Той, хто хоче бути затребуваним і високооплачуваним дизайнером, повинен пам’ятати про “три кити” успіху в цій сфері:

  1. Всі ваші дизайнерські рішення мають бути зручними, інтуїтивно зрозумілими та логічними для користувача.
  2. Насамперед потрібно думати не про те, як вразити замовника, начальника чи конкурента, а про те, як вирішити завдання бізнесу та подбати про користувача.
  3. Візуальна привабливість вашого продукту має відповідати смакам цільової аудиторії. Навряд чи для кулінарного сайту, яким користуються жінки 40+ років, підійде популярний стиль “бруталізм”.

Не можна стояти на одному місці – важливо рухатися в ногу з індустрією, стежити за тенденціями на ринку, пробувати нові інструменти та безперервно самонавчатися.

Сьогодні ми детальніше зупинимося саме на можливостях саморозвитку та останніх дизайнерських трендах!

Це допоможе вам зрозуміти, куди рухається напрямок загалом, які можливості кар’єрного зростання для вас відкриваються, і як відповідати потребам IT-компаній.

5 трендів UX/UI дизайну 2022-2023

  • VR та AR 

Пандемія дала сильний поштовх для розвитку віртуальної та доповненої реальності. Якщо раніше це було щось далеке та загадкове, то сьогодні – зручне та практичне.

До пандемії акцент робився на використанні VR і AR технологій в ігровій промисловості. Зараз майже кожна компанія намагається впровадити ці можливості для зручності своїх користувачів. За допомогою смартфонів люди вже можуть “приміряти” речі в інтернет-магазинах, придивлятися – чи впишуться нові меблі в кімнату, дарувати близьким “оживаючі” фотографії тощо.

У перспективі VR та AR технології продовжать широко використовуватись у сфері архітектури, медицини, б’юті-індустрії, науково-дослідних роботах.

Якщо ви хочете освоїти таку цікаву та перспективну професію як VR чи AR дизайнер, вам потрібно розуміти, у чому різниця між цими напрямами, якими інструментами потрібно володіти та де можна презентувати свої роботи.

Термінологія

Віртуальна реальність (VR, virtual reality) копіює справжню реальність, але не дає можливості з нею взаємодіяти. Все в VR створено дизайнерами та розробниками.

Доповнена реальність (AR, augmented reality) дає можливість взаємодіяти з дійсною реальністю та “використовувати” віртуальні об’єкти.

Наприклад, коли людина вивчає підводний світ, сидячи вдома на дивані – це віртуальна реальність. А коли шукаєте місце у своїй кімнаті для віртуального крісла через екран смартфона – це доповнена реальність.

Які інструменти для роботи вам потрібні?

Для прототипування та створення макета:

  • A-Frame – бібліотека для зручної підготовки елементарних інтерактивних сцен у VR, простих команд з універсальними обов’язками.
  • Unity – функціональне та потужне міжплатформне середовище для створення повноцінних VR-проєктів.

Для моделювання:

  • MagicaVoxel – це безкоштовний додаток для роботи з вокселями, який експортується у формат .obj.
  • TinkerCAD – безкоштовна онлайн-програма для 3D-моделювання, яка працює у веб-браузері та дозволяє генерувати прості тривимірні фігури.
  • Blender – вільне професійне та програмне забезпечення для створення тривимірної комп’ютерної графіки. Передбачає засоби моделювання, скульптингу, симуляції, анімації, постобробки, монтажу відео зі звуком, рендерингу, компонування за допомогою «вузлів», створення 2D-анімацій.

Для тестування:

  • Fishbowl VR – це VR-платформа, яка дозволяє перевірити ваш продукт у дії.

Де можна презентувати свої роботи, щоб знайти замовників?

Дизайнер-початківець може публікувати свої перші роботи безпосередньо в додатках для створення 3D контенту, в тематичних групах та на YouTube.

Можна намагатися створювати різні маски для Instagram, Facebook, Snapchat. Таким чином, ви можете зацікавити величезну кількість людей, серед яких точно знаходяться ваші потенційні клієнти.

  • Анімація

Здавалося б, що нового в анімаціях? Але пригадаймо, наскільки доцільним було використання анімацій ще кілька років тому.

Перевантажений динамічними елементами сайт зависав, завантажувався довго, повільно реагував на дії потенційних користувачів.

Зараз є можливість використовувати бібліотеки на кшталт Lottie Files, а пропускна спроможність мережі збільшилася. Як наслідок – анімації більше не уповільнюють роботу сайту. 

