Курс Project Management очима викладача IT-школи A-Level

“Менеджмент дуже допомагає у житті. Це навички психології, конфліктології, управління, які стануть у пригоді в будь-якій сфері. Тому, якщо у вас одночасно є бажання опанувати цю сферу та страх невдачі – мотивація зобов’язана перемогти! Буде складно, незрозуміло, але треба брати та робити. В A-Level на вас чекає підтримка. Будуть люди, які допоможуть пройти весь шлях від початку до кінця. Тож у вас все вийде!”

Олена Самофалова

Scrum Master/ Project Manager, викладач в IT-школі A-Level

 

Всім привіт! Якщо ви читаєте цю статтю, значить – серйозно замислюєтеся над тим, щоб стати проєктним менеджером в IT-компанії. Ця професія здатна повністю змінити ваш тип мислення, коло спілкування, рівень заробітку та спосіб комунікації. Тому ви на правильному шляху!

Усі ми з чогось починали. IT – це саме та сфера, яка дозволяє кожній людині почати будувати кар’єру у будь-якому віці. Але щоб зробити перший крок, потрібно вже на старті розуміти, які перспективи відкриває ця професія.

Тому спершу я хочу розповісти вам, чим займаюся. А потім перейдемо до розмови про курс Project Management!

Особливості роботи PM

Зараз я працюю на позиції Scrum Master/ Project Manager у компанії CHI Software. Переважно я спеціалізуюсь на налагодженні процесів проєкту та підвищенні ефективності комунікацій у команді.

У будь-якій професії важливо зрозуміти, у чому твої сильні та слабкі сторони, щоб правильно їх використовувати. Мені не подобається працювати з цифрами та інвойсами, хоча бюджетування власних коштів – це цікаво для мене. Переважно я гуманітарій, але технічну частину теж розумію.

Зараз серед моїх обов’язків є:

  • Робота з процесами проєкту з нуля;
  • Self-менеджмент та People-менеджмент;
  • Робота зі стейкхолдерами, налагодження комунікацій у проєкті;
  • Управління очікуваннями, часом та якістю.

Окремо хочу виділити Scrum! Люблю вивчення методологій. Скрам – це адаптивний та цікавий підхід до роботи та розробки. Тут ми виступаємо у ролі партнерів для своїх клієнтів, а не звичайних виконавців.

Ми знаємо, що робимо, тому змінюємо манеру постановки питань та надання інформації про свої рішення, рекомендуємо – як буде краще.

Завдання Project Manager – не просто виконувати побажання замовника, а виявляти свою експертність, пояснювати свої рішення та діяти на благо проєкту.

Чому мені подобається Project Management?

Найбільше у роботі PM мене приваблює свобода дії. Дуже подобається керувати проєктами. Це шлях від ідеї до крутого результату. Моє завдання – розвинути цю ідею, організувати учасників команди так, щоб їм було зручно працювати, стежити за вектором руху команди.

Вважаю організаторську роботу своїм покликанням. Я вмію виконувати інші завдання: готувати інвойси, малювати презентації – але мені не подобається таким займатися. Справжнє задоволення – допомагати проєкту продуктивно та комфортно розвиватися.

Ще один плюс професії – це віддалена робота з будь-якого місця, де є інтернет. Для мене це дуже важлива перевага.

Подобається постійна зміна діяльності. Менеджер безперервно шукає нові рішення для різних завдань. Тому немає монотонності в роботі.

Навіщо я почала викладацьку діяльність?

Саме для PM викладання – це чудовий спосіб “прокачати” свої скіли.

Наприклад, коли на проєкті щось не виходить, я все структурую, наводжу порядок, спілкуюсь із членами команди або з іншими PM як консультант. Ми знаходимо слабкі місця, налагоджуємо роботу на початкових етапах, щоб проєкт міг ефективно розвиватися без мого втручання.

Все те саме можна перенести й на викладання. Я беру інформацію, структурую її, викладаю доступною мовою і чекаю на віддачу від студентів. Застосовувати отримані знання чи ні – вибір кожної людини. Моє завдання – максимально зрозуміло та цікаво передати весь свій накопичений досвід та відповісти на будь-які питання, що виникають у процесі навчання.

До речі про питання. На уроках люди під новим кутом вивчають той матеріал, який я підготувала. Тому іноді ставлять “незручні” питання, на які важко відразу відповісти. Мені доводиться передивитися величезну кількість інформації, щоб нічого не прогаяти і дати розгорнуту відповідь до наступного заняття. Я й сама безперервно навчаюсь завдяки студентам. Тому вважаю викладання важливою частиною свого кар’єрного зростання.

Курс PM в IT-школі A-Level 

Я вважаю, що A-Level – ідеальний старт для молодого фахівця. На курсі ми з Дімою даємо повну базу для новачка, що дозволяє розпочати будувати кар’єру одразу після випуску. 

