Привіт! Мене звати Боднар Ірина. Минулого року я виграла грант на безкоштовне навчання в A-level за напрямом Project Management і хочу поділитися з вами своїми враженнями. 

 

На цей час я працюю в компанії, яка розвивається в retail-сфері. Моя посада — Head of HR PMO. Простіше кажучи, я є проджект-менеджером у HR-проєктах та додатково керую HR-відділом компанії.

Але ще рік тому я була випускницею ВУЗа без жодного досвіду роботи за фахом PM чи HR. Тож з чого все починалося та як я познайомилася з A-Level?

Вибір галузі для подальшого розвитку

Можна сказати, що мій шлях почався одразу після закінчення університету. Минулого року я здобула вищу освіту за фахом економіки та підприємницької діяльності. Обставини склалися таким чином, що на момент отримання диплома я перебувала в Польщі. 

Після закінчення університету досить непросто було визначитися з подальшим напрямом роботи. Тим більш, що я знаходилася в іншій країні без практичного досвіду та з мінімальним знанням місцевої мови!

 

Поміркувавши про свій подальший шлях, я вирішила придивитися до галузі Project Management. Чому вибір пав саме на цю сферу? Бо у мене є риса, яка елементарно відрізняє мене від всього оточення — неймовірна любов до планування, яка проявляється навіть у різних життєвих дрібничках. 

 

Так склалося, що на цей час я вже звернула свою увагу на сферу IT. Адже уявляла собі роботу в цифровому просторі, як perfect match: ком’юніті з цікавими людьми + галузь, що розвивається 24/7 + можливість проявити свої здібності на максимум. 

Але мене зупиняло питання: яким чином я зможу спробувати себе в цій сфері без необхідного досвіду роботи?

На щастя, відповідь знайшлася!

Програма IT Generation та школа A-Level

Влітку минулого року (як раз після закінчення університету) я раптово натрапила на IT Generation. Це програма, яка дає шанс опанувати цікаву для початківця IT-професію безкоштовно!

Для цього потрібно залишити заявку, вибрати напрям, пройти відбір, визначитися зі школою програмування, що бере участь у програмі — і можна розпочинати навчання! 

Я подивилася перелік запропонованих курсів, знайшла свій омріяний Project Management, зрозуміла, що це точно “моє” — і почала діяти.

Після подання заявки я пройшла відбіркові тури в деяких школах. Тож настав час обирати саме ту, де я буду проходити навчання. 

 

Від самого початку я найбільше схилялася до A-level, адже багато моїх знайомих радили мені саме цю харківську школу. 

Можливо, це збіг, але саме з A-level я одразу пройшла всі відбіркові етапи, поспілкувалася на інтерв’ю з представниками школи, отримала запрошення на подальше безкоштовне навчання і зрозуміла, що далі буду рухатися саме тут. 

 

Звичайно, я одразу погодилася на курс Project Management в A-level! І, як виявилося далі, не помилилася з вибором.

Що запам’яталося мені під час навчання в A-Level?

Під час навчання в школі мені найбільше запам’ятався насичений навчальний процес. У своєму житті я проходила достатньо онлайн-курсів у різних школах, але буквально жодну не можу порівняти з A-level у підході до роботи!

Віддача викладачів — на максимумі. Особлива подяка Дмитру та Олені, які, до речі, є практикуючими PM з величезним досвідом в IT! 

Вони постійно овертаймили та затримувалися з нами на уроках за власним бажанням. Приємно розуміти, що викладачі настільки зацікавлені в тому, щоб зробити з тебе класного спеціаліста після випуску, що приділяють тобі свій особистий (!) час. А якщо врахувати, що наш стандартний урок тривав 3 години, то додатковий час викладачів просто неоціненний!

 

Також запам’ятався неформальний формат спілкування, ідеально підібране ком’юніті студентів. Ми всі були дуже різні, але водночас схожі між собою. Тож було цікаво спілкуватися протягом всього курсу, навіть поза межами занять.

 

І як вишенька на торті — наш фінальний проєкт зі справжнім замовником, якому я приділила багато часу та емоцій. Проєкт, який на 100% стане корисним для молодого фахівця під час відбору на бажану посаду, адже це класна можливість продемонструвати свої знання на практиці. Досі пам’ятаю свої емоції на захисті проєкту, компліменти від викладачів і одногрупників. А підтримка у нас була потужна протягом всього курсу!

Після захисту я помітила, що час пролетів занадто швидко, а з групою та викладачами взагалі не хочеться прощатися.

Що дала мені школа A-Level для подальшої роботи?

Свою першу роботу у сфері PM я знайшла ще під час навчання на курсі! Мушу визнати, що скіли, які я отримала та прокачала в A-Level, стали моїм must have для роботи. 

Через те, що я “менеджерю” велику кількість людей, безліч порад Дмитра та Олени стали для мене незамінними навичками у роботі. 

Звичайно, фішечки з планування, Agile і бюджетування також в постійному використанні! 

Тому переконана, що ту необхідну базу, яка дозволила мені здобути першу роботу в Project Management, дала мені саме школа A-level.

Мій кар’єрний шлях

Зараз я обіймаю посаду Head of HR PMO, але до цього я прийшла не одразу. 

Спочатку я була Human Resources Project Coordinator, а після декількох місяців роботи отримала підвищення до керівника відділу. 

Гадаю, мій керівник розглядів у мені ті навички, яких не вистачало моїм колегам — прокачаних hard та soft skills у потрібному напрямі. Поштовхом до цього також стала моя проактивність. До речі, це класна порада для тих, хто шукає собі першу чи нову роботу: ініціатива та обґрунтовані пропозиції завжди цінуються!

