Мануальне тестування icon

Мануальне тестування

Дiзнатися бiльше

A-Level – це не тільки криниця знань, це ще й скринька, де можна знайти справжній скарб у вигляді людей. Тут ви зустрінете наставників, досвідчених викладачів, друзів за інтересами, майбутніх колег, а іноді – ще й членів родини.

 

Передісторія мого шляху тестувальника дуже яскрава. Школа A-Level виявилася для мене доленосним місцем у всіх аспектах життя.

  • На курсі я знайшла класних друзів, з якими спілкуюсь досі.
  • Під час навчання зустріла свого першого ментора. Настя Євсюкова розкрила в мені те, чого я сама в собі не помічала. Вона допомогла мені влитися у сферу тестування, показала, як працювати із реальними проєктами та взаємодіяти з командою. Саме зустріч та спільна робота з Настею стали для мене орієнтиром у питаннях: яким має бути класний тестувальник, викладач та Team Lead.
  • А ще на курсі я знайшла собі чоловіка! Сиділи за останньою партою, багато спілкувалися, обговорювали тестування, сміялися, а зрештою – створили сім’ю.

З цього курсу для мене почалося нове життя. Тестування – це не тільки пошук багів. Це багато інших цікавих аспектів, які не дозволяють назвати таку роботу рутинною.

 

Мене звуть Анастасія Пилипенко, і сьогодні я хочу розповісти вам про свій шлях у сфері тестування. Можливо, це допоможе вам зважитися на перший крок та розпочати свою історію успіху.

Чому саме тестування?

Якщо заглянути в минуле, то все почалося зі вступу до університету. Коли я закінчила школу, переді мною відкрився весь світ, але я зовсім не розуміла, чим хочу займатися. Мої батьки – досить “гнучкі” люди. Вони радили мені дослухатися до свого внутрішнього голосу. Разом ми вирушили до університетів обирати напрям для мого подальшого навчання.

Тоді я обрала спеціальність “Прикладна лінгвістика”, бо стало цікаво, що це таке. Якщо пояснювати простими словами – це мікс мов програмування та філології. Тобто ми вивчали, як можна штучною мовою обробити різні мовні моменти та як їх передати через програму.

Серед предметів у нас були вступні курси з Java, JS, PHP, Python, баз даних тощо. За 5 років ми встигли “доторкнутися” багато до яких тем та вивчити основи програмування. Але на той час кодинг мене не зацікавив.

В університеті я постійно знаходилася у пошуках себе. Одним із моїх улюблених викладачів був учитель англійської. Він дуже цікаво розповідав про свій особистий шлях: як вивчав китайську, пробував себе в IT через напрям тестування.

На одній із лекцій він так сильно відвернув увагу від теми та почав захоплено розповідати про тестування: наскільки це дивовижна матерія з величезною кількістю можливостей – що я й сама спалахнула цією ідеєю.

Я прийшла додому, погуглила, поспілкувалася з батьками та зрозуміла, що серйозно зацікавилася.

Вибір школи програмування

Окремої дисципліни з тестування в університеті не було, тож я почала читати Романа Савіна. Досить цікаво, але без практики дуже важко повністю пізнати таку матерію як тестування. Тоді я обрала інший підхід – вирішила знайти курси програмування, де зможу “помацати” тестування на практиці.

Довго визначалася: читала програми курсів, вивчала викладацький склад, відгуки випускників. Зрештою зупинилася на двох варіантах.

Саме в A-Level мене в потрібну мить підштовхнув вдалий випадок. Школа якраз організовувала день відчинених дверей. Серед усіх шкіл A-Level була першою, що організувала такий захід, знайомила “абітурієнтів” з майбутніми програмами навчання.

Було досить прикольно, що цього вечора я отримала можливість познайомитися не лише зі сферою в цілому, а й з конкретними спеціалістами-практиками. Мені вдалося для себе зрозуміти, що їм подобається в професії, а що ні, які є цікаві моменти.

