Зараз графічні дизайнери можуть набагато швидше створювати різноманітні та креативні логотипи, використовуючи можливості нейромереж — наприклад, Midjourney.

Але найчастіше буває замало просто згенерувати лого таким чином — потрібно ще й перевести його у вектор, відредагувати, прибрати зайве, вдосконалити.

Тому ми підготували для вас невеличку поетапну інструкцію: як створити векторний логотип з використанням Midjourney.

Відразу зауважимо, що для створення шрифтових логотипів ця нейромережа не підійде, але якщо ви хочете створити лого з однієї літери — можете спробувати.

Генеруємо лого у Midjourney

Перше, що нам потрібно зробити — це зайти на сайт Midjourney, викликати команду «/imagine prompt» та детально вказати свій запит: спочатку опис бажаного зображення, а потім — його стилістичні характеристики.

Потім натиснути на кнопку «U» під зображенням, яке вам сподобалось, щоб підвищити його якість.

Найчастіше отримане фото потребує додаткового покращення якості. З цією метою можете використовувати сайт: https://imglarger.com/ (підійде будь-який інший подібний сервіс).

Векторизуємо логотип

Існує кілька варіантів, як перевести отримане зображення у вектор та вдосконалити:

 • Використати сторонній сервіс для векторизації — це дуже швидко і просто. Але суттєвим недоліком може бути велика кількість зайвих деталей на зображенні — при перетворенні на векторну копію програма некоректно їх відобразить.

До того ж, це задоволення може бути не безкоштовним.

 • Трасувати за допомогою Illustrator — це швидко, надійно, але є деякі нюанси.

По-перше, цей варіант не дасть нам якісного результату при роботі з зображеннями, що містять дрібні деталі.

По-друге, потрібно буде відредагувати отриманий результат та вибрати стиль трасування. Нижче на прикладах ми розглянемо різні варіанти трасування зображення.

 • Перемалювати лого власноруч — це найбільш надійний, але дуже довгий спосіб, який вимагає навичок при роботі з Illustrator.

Давайте розберемо ці способи більш детально.

Трасування

Почнемо з трасування.  Загалом це гарний варіант швидкого перенесення у вектор ескізу, що намальований від руки на папері. В інтернеті можна побачити багато постерів, які зроблені саме за допомогою цього інструменту. Шляхом різних варіантів трасування можна отримати досить цікаві результати для постерів/реклами тощо.

Але як використати цей інструмент для створення лого?

Після підвищення якості зображення завантажуємо його в ілюстратор та чаклуємо над трасуванням. В наявності ми маємо наступні стилі:

 • 3 кольори (Зображення 1)

Це найбільш вдалий варіант трасування, оскільки при виборі 6,16 кольорів або “фото високої точності”, зображення стає менш чітким, порушуються контури. При виборі 3-х кольорів ми отримуємо плавний вектор без суттєвих “ушкоджень”, який вимагає мінімальної корекції.

 • Ескіз ілюстрації (Зображення 2)
 • Відтінки сірого (Зображення 3)
 • І найбільш цікавий варіант — лінійна ілюстрація. (Зображення 4)

У будь-якому випадку, трасування вимагає після себе додаткового опрацювання зображення: вирівнювання кривих, видалення зайвих елементів та залишків фону тощо. Але попри все — це найбільш швидкий спосіб векторизувати логотип.

Відмальовування від руки

Переходимо до варіанту відмальовування від руки. Для цього нам потрібно наступне:

 • Терпіння та стресостійкість. Можливо, трохи заспокійливого:)
 • Навички роботи з інструментом “перо”.
 • Вільний час.

Спочатку процес малювання може здатися нудним та нецікавим. Але це як картина за номерами: теж своєрідний антистрес. До того ж, він значно підвищить ваш рівень навичок при роботі в Illustrator.

Найчастіше використовуються інструменти: перо, малювання кривих, олівець, піпетка та деякі фігури.

Аби легко впоратися з пером, спробуйте наступну цікаву навчальну гру: https://bezier.method.ac/ (Метод Безьє). Вона дуже корисна для початківців у графічному дизайні. Гра пропонує перемалювати прості фігури, використовуючи найменшу кількість точок.

Що ж, починаємо перемальовувати логотип:

 1. Першим етапом розташуйте зображення в монтажній області та закріпіть його у шарах, щоб воно раптово не з’їхало під час перемалювання.
 2. Потім виставте напрямні (натисніть CTRL + R та перетягніть їх на обрані місця).

3. Виберіть інструмент “перо” в панелі, що знаходиться з лівого боку.

4. Почніть перемальовувати зображення. Для цього радимо збільшити обведення — зробити його більш жирним та використовувати контрастні кольори.

5. Не поспішайте. Навіть, якщо щось пішло криво, ви маєте інструмент малювання кривих, який допоможе виправити будь-яку помилку.

6. Менші деталі зручно відмальовувати олівцем. Цей інструмент знаходиться на панелі біля інструменту “створення фігур”. Олівцем не треба вимальовувати все на 100% рівно під зображення. Достатньо “намітити” основну форму, а потім за допомогою інструмента малювання кривих — відредагувати все, що потрібно.

Ми підійшли до етапу, коли майже усе відмальовано кривими.

Скопіюйте те, що в нас утворилось, на окрему монтажну область. Не поспішайте трощити свій монітор та кричати, що це не ви зробили. Як-то кажуть: “Тіні накласти — і нормально”.

В нашому випадку — треба додати кольору та підправити все інструментом “точки на кривих”.

Додайте всі інші деталі та оберіть фон.

Векторизоване зображення готове!

Дякуємо всім за увагу! Ніколи не зупиняйтесь, навіть якщо спочатку щось виходить невдало. Якщо ви також хочете навчитись працювати з Illustrator, опанувати основи графічного дизайну, колористики, типографіки, композиції — запрошуємо вас на курс Графічного дизайну в A-Level. Наші досвідчені викладачі залюбки поділяться своїм досвідом та навичками!

Бажаємо вам успіхів та творчого натхнення!

Читати 6 хвилин

Подiлитися з друзями:

Ще iсторii

Гордієнко Юрій

“Коли я сідаю за навчання або виконання практичних завдань, то не помічаю як проходить час. Тож це неодмінний плюс роботи в IT для мене! Бо інакше — чекай на швидке вигоряння. “

Вiдгук повнiстю

Кирил Поронько

“Після кожної вивченої теми потрібно багато практикуватися, бо гола теорія не дасть майже нічого. Лише відточуючи навички до автоматизму, можна навчитися повною мірою використовувати опанований предмет: технологію, фічу мови тощо.”

Вiдгук повнiстю

Чалий Дмитро

“…курс “QA Manual” в A-Level допоміг мені відчути, як все відбувається на практиці, ще до першого досвіду в роботі за фахом!” Дмитро Чалий Test Engineer, випускник IT-школи A-Level   Вітаю всіх, хто прагне приєднатися до галузі тестування! Мене звати Чалий Дмитро. Вже понад 5 років я працюю тестувальником та постійно відкриваю для себе нові можливості

Вiдгук повнiстю

Ігор Кондрашов

“IT-школа A-Level орієнтована саме на працевлаштування своїх студентів, а не просто на відчитування лекцій та випуск учнів. Тому весь процес навчання був побудований таким чином, щоб кожен зміг себе реалізувати у майбутньому.”

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)