Професія дизайнера в IT має безліч переваг та недоліків, які зазвичай бачиш вже тоді, коли починаєш працювати.

Мене звати Анастасія Антонів, я закінчила курси UX/UI Design в IT-школі A-Level та вже почала свій професійний розвиток на позиції графічного дизайнера в компанії Black SMM. 

Сьогодні я хочу поділитися своїм досвідом з навчання та враженнями від роботи за новою професією з новачками, які тільки починають опанування напряму веб-дизайну. 

Як-то кажуть: “почнемо з початку”! Чому саме IT та дизайн?

Самостійні кроки у світі дизайну

Все почалось з мого хобі — створювати вебколажі. Я втілювала свої ідеї в реальність та спілкувалась зі світом через візуальні роботи! 

Ще тоді я почала самостійно вивчати Adobe Photoshop та Figma. Прокачувала свої навички в композиції, теорії кольору та “надивленості”. Але також розуміла, що моє самостійне навчання є більше хаотичним, ніж структуризованим.

 

Згодом мені стало цікаво — як можна монетизувати творчу справу та здобути нову професію? Я вже мала за плечима декілька проєктів на фрілансі, але в більшості це був бартер, або ідея створити щось спільне з друзями. Хотілося чогось більш професійного та глибокого.

 

Тоді я почала шукати різну інформацію з цього приводу, і мій погляд впав на напрям UX/UI Design. Зрозумівши принцип роботи веб-дизайнера та головні особливості професії, мені стало цікаво спробувати себе в цьому напрямі. Чи зможу я вирішувати користувацькі проблеми через дизайн та комплексно підходити до розуміння поведінки споживача? 

Це був своєрідний виклик собі та мотивація до активних дій!

Програма IT Generation

Влітку 2022 року я побачила круту ініціативу — IT Generation. Це чудова можливість спробувати отримати безкоштовне навчання у кращих IT-школах України. 

Я подумала, що це чудовий шанс для мене змінити основну професію, здобути нові навички та зустріти однодумців — і подала заявку до A-Level.

Чому саме A-Level?

Коли я вивчала інформацію про кожну школу, що брала участь у проєкті IT Generation, то звертала увагу саме на опис курсів з дизайну. 

В A-Level мені дуже сподобався реалістичний опис професійного шляху UX/UI дизайнера. Школа не намагалася зробити хибне враження, що після курсів, ти одразу будеш працювати на Microsoft та отримувати мільйони доларів. 

Фокус був на те, що потрібно завжди вдосконалюватись та рухатись “в ногу з часом” та трендами, а ще краще — бути на крок попереду!

Мені це дуже відгукнулося, бо в сучасних реаліях важко знайти тверезий погляд на речі без зайвої реклами та завищених очікувань.

В результаті хочу сказати, що я не помилилася. A-Level – це місце, де всі працюють на результат, а не створюють враження процесу. Програма, домашні завдання, спілкування з викладачами — все побудоване таким чином, щоб отримати максимальну кількість навичок та корисної інформації.

Чим мені запам’яталося навчання в A-Level 

Власне мені дуже запам’яталась подача матеріалу. Неоціненним було розуміння викладачів, їх бажання допомогти, підказати та передати максимум досвіду. (Shout out to the mentors). 

А ще — згуртованість, дружня комунікація в команді та між студентами. Ми допомагали одне одному в роботі над власними проєктами, робили зауваження та вдосконалювали свої скіли.
Я дякую A-Level за навичку працювати швидко та якісно за будь-яких умов! 

Вигорання — це тимчасова ситуація, яку можна контролювати та навіть перетворювати на вигоду! Це вміння допомагає не втрачати внутрішній вогонь та бажання розвиватись у своїй професії. 

Працевлаштування після навчання

Мені пощастило! Я знаю, що у багатьох молодих фахівців процес пошуку роботи проходить по-різному. Але Black SMM — це була одна з перших вакансій, на яку я відгукнулась, і відразу отримала оффер! 

Для тих, хто не відразу потрапляє на круту пропозицію, хочу порадити не впадати у відчай! Шукайте невеликі пет-проєкти, волонтерство, кооперуйтесь з друзями та розробляйте свій продукт. Головне — не тупцюйте на місці.

 

Щодо етапів співбесід — в кожній компанії вони різні. В моєму випадку це відбувалось так: 

  • Співбесіда-презентація з HR компанії;
  • Тестове завдання; 
  • Співбесіда-знайомство з HR; 
  • Співбесіда з CEO компанії.

Робота у галузі веб-дизайну

Досвід роботи в мене достатній, але нерелевантний до IT сфери. Проте, хочу зазначити, що будь-який досвід стане вам у пригоді! 

Наприклад, навички у сфері роздрібної торгівлі дозволять краще розуміти, як працює бізнес та які існують “болі” клієнтів; у сфері обслуговування — як має проходити комунікація з клієнтом; у бухгалтерії та аудиті – як проводити розрахунки, тощо.

 

Також, у галузі дизайну важливо розвивати не тільки технічні вміння, а й здатність спілкуватися з людьми та розв’язувати складні питання. Я мала проєкт, де була дуже складна комунікація із замовником. Після підбору шляхів донесення інформації все запрацювало. У висновку — він був дуже задоволений співпрацею та навіть запропонував написати рекомендацію!