Я вийшла з A-Level в захваті і з розумінням, що готова тут вчитися на всі 100%. Тому того ж вечора підписала контракт!

Навчання в A-Level на курсі QA Manual

Насамперед я йшла до школи за якісними знаннями та практикою. Я їх отримала не заради того, щоб потрапити на першу роботу і пройти співбесіду, а скоріше для змінення свого мислення.

Другий найважливіший момент, який мені дала школа – це вміння працювати в команді. Ми часто ділилися на команди для виконання практичних завдань, розподіляли між собою ролі, вибудовували моделі, взаємовідносини.

Навіть за домашніми завданнями завжди була командна робота – ми вчилися підбирати підхід один до одного, шукати компроміси. У майбутньому це дуже вплинуло на роботу. Коли ти молодий фахівець, який раптово стає членом великої команди розробки та вливається в проєкт – без таких софт-скілів не обійтися.

 

Вже зараз, працюючи у великій компанії MobiDev та маючи за плечима 5 років досвіду, я можу з упевненістю сказати, що програма курсу тестування в A-Level була складена чудово:

  • жодної зайвої інформації – лише актуальні знання, які будуть потрібні в роботі;
  • дуже корисні заняття зі складання резюме, проходження співбесід та адаптації у новій компанії;
  • постійна практика та розвиток у собі найважливіших софт-скілів.

Після курсів ми ще не були експертами у тестуванні, але мали чітке розуміння своєї роботи та шаблонні інструменти для виконання різних завдань. Школа підготувала з нуля класних спеців, і я за це безмежно вдячна всій команді A-level!

Мій професійний шлях у ролі тестувальника

До початку роботи я переймалася: як знайти перший баг та що з ним робити далі? Але вже після першого багу з’явився азарт. Стало цікаво – що я можу, крім пошуку багів?

Ще один чекпоінт був, коли я спробувала себе у ролі ментора. Мені дали на навчання людину, щоб ввести її в проєкт, навчити, передати знання. Це подвійна відповідальність за свою роботу і роботу іншої людини. Мені треба було зацікавити новачка, як Настя свого часу зацікавила мене.

Так склалося, що після менторства я змінила компанію. Потім дізналася, що мій учень досі працює на цьому проєкті та продовжує свій шлях в тестуванні. Для мене це ще одне досягнення та підтвердження того, що я рухаюсь в правильному напрямку.

Перспективи розвитку

Зараз я набираюся досвіду, продовжую свій шлях до ідеального тестувальника (хоча ідеального не буває – завжди є шляхи для розвитку).

Опановую нові інструменти та технології, дивлюся на можливості автоматизації, але розглядаю це як додаткову опцію. Вважаю, що мануальне тестування ніколи не закінчується.

Є стереотип, що мануальні тестувальники швидко вигорають. Я в це не вірю. Коли мені пропонують піти в PM чи на автоматизацію, я завжди відповідаю, що ще не все пізнала у мануальному тестингу. Там є багато чого: web, AI, mobile, data science. І все це потрібно знати мануальному тестувальнику, вміти з цим працювати, та постійно розвиватись. Світ не стоїть на місці – тільки штучний інтелект чого вартий! Все нове слід тестувати.

Ще в майбутньому дуже хочу спробувати себе в ролі Team Lead. Мені цікаво було б керувати процесами тестування, налагоджувати їх, набирати команди.

Не розумію, як може припинити подобатися мануальне тестування. Мені навіть ніколи думати про це – щодня з’являється щось нове, і потрібно під усе адаптуватися та видавати класні та якісні продукти.

Як зробити перший крок?

Щоб змінити своє життя, достатньо вірити в себе та не боятися діяти. Це допоможе на будь-якому етапі: при пошуку курсів, влаштуванні на роботу, професійному зростанні.