Програма передбачає багато практики, що імітує всі бізнес-процеси у роботі. Звичайно, є й домашні завдання, на яких студенти створюють свої перші проєкти, набираються досвіду, роблять свої перші помилки, щоб не допускати їх потім у роботі.

В ігровій формі ми вчимося бути PM – моделюємо реальні робочі ситуації, розподіляємо ролі у команді. Теоретично можна вивчити будь-що. Але важливо відчути, як це можна застосувати в житті.

Навіть якщо людина до курсу вже вивчала Project Management, дивилася якісь уроки або навіть пробувала працювати за фахом, їй буде корисно пройти цей курс. Ми допоможемо структурувати знання, надамо нові актуальні методології, зупинимося на особливостях роботи саме у сфері IT.

Не кожен курс може похвалитися програмою, яка однаково корисна як новачкам, так і людям з невеликим досвідом. Тому я отримую справжнє задоволення від викладання в A-Level!

Розвиток софт-скілів на курсі

Ще одна причина, чому краще вибрати курс, ніж самонавчання за книгами або відео уроками – це можливість розвитку софт-скілів.

Тільки живе спілкування з викладачами та іншими учнями допоможе відточити навички комунікації, без яких у сфері Project Management не обійтися!

Які софт-скіли я маю на увазі?

  • Насамперед – це селф-менеджмент. PM має постійно стежити за етапами роботи над проєктом, оцінювати якість виконання завдань. Треба нічого не пропустити та правильно розподілити свій час.
  • Дуже важливо вміти вести перемовини та коректно доносити свою думку. Для кожного члена команди, замовника, керівника потрібно підібрати зрозумілу термінологію та аргументи для переконання.
  • Без мінімальних знань психології відносин буде складно взаємодіяти з величезною кількістю різних людей. На курсі ми обов’язково розберемо основи психології роботи в команді. Завжди потрібно пам’ятати про особисті кордони, розуміти, що люди мають свої особливості характеру, не сприймати все на свій рахунок. Важливо прибрати оцінювальні судження, давати людям бути собою і не нав’язувати свою думку. Звичайно, можна не схвалювати чиїсь дії, але якщо це допомагає проєкту та іншим членам команди бути більш ефективними – потрібно це правильно використовувати.

PM – це людина, що майже нічого не створює руками, але робить все можливе для того, щоб інші члени команди виконували завдання зручно, швидко, комфортно та продуктивно. Тож софт-скіли виходять на передній план.

Якщо казати дитячою мовою, то можна провести таку паралель. Уявіть, що хтось будує вежу з кубиків. PM – це людина, що сама не будує, але знаходиться поруч, щоб дати пораду – як краще використати кубики, допомогти розв’язати поточні проблеми, подати кубики у разі необхідності, слідкувати за кількістю та місцем знаходження цих кубиків тощо.

Як зважитись на перший крок?

Якщо ви чекаєте на знак від долі, то це він! Не бійтеся змін і досягнете великих успіхів. Розцінюйте свій перший крок на шляху до нової професії як неоціненний досвід.

Менеджмент дуже допомагає у житті. Це навички психології, конфліктології, управління, які стануть у пригоді в будь-якій сфері. Тому, якщо у вас одночасно є бажання опанувати цю сферу та страх невдачі – мотивація зобов’язана перемогти! Буде складно, незрозуміло, але треба брати та робити. В A-Level на вас чекає підтримка. Будуть люди, які допоможуть пройти весь шлях від початку до кінця. Тож у вас все вийде!

Я буду рада бачити вас на своєму курсі, щоб передати вам увесь свій досвід, допомогти знайти ваші сильні сторони та побудувати на них успішну кар’єру в майбутньому. Тож до зустрічі!

 

Ще iсторii

Самір Магеррамов

“Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!”

Вiдгук повнiстю

Юлія Безкровна

Історія успіху випускниці курсу Web Design IT-школи A-Level “Дизайн – це більше, ніж просто картинка. Тому і вкладати в нього потрібно щось більше, ніж просто зовнішній вигляд.” Юлія Безкровна Web-designer, випускниця IT-школи A-Level   Якщо зараз ви не можете зважитися на перший крок у digital-design, переживаючи, що у вас немає досвіду, знань, уявлень про цю

Вiдгук повнiстю

Бендера Олександр

“Ніколи не пізно кардинально змінити кар’єрний шлях. Я це зробив у віці майже 30 років! Мені здавалося, що поїзд вже скоро піде і влитися в новий напрям у такому віці буде досить складно. Але за правильного підходу можливо все! Головне – не здаватися, вірити в себе, продовжувати йти до своєї мети, навіть якщо щось не

Вiдгук повнiстю

Ігор Кондрашов

“IT-школа A-Level орієнтована саме на працевлаштування своїх студентів, а не просто на відчитування лекцій та випуск учнів. Тому весь процес навчання був побудований таким чином, щоб кожен зміг себе реалізувати у майбутньому.”

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)