Курс Java з працевлаштуванням очима викладача

 

“В принципі, побудувати кар’єру програміста може кожен. Я зустрічав людей з кращих ВНЗ та людей без освіти, бачив хлопців та дівчат, пенсіонерів та людей зрілого віку, у котрих все виходило. Їх усіх поєднувало одне — бажання вчитися, щоб стати класним фахівцем.”

 

Михайло Горбунов

Java Developer, викладач на курсі Java в IT-школі A-Level

 

Програмування — найбільш творча IT-професія, якщо не рахувати Web Design! Саме в розробці ви отримаєте можливість виявити свою винахідливість та гнучкість. 

Роботи буває дуже багато, але ви можете працювати у зручний для себе час, у компанії чи віддалено, у штаті чи на фрілансі.

Перед вами відчиняються двері у світ IT не лише в Україні, а й за кордоном. Власне мене приваблює глобальність ринку, можливість працювати з великими компаніями, які розвивають свій бізнес у будь-якій точці світу! 

Для реалізації цієї мети я вибрав мову Java! Можливо, і для вас Java-розробка незабаром стане улюбленою професією та дверима в нове життя.

Програміст у третьому поколінні

Мене звуть Михайло Горбунов. Зараз я — Expert Java Developer у німецькій продуктовій компанії Auto1. Наш проєкт — це платформа для продажу та купівлі автомобілів на вторинному ринку. Загалом я займаюся web backend розробкою на Java та Kotlin.

Відчуваю, що програмування – моє покликання. У сім’ї ми жартуємо, що я програміст у третьому поколінні! Моя бабуся працювала на табуляторах, а батько з мамою були програмістами. Тому код тече у мене в крові.

Для мене IT — це можливість побудувати кар’єру та вийти на високий рівень заробітку чесно, своєю працею та наполегливістю. Люблю кидати собі виклик та вирішувати складні завдання. Якщо ви не боїтеся труднощів і любите домагатися бажаного, значить нам по дорозі!

Зовсім не обов’язково бути з сім’ї програмістів, як я, щоб досягти успіху. В принципі, побудувати кар’єру програміста може кожен. Я зустрічав людей з кращих ВНЗ та людей без освіти, бачив молодих хлопців та дівчат, пенсіонерів та людей зрілого віку, у котрих все виходило. Їх усіх поєднувало одне — бажання вчитися, щоб стати класним фахівцем.

Java вважається однією з найскладніших мов програмування з високим порогом входження. Але саме ця мова зробить вас затребуваним фахівцем до самої пенсії. Але для цього доведеться багато попрацювати, особливо на початкових етапах.

Досвід роботи за напрямком Java

У напрямі Java Development я працюю вже 5 років. Здебільшого мав справу із веб-проєктами. З найцікавішого – розробляв плагіни для Amazon Alexa.

Починав з маленьких аутсорс-компаній.  Займався багатьма проєктами, пов’язаними з фінансовими технологіями.

Виконував проєкти для Atlassian, займався міграцією даних, працював із великими даними. Маю досвід у backend-розробці з ухилом у Data Engineering.

Напевно, саме завдяки такому бекграунду мені подобається викладати – є про що розповісти студентам, якими знаннями та практичним досвідом поділитись.

Викладання на курсі Java в A-Level

Коли я прийшов викладати в A-Level, був приємно здивований. Це був єдиний курс у Харкові, де програма включала всі необхідні практичні та теоретичні знання для успішного початку роботи на Java!

Тому викладати тут – суцільне задоволення. Я займаюся розробкою методичних матеріалів, безпосередньо викладаю та веду групи від початку до кінця, беру участь у підборі викладачів на курс Java.

Студенти на моїх очах знайомляться з азами, починають практикуватися, заглиблюються в матеріал, здають зрізи та модулі, захищають фінальні проєкти. Я готую майбутніх спеців до співбесід, і сам часто виступаю як фахівець, що проводить співбесіди.

Дивовижно, що люди мають можливість вивчити такий непростий напрямок як Java, підготуватися до співбесіди та практичної роботи – і вже за 6 місяців почати будувати власну кар’єру!

Що мене надихає у роботі?

Найбільше люблю бачити, як кінцеві користувачі взаємодіють із програмами, які я розробив. Мені подобається відчувати свою користь, спостерігати, як мій проєкт дозволяє людям вирішувати свої завдання.

Те саме стосується і викладацької діяльності. Я бачу, як люди будують свою кар’єру після здобуття знань від мене. Розумію, що роблю важливу справу.

