Тестування ПЗ icon

Тестування ПЗ

Дiзнатися бiльше

“…курс “QA Manual” в A-Level допоміг мені відчути, як все відбувається на практиці, ще до першого досвіду в роботі за фахом!”

Дмитро Чалий

Test Engineer, випускник IT-школи A-Level

 

Вітаю всіх, хто прагне приєднатися до галузі тестування!

Мене звати Чалий Дмитро. Вже понад 5 років я працюю тестувальником та постійно відкриваю для себе нові можливості професійного розвитку.

Зараз я обіймаю посаду Test Engineer в компанії 3Shape. Але колись, як і ви, я не мав жодних знань та досвіду за цим фахом та намагався знайти якомога більше корисної інформації, щоб обрати вірний шлях в IT.

 

Тож, сподіваюсь, що зможу надати вам відповіді саме на ті питання, які вас турбують. Власне я свого часу був би радий знайти подібну статтю.

Що спонукало мене піти в IT?  

Спочатку я просто цікавився комп’ютерами, але не мав жодних планів стосовно роботи в IT. Як і багатьом іншим, мені доводилось самостійно займатись певними налаштуваннями, встановлювати програми, працювати у Windows середовищі.

Типова ситуація: коли ще підлітком ти намагаєшся щось встановити, але постійно стикаєшся з помилками. Наприклад, у Windows недостатньо якихось DLL файлів. Що робити в такому випадку? – Звісно, я ліз в Інтернет та шукав відповіді чи готові рішення. 

Можна сказати, що вже тоді я потрохи займався дебагінгом, але навіть не розумів цього.

 

Якоїсь миті до мене прийшло усвідомлення, що скоро потрібно буде шукати постійну роботу та стабільний прибуток. Тоді я подивився на своє оточення – багато хто з моїх друзів вже працювали в IT та обіймали доволі високі посади в компаніях. Серед них були PM, тестувальники та розробники. 

Я поспілкувався з ними, з’ясував – чи є сенс вивчати IT з нуля, з яких кроків краще почати, який напрям вибрати. Друзі порадили мені кілька цікавих статей, де прописаний шлях айтівців за різними напрямами. 

Зазирнувши глибше у процес роботи над проєктами я зрозумів, що найбільше мене приваблює саме напрям тестування. Тож відразу почав пошуки школи. 

Курс QA Manual в A-Level 

Шлях до здобуття професії тестувальника почався з пошуку IT-курсів. І це був дуже непростий шлях! A-Level – це не перша школа, про яку я дізнався.

Мені довелося прочитати безліч відгуків про різні навчальні заклади, просити поради в знайомих, вивчати програми курсів та аналізувати всю цю інформацію.

 

Але за підсумком я все ж обрав A-Level. Знайшов багато позитивних відгуків випускників, також мені сподобалася програма курсу та підхід до процесу навчання.

Як саме мені допомогло навчання в A-Level? 

Звісно, саме на курсі в A-Level я отримав первинні навички з тестування. Але найбільша користь навчання полягає у загальній структурованості всіх знань.

Дуже корисно не просто отримувати інформацію, а відразу використовувати її на практиці та розуміти, як все пов’язане між собою. Ми послідовно прямували від теми до теми, не залишаючи прогалин та відкритих питань. 

 

Викладачі постійно радили нам корисну літературу для самостійного читання. Це також давало свій результат.

Але, все одно, саме спілкування з практикуючими викладачами на курсі допомогло зрозуміти, як все виглядає насправді, а не в теорії. В якомусь сенсі курс QA Manual в A-Level допоміг мені відчути, як все відбувається на практиці, ще до першого досвіду в роботі за фахом!

 

До речі, я згадав про корисну літературу. Тому хочу відразу поділитися своїм переліком цікавих книжок, що стануть у пригоді для початківців в тестуванні:

  • “Тестування програмного забезпечення. Фундаментальні концепції менеджменту бізнес-додатків”, Сем Канер, Джек Фолк, Енг Нгуен
  • “Software Testing – Base Course”, Svyatoslav Kulikov
  • “Software Testing”, Ron Patton
  • “Тестування DOT COM або Допомога у жорстокому поводженню з багами в інтернет-стартапах”, Роман Савін

З чого розпочався мій професійний шлях?

Закінчивши курси, вже через 2 тижні я потрапив на цікавий проєкт. Senior QA компанії вирішив, що хоче спробувати себе в менторстві. Він набрав команду тестувальників-початківців, серед яких був і я – та дав нам реальні задачі.

