За останні місяці тема штучного інтелекту (ШІ) стала однією з найбільш цікавих, інтригуючих та загадкових для багатьох людей. Здається, що сюжети фантастичних фільмів та книжок про майбутнє вже почали ставати нашою реальністю. Але чи дійсно це так?
Як ці розробки вплинуть на ринок праці та чи можуть вони становити загрозу для всього людства? Давайте розбиратися разом!
Змiст
На жаль, щоб об’єктивно відповісти на це питання — потрібен ШІ, але поки що його не винайдено. Усі поточні нейронні мережі — це складні програми, які тільки імітують інтелект (до речі, в них це поки погано виходить).
В ті стародавні часи, коли я ще писав свій другий диплом, мені довелося доволі близько познайомитися з цим напрямом. Тема мого диплома безпосередньо стосувалася нейронних мереж та “використання принципів ШІ”.
Тоді мій дипломний керівник Юрій Дорофеєв сказав: “Ви можете назвати свої програми як завгодно, навіть ШІ, але від цього вони ШІ не стануть. Тож, будь ласка, в дипломі використовуйте термін — “принципи ШІ”.
Тому всі мої відповіді у цій статті будуть стосуватися тільки поточних ітерацій нейронних мереж (надалі будемо використовувати абревіатуру НМ).
Зараз НМ — це потужний інструмент для вирішення певного (не занадто широкого) спектру задач. Наприклад таких як:
Я вважаю, що вже сьогодні НМ можуть суттєво допомогти заощадити час спеціалістів на виконання деяких задач у певних професіях.
Поява Chat GPT наробила галасу в багатьох колах: як серед вчених, так і серед звичайних спеціалістів, студентів, домогосподарок.
Але не треба втрачати голову і думати, що вже завтра багато хто втратить роботу або розводити інші SkyNet параної.
Chat GPT — це тільки мовна модель. Ось як працює ця складна програма: вона намагається передбачити наступне слово, що потрібно вставити у текст відповіді, співвідносячи контекст питання та контекст з власної бази знань. Ця база знань НМ складається з інформації, на якій навчили програму.
Тобто Chat GPT “грає” з вами в імітацію машинного “віщуна”, який просто запам’ятав багато висловів інших людей та зафіксував, в яких випадках їх краще застосовувати.
Я багато тестував цю НМ, застосовував запити з різних галузей та намагався оцінити результати з боку фахових спеціалістів. І ось яке розуміння сформував для себе:
Перспективи розвитку НМ дуже великі, бо це інструменти, які в найближчому майбутньому зможуть доповнити та підвищити продуктивність спеціалістів.
Як ви розумієте, бізнесу сьогодення вигідне прискорення виконання поставлених задач та підвищення продуктивності команди. Це звичайні процеси оптимізації.
Тому бізнес вже вкладає величезні ресурси для розвитку НМ та не планує зупинятися.
Звісно, є і супротивники розвитку цієї галузі. Наприклад, нещодавно Ілон Маск та ще приблизно 1000 осіб створили петицію про заборону неконтрольованої розробки НМ і технологій з використанням принципів ШІ.
В цих діях є певна доля раціоналізму, бо НМ можуть використовуватись не тільки для оптимізації бізнесу, але і зловмисниками для отримання та обробки конфіденційної інформації. Це може зашкодити будь-кому та будь-чому.
Тому я теж вважаю, що потрібно спершу віднайти способи контролю розвитку та застосування НМ, правильно підготувати правову базу та підґрунтя для всього, що стосується використання принципів ШІ.
Як ми знаємо з історії промислової революції: винаходи механічних та електричних приладів кардинально вплинули на способи виробництва та ведення бізнесу. Багато людей втратили роботу та з’явилися рухи на кшталт “луддитів”.
Але в глобальному сенсі людство отримало доступ до новітніх технологій, до способів виробництва більшої кількості їжі тощо. Населення планети не скоротилося, а навпаки — зросло, бо для нових промислових підприємств потрібні були робітники. Цих робітників треба було навчати, тож більшість людей почали здобувати освіту.
Тобто розвиток НМ в нашому сьогоденні — це позитивні зміни, які неодмінно вплинуть на виникнення нових галузей та професій (наприклад Prompt-інженерія), нададуть змогу пришвидшити процеси нашої життєдіяльності.
Продукти з принципами ШІ змінять всі галузі та професії, але зараз все тільки починається.
Першими галузями, на які вже вплинули наявні НМ — є ті, що пов’язані з dіgital-сферою. Для прикладу візьмемо графічний дизайн. Спеціалісту вже не треба сидіти годинами, переглядаючи різні вебсервіси з зображеннями, щоб “віднайти натхнення” для роботи. Він може створити текстовий опис та отримати приклад потрібного зображення за лічені хвилини.
Так само це працює майже для будь-якої dіgital-сфери. Але НМ — це тільки інструмент в руках спеціаліста, а не його повноцінна заміна.
Штучний інтелект ще не винайдено, але принципи ШІ вже зароджуються та починають інтегруватися в наше сьогодення на прикладі нейромереж.
Зараз НМ — це тільки складні програмні засоби чи інструменти, за допомогою яких можливо виконувати певні (поки що поверхневі та узагальнені) задачі, пришвидшувати виконання рутинних та однотипних елементів багатьох професій.
Також важливо пам’ятати про безпеку використання цих засобів, бо “закони робототехніки” від пана Isaac Asimov ще не інтегровані в наші правові та юридичні системи. Будь-який збиток чи шкода, що нанесені НМ, жодним чином не контролюються та не караються.
До речі, якщо ви прочитаєте всі згоди, які надаєте при використанні будь-якої НМ, то побачите, що навіть розробники не несуть відповідальності за свої продукти!
Наостанок додам, що НМ — це логічний розвиток наших технологій. Вони були вигадані давно, але застосувати їх було неможливо, бо не існувало ще технічних засобів для реалізації цих задумів.
Надалі продукти ШІ будуть тільки розвиватися! Тож раджу почати знайомство з НМ вже зараз, щоб не відставати від розуміння технологій сьогодення та майбутнього.
Читати 7 хвилин
Змiст
Подiлитися з друзями:
…під час активного пошуку роботи вкрай корисними стали рекомендації, яка давала нам менторка на спеціалізованих додаткових заняттях в A-Level. На цих уроках ми розглядали головні моменти з пошуку роботи після закінчення основного курсу, складання резюме, проходження співбесід.”
Вiдгук повнiстюНавчання в A-level я згадую з таким саме теплом та ностальгією, як і студентські роки. Дивовижно, але за ці 3 місяці в форматі онлайн викладачі та одногрупники встигли стати для мене справжніми друзями!
Вiдгук повнiстю“Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!”
Вiдгук повнiстю“…Я не розумів Java. Мені все здавалося нудним і надто складним. Але якось мені вдалося здати модуль, після чого всередині раптом щось “клацнуло”. З’явилося сильне бажання вивчити цю мову самостійно. Я зрозумів, що вона може бути цікавою та простою, якщо підійти до навчання по-іншому.” Мова програмування Java вважається однією з найскладніших для новачків в
Вiдгук повнiстюЗаняття у школі проводяться в режимі онлайн.
Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:
- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).
Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.
Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.
Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.
Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.
Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.
На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків
Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі
Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.
Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.
Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.
Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.
Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.
Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.
Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.
При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).
Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.
Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.
Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.
Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.
Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.
Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.
На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!
Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.
Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.
Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів
На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”
Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі
Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.
Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.
Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.
Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.
Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.
Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.
Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.
Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.
Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.
Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.
Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.
Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)