку праці серед новачків! 

Перші кроки в пошуках роботи

IT-школа A-Level орієнтована саме на працевлаштування своїх студентів, а не просто на відчитування лекцій та випуск учнів. Тому весь процес навчання був побудований таким чином, щоб кожен зміг себе реалізувати у майбутньому.

Я пам’ятаю, що вже на першому занятті нам сказали створити профіль в LinkedIn та починати активно його заповнювати, підписуватися на HR, щось постити, щоб акаунт був активним.

Після курсів я згадав про ці та інші поради — почав додавати всіх HR, шукати вакансії на DOU та Djinni. Ще мені порадили заходити на сайти компаній і шукати вакансії саме там. Дійсно виявилося, що деякі компанії розміщували вакансії на своєму офіційному сайті, а на job-сайтах – ні! Тож раджу взяти вам це на замітку.

В компанію CityFALCON, де я зараз працюю, в мене була друга за рахунком співбесіда. 

  • Спочатку ми просто розмовляли з HR стосовно загальних питань: які курси я закінчив, що хочу робити, а що не хочу. Тобто мене пізнавали як людину. Цей етап проходив українською мовою.
  • Потім була технічна співбесіда вже з іншою людиною з Європи. Ми спілкувалися виключно англійською мовою. Після проходження цього етапу я чекав “на голках” десь 3-4 дні. Мені написала HR та сказала, що зараз буде call з СЕО. 
  • Під час цього етапу СЕО компанії ставив мені запитання на логіку з практичного боку роботи: як би я підійшов до вирішення тієї чи іншої задачі, чому зробив такий вибір тощо. А потім ми обговорили загальні питання стосовно бачення мого розвитку в компанії.
  • Наступного дня мені відправили оффер, на який я одразу погодився. Ми підписали папери — і в понеділок я вже вийшов на роботу на позицію Trainee! 

Перша робота за фахом QA

Хочу ще трішки розповісти про компанію, у якій працюю. CityFALCON — це британська компанія, власник якої дуже любить українців. Тому один з трьох офісів базується у Харкові, але все спілкування, мітинги та листування в команді ведуться виключно англійською.

 

До речі, в A-Level кожен студент може безкоштовно відвідувати заняття з англійської мови відповідно до свого вихідного рівня. Зараз можу точно сказати, що це дуже важливо — треба брати максимум від цих уроків.

Власне я вчив англійську ще з початку школи. Тоді наголошував на граматиці, а зараз більше спілкуюся, розмовляю.  

Що б я хотів змінити на своєму шляху?

По-перше, я б порадив собі нічого не боятися. Я справді боявся проходити співбесіди, бо мав, як то кажуть, “синдром самозванця”. 

Наприклад, компанії пишуть, що потрібен рівень англійської В2, а в мене (в моєму розумінні) нижчий рівень. Але практика показала, що це зовсім не так — треба бути впевненішим у собі та своїх знаннях!

Крім того, на співбесіди на посаду Trainee чи Junior у спеціаліста не має жодного практичного досвіду роботи в компанії. Тож виникає страх, що тебе не візьмуть через відсутність цього досвіду. Це також помилка. Під час співбесіди варто показати, яку теоретичну та практичну базу ти маєш в голові, та як ти бачиш її застосування для розв’язання певних задач. Дуже важливо показати, що тобі цікава компанія в яку ти проходиш співбесіду і напрямок, який ти обрав. Як то кажуть: “Щоб очі горіли”. А досвід прийде вже в процесі роботи — це нормально.

 

По-друге, я б порадив собі більше приділяти уваги розмовній англійській — дивитися улюблені серіали англійською з субтитрами, перекласти налаштування телефону тощо. Це б допомогло більш комфортно та впевнено проходити співбесіди англійською. 

 

Третя порада: ви маєте зрозуміти, що кордони існують лише у вас в голові. В інтернеті більш ніж достатньо інформації, щоб стати спеціалістом в будь-якій галузі. Тож, ваш успіх залежить виключно від того, скільки часу і як старанно ви будите над цим працювати.

 

Сподіваюся, вам ці поради також допоможуть на вашому професійному шляху! 

Будьте наполегливими та впевненими у своїй меті, а головне — вірте у себе. Тоді все гарантовано вдасться!

Ще iсторii

Анастасія Рождественська

Навчання в A-level я згадую з таким саме теплом та ностальгією, як і студентські роки. Дивовижно, але за ці 3 місяці в форматі онлайн викладачі та одногрупники встигли стати для мене справжніми друзями!

Вiдгук повнiстю

Новікова Діана

“Можу порадити вам — навіть не думати про інші школи та курси! Я не можу передати, наскільки я щаслива, що доля привела мене саме в A-Level! Вони найкращі!
Де ще тебе навчать повної бази, розкажуть цікаві фішки та лайфаки, постійно будуть мотивувати та підтримувати, а також проходити з тобою шлях пошуку роботи рука об руку після завершення курсів?”

Вiдгук повнiстю

Осичнюк Стас

“Програмування потрібно не заучувати, а практикувати. І важливо приділяти цьому якнайбільше часу. На курсах нам казали, що відвідувати заняття недостатньо, треба ще й займатися вдома. Я скажу вам більше: кодити треба скрізь – на роботі, на вулиці, у дорозі чи вдома. І тоді ви зможете досягти великих успіхів!”   Довгий час я працював на виробництві.

Вiдгук повнiстю

Ігор Кондрашов

“IT-школа A-Level орієнтована саме на працевлаштування своїх студентів, а не просто на відчитування лекцій та випуск учнів. Тому весь процес навчання був побудований таким чином, щоб кожен зміг себе реалізувати у майбутньому.”

Вiдгук повнiстю

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

TEACHERS2IT: Презентації як спосіб подання інформації

🌟Як зробити презентацію, яка не дозволить заснути аудиторії? 🔥29 листопада Kharkiv IT Cluster запрошує вчителів долучитися до онлайн-вебінару від компанії CHI Software, присвяченому роботі з презентаціями в навчальному процесі. 📅 Коли: 29 листопада о 15:30 📲 Де: онлайн, Zoom 🗣 Спікер лекції — Анастасія Зюзя, графічний дизайнер у CHI Software. Не пропустіть можливість дізнатися секрети спікерки про створення ефективних презентацій! 🔎Розглянемо

Levi9 Python Meetup

Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться

Cloud Builders: Java Conf

Привіт 👋🏻 Раді запросити 30 листопада на онлайн конференцію Cloud Builders: Java Conf! Це вже четверта Java-конференція ком’юніті, де на вас чекають: – 6+ Java&Cloud експертів, які поділяться кращими практиками; – спільнота з понад 500 однодумців. В агенді👇🏻 – “Java 11–21 Evolution” від Mohamed Taman, Senior Solutions Architect в Nortal – “The Keys to Developer

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)