Курс “Python” очима викладача

“…Програмування, насправді — це і є логічне завдання. Для мене найцікавіше в роботі айтішника — з’ясувати, як розбити велику логічну задачу на маленькі, а потім вирішити їх найефективнішим способом.”

 

Владислав Пономарьов

Senior Python Developer, Реліз-менеджер

Засновник і викладач курсу “Python” в A-Level

 

Якщо зараз ви вирішуєте — який курс програмування освоїти, рекомендую вам розглянути Python. Зараз це найпопулярніша мова розробки, яка використовується практично скрізь. 

Вивчаючи ринок праці, ви помітите, що майже в усіх компаніях Європи та України потрібні “пітоністи”.

Мова Python у роботі сьогодні

Мене звуть Владислав Пономарьов, я — засновник курсу Python в одній з найбільших IT-шкіл України — A-Level. Коли ви запишетесь на наш курс, щоб змінити своє життя на краще та почати заробляти в IT – ми обов’язково познайомимося ближче!

 

Якщо ж говорити про роботу поза школою, то зараз у мене є дві посади:

 • Senior Python Developer;
 • Реліз-менеджер.

Я працюю в українській IT-компанії SoftServe над проєктом замовника AB InBev. Ви могли не чути про таку компанію, але гарантовано стикалися з її продукцією в житті. Це найбільша у світі компанія з виробництва пива (Bud, Corona, Stella Artois, Hoegaarden, Staropramen тощо).

Ми з командою розробляємо мікросервіси, програми, системи моніторингу та багато іншого для продажу пива у Західній Європі. Звичайно, використовуємо для роботи над проєктом мову Python — без неї зараз нікуди. Хочете дізнатися, як я прийшов до цього?

Стереотипний шлях розробника 

Багато студентів на моєму курсі усвідомили, що хочуть спробувати себе в IT, у зрілому віці. Я люблю спостерігати за успіхом людей, які ще вчора працювали баристою або невдало намагалися побудувати бізнес, а сьогодні вже просуваються кар’єрними сходами в IT-компаніях.

Але мій шлях в ІТ був максимально логічний і, навіть, стереотипний:

 1. Ще в школі я додатково ходив на гурток “Еврика”, де розбиралися різні логічні завдання. Для мене це завжди було найулюбленішим заняттям!
 2. Відразу після школи я пішов у профільний фізмат ліцей.
 3. Потім закінчив Харківський національний університет радіоелектроніки, там почав вивчати ІТ.
 4. Познайомився з різними мовами програмування. Зрозумів, що Python дає максимум можливостей для роботи з цікавими проєктами.
 5. Після навчання одразу розпочав практичну діяльність. Згадуючи цей етап мого життя, простіше буде перерахувати, в яких сферах я не працював, ніж у яких працював.

Старт роботи у сфері IT за напрямком Python

Я роками займався будь-якими завданнями, пов’язаними із веб-розробкою. Тому зараз у мене великий досвід написання веб-додатків, реалізації API та інших технічних навичок.

В одній з IT-компаній, де я працював, за рік мені довелося займатися більш ніж 11 проєктами! Серед них:

 • краудфандінг;
 • CRM для лікарень у США;
 • фінанси;
 • туризм;
 • логістика;
 • медицина.

З дитинства я отримую величезне задоволення від вирішення математичних чи логічних завдань. Програмування, насправді — це і є логічне завдання. Для мене найцікавіше в роботі айтішника — з’ясувати, як розбити велику логічну задачу на маленькі, а потім вирішити їх найефективнішим способом.

Ще одна річ, яка приносить мені задоволення — це викладання. Люблю, коли люди вбирають від мене нові та цікаві знання. Ще у школі я викладав у різних гуртках для дітлахів.

Тому щойно почав достатньо заробляти в IT, одразу доповнив роботу своєю улюбленою справою та почав викладати.

Курс Python в IT-школі A-Level

Оскільки я є засновником курсу Python в A-Level, для мене цей курс має особливу величезну цінність. 

Мені подобається проводити співбесіди з викладачами та приймати вирішальні рішення. Дуже важливо, щоб викладачі на курсі не тільки мали потрібні технічні знання, а ще й вміли доступно донести їх до людей, які знайомляться з Python з нуля. 

Щоб підготувати кваліфікованих фахівців із новачків, я докладаю максимум зусиль. І зараз дуже задоволений тим результатом, що ми маємо!

Чому курс Python в A-Level виграє у порівнянні з іншими школами?

Я збирав цей курс по крихтах, виходячи з особистого досвіду. Програма враховує реальні труднощі, з якими стикається Python Developer на своєму шляху.

Ті речі, які я вивчав тижнями, місяцями розбирав і освоював, перекладав, структурував — на курсі вже описані “людською” мовою, систематизовані та буквально “розжовані”!

