“Я вирішив програмувати на Java, тому що грав в Minecraft”

Гриб Микита

Java Software Engineer, випускник IT-школи A-Level

Всім привіт! Мене звати Микита, зараз я працюю в компанії EPAM Systems на позиції Software Engineer. Першу роботу в IT я отримав ще під час навчання в A-Level, коли мені щойно виповнилось 18 років. А починалось все зі звичайного захоплення грою Minecraft!

Існує переконання, що для опанування певної професії потрібна багаторічна профільна освіта. Власне я впевнений, що в IT на перший план виходить саме живий інтерес до того, що ви робите.

Сподіваюся, моя історія стане для вас підтвердженням такої думки та зможе надихнути на перший крок у світі розробки!

Знайомство з програмуванням

Ще до мого народження батьки придбали комп’ютер. Тож змалку я мав можливість грати в ігри, постійно намагався щось “творити” за компом.

Перший досвід програмування я отримав ще у 7 класі школи. На інформатиці ми вивчали мову Pascal, але я пропустив важливий урок – і через те завалив першу контрольну. Тоді я звернувся до вчителя, попросив пояснити мені матеріал. Вдома почав самостійно поглиблюватися та практикуватися – і на наступному уроці знав вже більше, ніж інші учні!

Це були, напевно, мої перші здобуті софт-скіли – здатність до самонавчання та цілеспрямованість. Але від програмування я був ще далеко. Просто аналізував код, який давали на уроках – іншого від нас не вимагали.

До чого тут Minecraft?

Вдома я багато грав в Minecraft – це доволі креативна гра, яка на той час захоплювала багатьох дітей. Впевнений, що кожен, якщо сам не грав, то принаймні чув про неї.

Ця гра якраз розроблена на Java. Мені подобалось робити різні схеми, але з часом для мене цього вже було замало.

Тоді я звернув увагу на мультиплеєр. Люди грають одне з одним – для цього підіймається сервер, і можна використовувати різні плагіни. Тобто ти пишеш код на Java, який змінює гру.

Звісно, мене це зацікавило, і я почав вивчати – як воно працює. Коли мені забракло знань, я попросив подарунок у святого Миколая – підручник Герберт Шилдта “Java. Посібник для початківців”. Прочитав десь перші 100 сторінок, щоб вивчити для себе базові поняття. Розібрався, що таке синтаксис, цикли – зрозумів, що я там писав. З цього почалося моє вивчення Java!

Кілька років я програмував, бо це було просто прикольно. Але потім вийшов за рамки Minecraft та почав створювати різні речі, які полегшували життя. Робив щось веселе, писав коди для інших платформ, створював ботів.

І вже з 17 років переді мною постало питання: як це розвивати? Бо досі я не мав розуміння того, як що працює і застосовується у реальному світі.

Батько порекомендував мені курси, і я вирішив спробувати.

Навчання на курсі Java в A-Level

Тверде рішення записатися на курс Java в A-Level прийшло до мене під час конференції в школі під час річниці – я відразу ж зареєструвався.

На курсі я почав серйозно вивчати Java та отримав багато нової інформації. Але найважливішим для мене було саме загальне розуміння процесу розробки – як ця сфера працює, які можливості мови я використовував до цього, які є перспективи розвитку за цим фахом.

В A-Level процес навчання побудований дуже професійно. Ми вивчали теорію, відразу ж багато практикувалися та отримували зворотний зв’язок від викладачів, щоб не залишалося прогалин в матеріалі. Саме на курсі я дізнався, що таке сервери, spring, колекції, види; які існують технології.

Під час навчання я отримав hard skills, а ось soft skills здобув здебільшого вже під час роботи. До речі, саме школа A-Level сприяла моєму працевлаштуванню до першої компанії!

З вибором мені допоміг викладач курсу Михайло ГорбуновБуквально за 2 місяці до завершення курсу я багато спілкувався з ним з приводу вакансій. Мені щойно виповнилося 18 років, і я активно шукав роботу.

Михайло порадив мені спробувати себе в компанії Implemica. Це було його першим місцем роботи, де він отримав безліч навичок на початку свого шляху в IT. Тому вирішив, що мені також має бути цікаво та корисно. Щиро вдячний за таку пораду та підтримку!

