Курс “Основи програмування” очима викладача

 

“Ми вивчаємо мову, якою комп’ютер спілкується вільно! А потім цією мовою просимо комп’ютер виконувати завдання, які він робить краще за нас.” 

Данило Маринич

CTO A-Level Ukraine. PHP/Python розробник. Project manager. 

Викладач курсу “Основи програмування”

 

Якщо ви бажаєте познайомитись зі світом IT з нуля та визначитися, чи підходить для вас цей напрямок, почати треба з курсу “Основи Програмування”!

Я викладаю цей курс в IT-школі A-Level вже понад 6 років та на власні очі спостерігаю, як мої випускники змінюють своє життя на краще та втілюють мрії у будь-якому віці. 

Тому сьогодні хочу докладніше розповісти вам про програму та переваги цього курсу. Але спочатку давайте познайомимося!

Мій досвід роботи та викладання в IT

Мене звати Данило Маринич. Я – технічний директор найбільшої IT-школи Харкова та однієї з найуспішніших шкіл України A-Level Ukraine!

 

Понад 10 років я проробив за своїм основним фахом PHP/Python розробник (з 2008 по 2018 роки). Дуже полюбляю використовувати переваги різних мов програмування в роботі та дізнаватися про нові можливості розробки. 

Крім того, зараз я працюю на позиції Project Manager і очолю відділи рекрутингу, волонтерингу, тімбілдінгу в компанії Olearis.

 

Завдяки великому практичному досвіду роботи за різними напрямками у сфері IT, в мене завжди було бажання поділитися своїми знаннями та навичками з іншими. 

На сьогодні я вже маю понад 7 років досвіду у викладанні таких напрямків як:

 • PHP
 • Python
 • Project management
 • А також технічних навичок для представників нетехнічних спеціальностей.

У свій час мені пощастило отримати педагогічну освіту. Спеціалізуюся на поясненні основ у програмуванні як технічним, так і гуманітарним чи суміжним спеціалістам.

Тому вважаю, що бути викладачем в IT – це моє покликання. 

Чому курс “Основи Програмування” вам потрібен?

В A-Level я викладаю курс “Основи Програмування”. І справедливо вважаю, що це один з найважливіших курсів для початківців.

Багато хто з людей вирішуються поринути у світ програмування з нуля та перекваліфікуватися, коли вже мають іншу спеціалізацію. Це важко не лише технічно, але й психологічно.

Початківцю складно без розуміння сфери визначитися з напрямком, який йому підходить, обрати мову програмування та зробити перший крок на шляху до нового життя. 

Дехто відмовляється від ідеї стати айтішником ще на старті через те, що починає одразу хапатися за все, нічого не розуміє, не встигає та вирішує, що не має здібностей до програмування. Цей перший етап найскладніший. Але ви можете зробити його найцікавішим та найкориснішим!

Я впевнений, що послідовний, усвідомлений, розумний підхід до знайомства з IT-індустрію може відкрити у кожній людині нові здібності! Саме з цією метою був розроблений курс “Основи Програмування”.

Програма та особливості курсу “Основи Програмування” в A-Level

Всі мови програмування на початкових етапах вивчення відрізняються своїм синтаксисом, але мають єдину фундаментальну базу! Такі основні поняття як “змінні”, “цикли”, “масиви” і “функції” зустрічаються у кожній мові: будь то Java, Python, C# або JavaScript. 

 • Тому на курсі “Основи Програмування” ми знайомимо студентів з усіма основними поняттями розробника на одній з популярних мов програмування (JavaScript, Python або PHP);
 • Ми практикуємося писати перший код, який виводить фразу “Hello World”. Але наші перші програми набагато складніші за цю!
 • Водночас ми обговорюємо всі нюанси роботи у сфері IT: обов’язки, спілкування в команді, складнощі на початкових етапах, можливості розвитку, заробітну плату тощо. Саме ця інформація допомагає визначитись – чи підходить людині напрямок IT;
 • Також ми обговорюємо можливості нетехнічних спеціальностей у сфері IT. Мало хто знає, що не обов’язково писати код, щоб працювати в IT-компанії та мати кар’єрний ріст. Такі напрямки як PM, IT-Recruiting, Web-design можуть підходити вам більше, ніж сфера розробки чи тестування.

Після курсу ви будете мати в голові повну зрозумілу “інструкцію” для подальшого руху.  