Розробникам не потрібно вибирати між креативністю та якістю, а сучасні користувачі вже очікують побачити динамічну “картинку”.

У вигляді анімації буде представлена ​​інфографіка, більшість функціональних елементів сайтів для спрощення користувальницького досвіду.

 

Інструменти для створення анімацій:

  • OpenToonz
  • Spine (є пробна версія)
  • Piskel
  • Aseprite (є пробна версія)
  • Pencil2D
  • DigiCel FlipBook (є пробна версія)
  • Synfig Studio та інші.

 

  • Імерсивне прокручування сторінки

Коли користувач потрапляє на сайт, важливо – в якій послідовності він отримує інформацію, наскільки утримана його увага та чи вдається підштовхнути його до цільової дії.

Одним із найефективніших рішень для цього завдання стало використання імерсивного прокручування сторінки. Javascript дозволяє створити такі моушн-анімації, які плавно і креативно проведуть користувача по сайту до потрібної дії, дозволять створити цікаву розповідь і керувати увагою кожного клієнта.

Це одна з причин зростання популярності мови JS у світі IT!

  • Яскравість, креативність та асиметрія

Тренди дизайну дуже циклічні. І якщо нещодавно у тренді був мінімалізм, спокійні нюдові відтінки, натуральність, неоморфізм та природність, то тепер час кислотних кольорів, градієнтів, зернистості та бруталізму!

Повертаються постери з 90-х, колажі, “відсутність” композиції та сміливість у самовираженні.

Подбайте про те, щоб користувач не занудьгував на вашому сайті. Але й щоб не заплутався в креативі.

  • Типографіка

Шрифт здатний на більше, ніж просто донести інформацію. Він може стати основним елементом дизайну.

Не бійтеся ризикувати – “грайтеся” з розміром, товщиною букв, згинайте слова, вигадуйте незвичайні положення букв, поєднуйте текст з іншими графічними елементами.

Особливою популярністю користуватиметься мікс із тексту, фотографій та ілюстрацій.

Ще один тренд, про який потрібно пам’ятати – це збільшення міжлітерного інтервалу. Розтягнутий текст виглядає чисто, просторо та стильно. Але використовується цей прийом лише для заголовків, логотипів та великих акцентних елементів. Основний текст повинен зберігати свою головну функцію – зручність читання.

 

Охопити всі тренди одразу дуже складно! Але треба з чогось розпочати.

Якщо ви тільки плануєте освоїти цей цікавий напрям, приєднуйтесь до курсу Web Design в A-Level! 

Ми окремо зупиняємось на особливостях графічного дизайну, створенні односторінкових сайтів та інтернет-магазинів, мобільних додатків та інших цікавих відгалуженнях дизайну. 

На курсі ви зможете визначити, в який бік хочете рухатися. А в майбутньому зможете не лише стежити за трендами, а й, можливо, брати участь у їхньому створенні!

А якщо ви вже працюєте дизайнером – стежте за нашими статтями! Ми регулярно публікуємо найактуальніший та найкорисніший контент. 

 

Якщо вам є що додати – пишіть в коментарях. Завжди раді почути вашу професійну думку!

Читати 7 хвилин

Подiлитися з друзями:

Ще iсторii

Ігор Кондрашов

“IT-школа A-Level орієнтована саме на працевлаштування своїх студентів, а не просто на відчитування лекцій та випуск учнів. Тому весь процес навчання був побудований таким чином, щоб кожен зміг себе реалізувати у майбутньому.”

Вiдгук повнiстю

Олег Єрмолов

“Щоб досягти успіху, потрібно мати чітку мету перед очима та велике бажання за неї боротися. А ще – внутрішнє усвідомлення того, яких цілей ти повинен досягти до кінця року. Бо якщо цього немає, хтось доб’ється успіху замість тебе. І ти вже ніколи не зможеш його наздогнати та стати кращим!”   Якщо ви вважаєте, що відомі

Вiдгук повнiстю

Гордієнко Юрій

“Коли я сідаю за навчання або виконання практичних завдань, то не помічаю як проходить час. Тож це неодмінний плюс роботи в IT для мене! Бо інакше — чекай на швидке вигоряння. “

Вiдгук повнiстю

Новікова Діана

“Можу порадити вам — навіть не думати про інші школи та курси! Я не можу передати, наскільки я щаслива, що доля привела мене саме в A-Level! Вони найкращі!
Де ще тебе навчать повної бази, розкажуть цікаві фішки та лайфаки, постійно будуть мотивувати та підтримувати, а також проходити з тобою шлях пошуку роботи рука об руку після завершення курсів?”

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)