Я пройшов співбесіду та почав стажування ще до закінчення навчання. До речі, поєднувати роботу та курс було дуже зручно, бо компанія знаходилась у тому ж будинку – на два поверхи вище за школу!

Перший досвід роботи в IT-компанії

Пройшовши стажування, я отримав свій перший проєкт. На ньому я не тільки займався Java-програмуванням, а ще й набував важливих софт-скілів. Треба було багато спілкуватися з замовниками, знаходити спільні рішення, правильно формулювати свої думки.

Також в цій компанії мені вперше довелося спробувати себе на front-end стороні, після чого я вже міг сам створити весь проєкт і почав позиціонувати себе як Full Stack розробник.

Під час професійної діяльності я зміг зрозуміти, як працюють інші сфери IT зсередини, порівняти їх для себе. В результаті – сфокусувався саме на Java і, разом з тим, вирішив змінити компанію.

Серед усіх компаній, які я розглядав для свого кар’єрного зростання, найбільше мене зацікавила компанія EPAM, де я працюю й досі.

Плани на майбутнє

Сфера розробки – дуже цікава та різнобічна. Мені неймовірно подобається постійно дізнаватися та пробувати щось нове, ставити собі цікаві задачі та досягати результату. Зараз я захопився Java Script, тож місяць тому перейшов на проєкт, де пишу на JS. Але Java – це мій основний скіл.

Вважаю, що мій шлях розвитку вірний, бо почуваюся на своєму місці.

Якби я міг зустріти себе в минулому, то порадив би лише більше вивчати англійську, але триматися того ж напряму. Впевнений, що я з майбутнього також можу сказати собі сьогоднішньому, що впевнено прямую своєю дорогою.

Тож, якщо ви також відчуваєте в собі бажання опанувати мову Java, спробувати себе в IT, раджу почати з курсу в A-Level. Бо це не просто школа, а ком’юніті фахівців, з якими завжди можна порадитись та зробити вірні кроки на старті. Бажаю успіху!

Ще iсторii

Гриб Микита

“Я вирішив програмувати на Java, тому що грав в Minecraft” Гриб Микита Java Software Engineer, випускник IT-школи A-Level Всім привіт! Мене звати Микита, зараз я працюю в компанії EPAM Systems на позиції Software Engineer. Першу роботу в IT я отримав ще під час навчання в A-Level, коли мені щойно виповнилось 18 років. А починалось все

Вiдгук повнiстю

Бендера Олександр

“Ніколи не пізно кардинально змінити кар’єрний шлях. Я це зробив у віці майже 30 років! Мені здавалося, що поїзд вже скоро піде і влитися в новий напрям у такому віці буде досить складно. Але за правильного підходу можливо все! Головне – не здаватися, вірити в себе, продовжувати йти до своєї мети, навіть якщо щось не

Вiдгук повнiстю

Ніжний Даниїл

…під час активного пошуку роботи вкрай корисними стали рекомендації, яка давала нам менторка на спеціалізованих додаткових заняттях в A-Level. На цих уроках ми розглядали головні моменти з пошуку роботи після закінчення основного курсу, складання резюме, проходження співбесід.”

Вiдгук повнiстю

Світлана Балюк

“Коли хтось приходить до нас на інтерв’ю Trainee від A-Level – це вже “наша людина”. Ми розуміємо, що в цього претендента на вакансію є і прагнення розвиватися, і достатньо скілів. Це як троюрідний брат, якого ти ніколи не бачив, але знаєш, що він – твоя родина.” Світлана Балюк  HR/Recruiting Team Lead в компанії BeKey, випускниця

Вiдгук повнiстю

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

Французька гуманітарна організація ACTED спільно з IT-школою A-Level розширюють можливості українців для роботи в IT!

Головна мета програми: посилення економічного розвитку найбільш вразливих верств населення (перевага надається жінкам), збільшення їх доступу до інноваційних та більш оплачуваних сфер діяльності, а також розширення можливостей для зайнятості та підприємництва. Конкурс грантів на навчання в IT ACTED за фінансової підтримки Embassy of Ukraine in Canada та Canada’s International Development – Global Affairs Canada оголошує

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)