За роки досвіду у викладанні, я навчився добре розуміти студентів – їхні слабкі та сильні місця, складності та очікування. Тому хочу дати кілька порад новачкам.

Рекомендації молодому поколінню Java-фахівців

  1. Розберіться, що вам дійсно подобається. В ІТ досить високий поріг входження. Потрібно інвестувати багато часу, фінансів та сил, щоб почати. Тому, якщо ви йдете лише за грошима – краще обдумайте все на старті.

Але з іншого боку, коли перший поріг пройдено – кар’єра починає давати класну віддачу. Воно того варте!

  1. Виділяйте достатньо часу на самонавчання. Курс містить всю потрібну інформацію, але важливо, щоб ви й самі відточували навички. Пройде багато місяців, перш ніж ви досягнете успіху.
  2. Відповідально поставтеся до навчання. Намагайтеся підійти до процесу системно. На старті ми визначимося, які вимоги висувають роботодавці для Junior Java Developer. Ефективніше буде послідовно вчити саме ті речі, які будуть потрібні на початку роботи. Тому не пропускайте заняття та намагайтеся не відставати від програми.

Які софт-скіли потрібні хорошому фахівцю?

Окрім технічних навичок, зверніть увагу і на свої особисті якості, які допоможуть вам у кар’єрі:

  1. Важливе вміння обговорювати вимоги із замовником, проджектом чи team leader. Ви повинні повністю розуміти, що від вас очікують.
  2. Розвивайте навички крос-доменної комунікації: між технічними фахівцями та людьми з бізнесу.
  3. Стануть в пригоді навички роботи з іншими спеціалістами та поділу відповідальності, вміння досягати синергії в команді.
  4. Стресостійкість — чи не головна навичка програміста! Багато відповідальності, стислі терміни, складні завдання, некоректні ТЗ чи складні вимоги — це інший бік роботи розробника. Важливо зберігати спокій, щоб впоратися.
  5. Навичка правильно себе подати обов’язкова для кар’єрного зростання. Найчастіше, щоб отримати проєкт, який вам подобається, потрібно вміти показати – яку користь ви принесете цьому проєкту.

Де брати їжу для розуму?

Щоб бути успішним фахівцем у напрямку Java, потрібно постійно черпати актуальну інформацію.

З книжками буде складно. Є кілька хороших книг, про які я розповім на курсі, але решта швидко втрачає актуальність.

Найкраще читати відповідні блоги, на яких інформація постійно оновлюється, відвідувати конференції, шукати онлайн-матеріали та спілкуватися з людьми із цієї сфери. Принаймні для себе я вивів такий рецепт безперервного розвитку.

 

Комп’ютер може робити все, що ви хочете, якщо навчитеся правильно ставити йому завдання за допомогою коду. Готові вивчати мову комп’ютера? Тоді чекаю на вас на курсі!

Ще iсторii

Анастасія Рождественська

Навчання в A-level я згадую з таким саме теплом та ностальгією, як і студентські роки. Дивовижно, але за ці 3 місяці в форматі онлайн викладачі та одногрупники встигли стати для мене справжніми друзями!

Вiдгук повнiстю

Юлія Безкровна

Історія успіху випускниці курсу Web Design IT-школи A-Level “Дизайн – це більше, ніж просто картинка. Тому і вкладати в нього потрібно щось більше, ніж просто зовнішній вигляд.” Юлія Безкровна Web-designer, випускниця IT-школи A-Level   Якщо зараз ви не можете зважитися на перший крок у digital-design, переживаючи, що у вас немає досвіду, знань, уявлень про цю

Вiдгук повнiстю

Ніжний Даниїл

…під час активного пошуку роботи вкрай корисними стали рекомендації, яка давала нам менторка на спеціалізованих додаткових заняттях в A-Level. На цих уроках ми розглядали головні моменти з пошуку роботи після закінчення основного курсу, складання резюме, проходження співбесід.”

Вiдгук повнiстю

Чалий Дмитро

“…курс “QA Manual” в A-Level допоміг мені відчути, як все відбувається на практиці, ще до першого досвіду в роботі за фахом!” Дмитро Чалий Test Engineer, випускник IT-школи A-Level   Вітаю всіх, хто прагне приєднатися до галузі тестування! Мене звати Чалий Дмитро. Вже понад 5 років я працюю тестувальником та постійно відкриваю для себе нові можливості

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)