Ми працювали над проєктами, які ще не вийшли в прод. Десь пів року я “набивав руку” таким чином – і здобув той бажаний досвід, якого вимагають більшість роботодавців. Бо рідко коли компанії шукають Junior-спеціаліста без досвіду. 

Далі я працевлаштувався в компанію GlobalLogic, де пропрацював протягом 3 років.

Кар’єрне зростання

Спочатку моя робота – це була практика задля практики. В мене навіть не було чітких обов’язків. Філософія така: “Це все для вас. Хочете набити руку – працюйте. Не хочете практикуватися – ніхто не змушує.” 

Наступні три роки я працював на досить великому медичному проєкті. Почав з позиції Trainee та, не поспішаючи, дійшов до Middle. В рамках цього проєкту я зростав та поширював свої навички, працюючи з кількома застосунками. Тому в мене не було відчуття застою. Але якщо в когось з команди виникало таке відчуття – компанія пропонувала перейти на інший застосунок.

Згодом я перейшов до компанії 3Shape, де також працюю з медичним проєктом до сьогодні. 

Поради тестувальникам, що тільки починають свій шлях

Якби я мав можливість повернутися в минуле та дати пораду собі, то точно знаю, що б сказав: “Зосередься на вивченні англійської мови!” 

Бо можна мати дуже круті технічні навички, але якщо не володієш англійською на достатньому рівні – буде тяжко. Особливо це стосується “бізнес-англійської”, бо треба постійно брати участь в обговоренні проєктів з замовниками та розробниками з усього світу. 

Іншим початківцям я також порадив би поспілкуватись зі знайомими IT-фахівцями чи будь-яким спеціалістом з LinkedIn стосовно напрямку, який ви для себе вибрали.

Важливо заздалегідь дізнатися, з чим доведеться зіткнутися, які перешкоди на вас чекають, з чого варто почати.

І не забувайте про самонавчання. Воно потрібне й під час курсу, й в процесі подальшої роботи. Айтівці вчаться все життя.

 

Бажаю вам успіху на вашому шляху! Прямуйте до своєї мети впевнено та наполегливо – тоді вам все вдасться!

Ще iсторii

Гордієнко Юрій

“Коли я сідаю за навчання або виконання практичних завдань, то не помічаю як проходить час. Тож це неодмінний плюс роботи в IT для мене! Бо інакше — чекай на швидке вигоряння. “

Вiдгук повнiстю

Гриб Микита

“Я вирішив програмувати на Java, тому що грав в Minecraft” Гриб Микита Java Software Engineer, випускник IT-школи A-Level Всім привіт! Мене звати Микита, зараз я працюю в компанії EPAM Systems на позиції Software Engineer. Першу роботу в IT я отримав ще під час навчання в A-Level, коли мені щойно виповнилось 18 років. А починалось все

Вiдгук повнiстю

Буглак Вікторія

“Не бійтеся пробувати. Якщо вас не драйвить, то чим ви займаєтесь – треба щось міняти! Пам’ятайте, що, обираючи напрям, ви приймаєте, можливо, найважливіше рішення у своєму житті, але таких рішень буде багато на вашому шляху, тому keep growing завжди!”   Зараз я працюю у компанії SoftServe рекрутером. Моя посада охоплює повний спектр напрямів сфери Recruiting.

Вiдгук повнiстю

Анастасія Антонів

Я дякую A-Level за навичку працювати швидко та якісно за будь-яких умов!
Вигорання — це тимчасова ситуація, яку можна контролювати та навіть перетворювати на вигоду! Це вміння допомагає не втрачати внутрішній вогонь та бажання розвиватись у своїй професії.

Вiдгук повнiстю

Guest EDU: поговоримо про графи

📅 7 грудня Kharkiv IT Cluster запрошує студентів Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця долучитися до онлайн-лекції від IT- школи А-Lеvеl , щоб дізнатися що сховано за звичайними з’єднаннями.   📅 Коли: 7 грудня о 19:20 📲 Де: онлайн, Zoom 📌 Тема зустрічі: «Графи» 🗣 Спікер лекції — Фунтусов Єгор –викладач в IT-школі A-Level. 

DevOps & ML Edition

Остання єТЕМА від SQUAD у цьому році, і вона обіцяє бути потужною — DevOps & ML Edition 🦾 Kubeflow + DevOps != a land of unicorns and ponies 📅 Дата і час: 07.12.2023 | 19:00-20:30 💻 Формат: online (youtube-трансляція) 👋 Участь безкоштовна Подія для DevOps та MLOps інженерів всіх рівнів, де спікери розкажуть про KubeFlow

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

Levi9 Python Meetup

Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)