Мій практичний гіркий досвід, помилки, відкриття, успіхи та висновки дозволяють студентам краще поринути в рутинне життя Python розробника, засвоїти матеріал і підготуватися до реальної роботи.

Що чекає на Python-розробника після закінчення курсу?

ІТ-сфера відкриває для людини мільйон можливостей. 

 1. По-перше, це можливість працювати віддалено. Коронавірус, воєнний стан — працюєш, де тобі комфортно. Все, що потрібно для виконання завдань – це ноутбук та інтернет. Погодьтеся, дуже зручно?
 2. По-друге, це спілкування з цікавими людьми різними мовами. Вже у школі ви почнете вибудовувати навколо себе нове коло спілкування. Ментори, студенти, рекрутери, роботодавці – з такими людьми завжди цікаво поспілкуватись, почерпнути щось нове, проявити себе.
 3. Робочі відрядження – це можливість подивитись світ. За рахунок компанії я багато разів був у Бельгії та інших країнах. Чи хотіли б ви подорожувати в робочий час?
 4. Високий рівень заробітку відкриває можливість жити, де завгодно, відвідувати культурні заходи, подорожувати, знайомитися з впливовими людьми, “гарно” відпочивати.
 5. Але найголовніша користь роботи в IT, яку я залишив наостанок – це безперервний розвиток. Мозок — це своєрідний м’яз, який треба качати. Якщо цього не робити, починаєш деградувати. 

Є такий відомий вислів: “Щоб залишатися на місці, треба бігти, а щоб рухатися вперед, треба бігти вдвічі швидше”. Робота в IT не дасть вам стояти на місці — ви постійно будете просуватися на сходинку вище.

Пошук натхнення для Python Developer

Особисто я знаходжу для себе натхнення у роботі, подорожах та спілкуванні з дружиною. Але молодим спеціалістам можу порадити кілька цікавих книжок.

“Чи ви достатньо розумні, щоб працювати в Google?” — захоплююча технічна книга з логічними загадками та завданнями, яка свого часу змінила мою свідомість.

Дуже цікава книга “Думай повільно, вирішуй швидко” (Канеман Даніель).

Ну і обов’язково читайте профільні книги про написання коду, патерни та інші фундаментальні речі для розробника.

Поради розробникам-початківцям

Робота програміста – це на 90% виконання рутинних завдань. Тому важливо розуміти механізми рутини. Гуглимо, намагаємося зрозуміти — чому кнопка не працює тощо.

Важливо вміти адекватно оцінювати час. Механізм естімейту мене часто підводив. Через невміння оцінювати завдання за часом доводилося у процесі роботи переносити дедлайн.

21 століття — це століття софт скілів. Якщо вибирати між крутим технарем та фахівцем із хорошими софт-скілами, виберуть другого. Тому що технічну частину можна підтягнути, а ось навчити працювати у команді – важко.

Тому обов’язково намагайтеся розмовляти з людьми, знаходити спільні рішення та прислухатися до чужої думки.

 

Колись у книзі з рекрутингу я прочитав фразу, яка дуже добре відбиває дійсність. Не дослівно, але суть така: “Якщо є команда високопродуктивних алкашів, не треба туди засовувати професора — продуктивність не збільшиться”.

Бажаю всім удачі! До зустрічі на курсі Python в A-Level!

Ще iсторii

Олег Єрмолов

“Щоб досягти успіху, потрібно мати чітку мету перед очима та велике бажання за неї боротися. А ще – внутрішнє усвідомлення того, яких цілей ти повинен досягти до кінця року. Бо якщо цього немає, хтось доб’ється успіху замість тебе. І ти вже ніколи не зможеш його наздогнати та стати кращим!”   Якщо ви вважаєте, що відомі

Вiдгук повнiстю

Кирил Поронько

“Після кожної вивченої теми потрібно багато практикуватися, бо гола теорія не дасть майже нічого. Лише відточуючи навички до автоматизму, можна навчитися повною мірою використовувати опанований предмет: технологію, фічу мови тощо.”

Вiдгук повнiстю

Гордієнко Юрій

“Коли я сідаю за навчання або виконання практичних завдань, то не помічаю як проходить час. Тож це неодмінний плюс роботи в IT для мене! Бо інакше — чекай на швидке вигоряння. “

Вiдгук повнiстю

Чалий Дмитро

“…курс “QA Manual” в A-Level допоміг мені відчути, як все відбувається на практиці, ще до першого досвіду в роботі за фахом!” Дмитро Чалий Test Engineer, випускник IT-школи A-Level   Вітаю всіх, хто прагне приєднатися до галузі тестування! Мене звати Чалий Дмитро. Вже понад 5 років я працюю тестувальником та постійно відкриваю для себе нові можливості

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)