Переваги та недоліки професії

Серед плюсів, власне, для мене: 

  • Відносна стабільність на ринку праці; 
  • Можливість працювати віддалено; 
  • Велике коло спілкування та однодумців; 
  • Можливість реалізовувати свої ідеї, розвивати власний бренд та допомагати бізнесу робити кожного клієнта унікальним.

Серед мінусів: 

  • Малорухливий спосіб життя — постійно перед комп’ютером. Обов’язково необхідно мати спортивне хобі та слідкувати за самопочуттям; 
  • Велика конкуренція; 
  • Складності з пошуком роботи, якщо немає комерційного досвіду; 
  • Можливе вигорання.

Плани на майбутнє

Мені подобається мій шлях — він не простий, зі своїм підводним камінням, але вже такий рідний та зрозумілий. З будь-якої ситуації можна знайти плюси та отримати цінний досвід. Тож, озираючись назад, я впевнена, що нічого б не змінювала.

А дивлячись вперед, точно бачу, що не планую зупинятись на досягнутому. Бо зупинитись — це означає вийти з гри.

Хочу розвиватись в цій професії, отримувати челенджі, долати їх та шукати нові.

Мотивація для майбутніх дизайнерів

Друзі, попереду на вас чекає дуже цікавий шлях! Цінуйте досвід інших, розбирайте його, ставте питання спеціалістам і працюйте над собою. 

Не женіться за зарплатою у доларах — живіть креативними ідеями та успішно закритими кейсами. І головне — не бійтесь відстоювати свої рішення. 

Бажаю вам усім самореалізації та задоволення від улюбленої справи!

Ще iсторii

Юлія Безкровна

Історія успіху випускниці курсу Web Design IT-школи A-Level “Дизайн – це більше, ніж просто картинка. Тому і вкладати в нього потрібно щось більше, ніж просто зовнішній вигляд.” Юлія Безкровна Web-designer, випускниця IT-школи A-Level   Якщо зараз ви не можете зважитися на перший крок у digital-design, переживаючи, що у вас немає досвіду, знань, уявлень про цю

Вiдгук повнiстю

Гриб Микита

“Я вирішив програмувати на Java, тому що грав в Minecraft” Гриб Микита Java Software Engineer, випускник IT-школи A-Level Всім привіт! Мене звати Микита, зараз я працюю в компанії EPAM Systems на позиції Software Engineer. Першу роботу в IT я отримав ще під час навчання в A-Level, коли мені щойно виповнилось 18 років. А починалось все

Вiдгук повнiстю

Боднар Ірина

Я знаю, що таке — шукати першу роботу без жодного досвіду. Розумію, як складно знайти ту компанію, що зверне увагу на Trainee/June та захоче дійсно інвестувати в молодого фахівця свій час та кошти.
Для мене це вже пройдений етап. Але кожен Senior колись починав свій шлях з навчання і також не знав, що на нього очікує далі. Пам’ятайте про це та заряджайтеся впевненістю!”

Вiдгук повнiстю

Кирил Поронько

“Після кожної вивченої теми потрібно багато практикуватися, бо гола теорія не дасть майже нічого. Лише відточуючи навички до автоматизму, можна навчитися повною мірою використовувати опанований предмет: технологію, фічу мови тощо.”

Вiдгук повнiстю

AWS Notes. Chapter 1. IoT

Вже 12 грудня, запрошуємо на наш новий івент AWS Notes. Chapter 1. IoT від AWS User Group Ukraine ком’юніті. AWS Notes — це серія віртуальних конференцій, де кожен Chapter — окремий розділ клауду AWS, зібраний зі спеціальних доповідей Notes 📝 Що на вас чекає? 🔸 1 день віртуальної конференції 🔸 5 Tech Notes, де спікери

TEACHERS2IT: Презентації як спосіб подання інформації

🌟Як зробити презентацію, яка не дозволить заснути аудиторії? 🔥29 листопада Kharkiv IT Cluster запрошує вчителів долучитися до онлайн-вебінару від компанії CHI Software, присвяченому роботі з презентаціями в навчальному процесі. 📅 Коли: 29 листопада о 15:30 📲 Де: онлайн, Zoom 🗣 Спікер лекції — Анастасія Зюзя, графічний дизайнер у CHI Software. Не пропустіть можливість дізнатися секрети спікерки про створення ефективних презентацій! 🔎Розглянемо

Levi9 Python Meetup

Чи існує трушний паралелізм у Python? Який фреймворк швидший: Django та FastAP? Чи є майбутнє у GIL та які його переваги? Запрошуємо на Levi9 Python Meetup, щоб детальніше розібратися у цих темах! Коли: 7 грудня Де: онлайн Участь безкоштовна Під час онлайн-трансляції ми також відкриємо збір донатів для фонду “Повернись живим” 💙💛 Команда Levi9 поділиться

Cloud Builders: Java Conf

Привіт 👋🏻 Раді запросити 30 листопада на онлайн конференцію Cloud Builders: Java Conf! Це вже четверта Java-конференція ком’юніті, де на вас чекають: – 6+ Java&Cloud експертів, які поділяться кращими практиками; – спільнота з понад 500 однодумців. В агенді👇🏻 – “Java 11–21 Evolution” від Mohamed Taman, Senior Solutions Architect в Nortal – “The Keys to Developer

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)