Не бійтеся розсилати резюме усюди, де це можливо, не бійтеся ставати на новий шлях. Якщо щось пішло не за вашим планом – збережіть мотивацію. Потрібне місце завжди знайде свого фахівця. Якщо вам судилося на даному етапі працювати в якійсь компанії, то серед тисяч кандидатів виберуть саме вас!

Більше впевненості, друзі! Адже школа дає всі необхідні знання, щоби розпочати кар’єру. Решта – лише питання вашого характеру.

Ми живемо у світі, який дає нам можливість шукати себе, пробувати, закінчувати різні курси та користуватися величезною кількістю інформації.

Курси в школі A-Level – саме те місце, яке допоможе кожному студенту визначитись зі своїм призначенням, оточити себе класними людьми, отримати дозу мотивації та поштовх у правильному напрямку.

A-Level – це не тільки криниця знань, це ще й скринька, де можна знайти справжній скарб у вигляді людей. Тут ви зустрінете наставників, досвідчених викладачів, друзів за інтересами, майбутніх колег, а іноді – ще й членів родини.

З усіх моїх спогадів цей курс займає одне з найважливіших місць. Ніколи не забуду того досвіду, атмосфери, важливих порад, які отримала в цих стінах.

Раджу кожному пройти свій шлях, прокладаючи його через навчання в A-Level. Удачі вам!

Ще iсторii

Новікова Діана

“Можу порадити вам — навіть не думати про інші школи та курси! Я не можу передати, наскільки я щаслива, що доля привела мене саме в A-Level! Вони найкращі!
Де ще тебе навчать повної бази, розкажуть цікаві фішки та лайфаки, постійно будуть мотивувати та підтримувати, а також проходити з тобою шлях пошуку роботи рука об руку після завершення курсів?”

Вiдгук повнiстю

Юлія Безкровна

Історія успіху випускниці курсу Web Design IT-школи A-Level “Дизайн – це більше, ніж просто картинка. Тому і вкладати в нього потрібно щось більше, ніж просто зовнішній вигляд.” Юлія Безкровна Web-designer, випускниця IT-школи A-Level   Якщо зараз ви не можете зважитися на перший крок у digital-design, переживаючи, що у вас немає досвіду, знань, уявлень про цю

Вiдгук повнiстю

Осичнюк Стас

“Програмування потрібно не заучувати, а практикувати. І важливо приділяти цьому якнайбільше часу. На курсах нам казали, що відвідувати заняття недостатньо, треба ще й займатися вдома. Я скажу вам більше: кодити треба скрізь – на роботі, на вулиці, у дорозі чи вдома. І тоді ви зможете досягти великих успіхів!”   Довгий час я працював на виробництві.

Вiдгук повнiстю

Анастасія Рождественська

Навчання в A-level я згадую з таким саме теплом та ностальгією, як і студентські роки. Дивовижно, але за ці 3 місяці в форматі онлайн викладачі та одногрупники встигли стати для мене справжніми друзями!

Вiдгук повнiстю

Guest EDU: поговоримо про графи

📅 7 грудня Kharkiv IT Cluster запрошує студентів Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця долучитися до онлайн-лекції від IT- школи А-Lеvеl , щоб дізнатися що сховано за звичайними з’єднаннями.   📅 Коли: 7 грудня о 19:20 📲 Де: онлайн, Zoom 📌 Тема зустрічі: «Графи» 🗣 Спікер лекції — Фунтусов Єгор –викладач в IT-школі A-Level. 

DevOps & ML Edition

Остання єТЕМА від SQUAD у цьому році, і вона обіцяє бути потужною — DevOps & ML Edition 🦾 Kubeflow + DevOps != a land of unicorns and ponies 📅 Дата і час: 07.12.2023 | 19:00-20:30 💻 Формат: online (youtube-трансляція) 👋 Участь безкоштовна Подія для DevOps та MLOps інженерів всіх рівнів, де спікери розкажуть про KubeFlow

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

Levi9 Python Meetup

Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)