 

Я знаю, що таке — шукати першу роботу без жодного досвіду. Розумію, як складно знайти ту компанію, що зверне увагу на Trainee/June та захоче дійсно інвестувати в молодого фахівця свій час та кошти. 

Для мене це вже пройдений етап. Але кожен Senior колись починав свій шлях з навчання і також не знав, що на нього очікує далі. Пам’ятайте про це та заряджайтеся впевненістю!

Чим я вже можу пишатися?

Пишаюся тим, що зібрала свій ідеальний відділ з топовими спеціалістами, з якими ми зараз б’ємо всі рекорди! 

Пишаюся своєю командою і власними діями, які допомагають цій команді працювати злагоджено та продуктивно. Впевнена, що я роблю масштабну роботу в управлінні, а паралельно з цим — навчаюся та перемагаю себе. 

 

Мої колеги аналогічно щодня зростають та перевершують свої минулі результати. Я вважаю, що постійне навчання — це must have, без якого подальша кар’єра просто стане на стоп. 

 

Зараз я розумію, що знаходжуся на своєму місці, маю безліч ідей і планів щодо подальшої діяльності. Думаю, це найважливіший point, до якого має прийти кожен. Якщо розумієш, що потрібно щось змінювати — дій. Я вже змінила своє життя, коли подала заявку на IT Generation. Це був крок, що перевернув мою дійсність.

Тепер працюємо над удосконаленням і рухаємось далі! 

Плани для подальшого розвитку

На майбутній кар’єрний розвиток я маю супер масштабні плани! 

  • Я б з радістю взяла паралельні проєкти, тому що відчуваю потребу і можливість робити щось творче і розширити коло комунікації. 
  • Дуже хочу додатково опанувати бренд-менеджмент, адже для проджект-менеджера у моїй сфері це дуже корисно — полегшує і “качає” фінальний результат. 
  • Працюю над своєю англійською, адже в майбутньому розглядаю варіанти роботи з європейськими та американськими замовниками. 

Звичайно, по класиці, прописала собі план на цей рік, який покроково приведе мене до запланованої мети. Планування — наше все 🙂

Порада майбутнім студентам курсу Project Management в A-Level?

Кожному майбутньому PM я раджу пройти шлях навчання саме в школі A-Level, яка зробить з будь-якого початківця справжнього “топчика”!

Топчика, якого захочуть запросити у свою команду роботодавці, навіть якщо у нього поки немає релевантного досвіду — доведено моїм особистим прикладом!

Школа дала мені той фундамент, на масштаб якого я навіть не розраховувала. 

 

З вас буквально за декілька місяців вирощують справжнього конкурентоспроможного спеціаліста, який надалі вільно працюватиме з розробниками, дизайнерами та тестувальниками. 

Якщо зараз ви розмито уявляєте себе в роботі з такими профі — A-level точно допоможе вам спілкуватися про естімейти та апруви спокійно. І якщо зраз ви не уявляєте, що це таке — нічого страшного. Всі відповіді чекають на вас в A-level — місці, де народжуються професіонали!

 

P.S. Також додаю посилання на мій відгук про A-level на Linkedin: ось 💫
Можливо, майбутнім студентам буде цікаво детальніше почитати саме про процес навчання, а також глянути на зразок гарненького диплому!

 

Ще iсторii

Буглак Вікторія

“Не бійтеся пробувати. Якщо вас не драйвить, то чим ви займаєтесь – треба щось міняти! Пам’ятайте, що, обираючи напрям, ви приймаєте, можливо, найважливіше рішення у своєму житті, але таких рішень буде багато на вашому шляху, тому keep growing завжди!”   Зараз я працюю у компанії SoftServe рекрутером. Моя посада охоплює повний спектр напрямів сфери Recruiting.

Вiдгук повнiстю

Самір Магеррамов

“Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!”

Вiдгук повнiстю

Ігор Кондрашов

“IT-школа A-Level орієнтована саме на працевлаштування своїх студентів, а не просто на відчитування лекцій та випуск учнів. Тому весь процес навчання був побудований таким чином, щоб кожен зміг себе реалізувати у майбутньому.”

Вiдгук повнiстю

Гордієнко Юрій

“Коли я сідаю за навчання або виконання практичних завдань, то не помічаю як проходить час. Тож це неодмінний плюс роботи в IT для мене! Бо інакше — чекай на швидке вигоряння. “

Вiдгук повнiстю

Guest EDU: поговоримо про графи

📅 7 грудня Kharkiv IT Cluster запрошує студентів Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця долучитися до онлайн-лекції від IT- школи А-Lеvеl , щоб дізнатися що сховано за звичайними з’єднаннями.   📅 Коли: 7 грудня о 19:20 📲 Де: онлайн, Zoom 📌 Тема зустрічі: «Графи» 🗣 Спікер лекції — Фунтусов Єгор –викладач в IT-школі A-Level. 

DevOps & ML Edition

Остання єТЕМА від SQUAD у цьому році, і вона обіцяє бути потужною — DevOps & ML Edition 🦾 Kubeflow + DevOps != a land of unicorns and ponies 📅 Дата і час: 07.12.2023 | 19:00-20:30 💻 Формат: online (youtube-трансляція) 👋 Участь безкоштовна Подія для DevOps та MLOps інженерів всіх рівнів, де спікери розкажуть про KubeFlow

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

Levi9 Python Meetup

Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)