Перший крок на шляху до IT-фахівця 

На мій погляд, курс “Основи Програмування” обов’язковий для кожної людини, яка не має досвіду в IT та планує засвоїти новий напрямок з нуля. 

Курс хоча і викладається конкретною мовою програмування, але передбачає приклади з інших мов. Це дозволяє порівняти їх синтаксис, можливості та вирішити для себе – у яку мову хочеться заглибитися для подальшого розвитку. 

Також курс корисний нетехнічним фахівцям для кращого занурення у сферу, розуміння етапів роботи над проєктом тощо.

Якщо коротко резюмувати, курс дасть вам можливість:

 • Визначитися: чи підходить вам сфера IT взагалі?
 • Обрати, який напрямок в IT вам цікавіший: технічний чи нетехнічний?
 • Виділити для себе переваги певної мови програмування для подальшого розвитку;
 • Попрактикуватися писати код;
 • Поставити досвідченому фахівцю будь-які питання про роботу в IT, щоб мати чітке уявлення про свої можливості та перспективи;
 • Зекономити кошти: не витрачатися одразу на довгий курс, обраний “наосліп”, а зробити усвідомлений вибір за 1 місяць навчання;
 • Отримати впевненість в собі та зарядитись мотивацією.

Коли мене питають, що я найбільше полюбляю у своїй роботі, я відповідаю: успішний результат у вигляді якісно навчених студентів та спеціалістів, які є моїми випускниками.

Чому вам треба спробувати себе в IT? 

Власне для мене, IT-індустрія – це насамперед різноманітна робота. У багатьох професіях люди роблять одне й те саме десятиріччями, а в роботі девелопером фахівець занурюється в нові сфери з кожним новим проєктом. 

Наприклад, зараз ми ведемо проєкти: з розумних спортивних луків, освіжувачів повітря та програми допомоги для залежних від шкідливих звичок. Працюючи з кожним із цих проєктів, я знайомлюся з новими сферами, а значить – різносторонньо розвиваюся. І це чудово!

Soft-скіли в галузі IT

Для роботи у сфері IT потрібні не тільки технічні, а ще й софт-скіли! 

Фахівець зобов’язаний вміти комунікувати з людьми, які його оточують на роботі та в суспільстві. А ще – вміти доносити свої думки чітко і зрозуміло, слухати опонента, дотримуватися термінів завдань і відокремлювати роботу від особистих відносин.

Цим навичкам ми також приділяємо увагу на курсах в A-Level!

 

Якщо ви хочете вже зараз знаходити натхнення та мотивацію для розвитку у сфері IT, можете почати з кіно та літератури. Я раджу вам подивитися серіал “Кремнієва долина”. Там розглянуто багато базових моментів, що пов’язані з програмуванням.

Власне, я завжди знаходжу натхнення в бізнес-літературі, спілкуванні зі студентами та колегами. 

 

А ще – обов’язково вивчайте англійську та кожного дня дізнавайтеся про щось нове! Тільки так ви зможете досягти успіху. Чекаю вас на курсі “Основи Програмування” – поговоримо про найголовніше в IT та почнемо діяти разом!

 

Основи програмування icon

Основи програмування

Дiзнатися бiльше

Ще iсторii

Чалий Дмитро

“…курс “QA Manual” в A-Level допоміг мені відчути, як все відбувається на практиці, ще до першого досвіду в роботі за фахом!” Дмитро Чалий Test Engineer, випускник IT-школи A-Level   Вітаю всіх, хто прагне приєднатися до галузі тестування! Мене звати Чалий Дмитро. Вже понад 5 років я працюю тестувальником та постійно відкриваю для себе нові можливості

Вiдгук повнiстю

Осичнюк Стас

“Програмування потрібно не заучувати, а практикувати. І важливо приділяти цьому якнайбільше часу. На курсах нам казали, що відвідувати заняття недостатньо, треба ще й займатися вдома. Я скажу вам більше: кодити треба скрізь – на роботі, на вулиці, у дорозі чи вдома. І тоді ви зможете досягти великих успіхів!”   Довгий час я працював на виробництві.

Вiдгук повнiстю

Валерій Попов

“…Я не розумів Java. Мені все здавалося нудним і надто складним. Але якось мені вдалося здати модуль, після чого всередині раптом щось “клацнуло”. З’явилося сильне бажання вивчити цю мову самостійно. Я зрозумів, що вона може бути цікавою та простою, якщо підійти до навчання по-іншому.”   Мова програмування Java вважається однією з найскладніших для новачків в

Вiдгук повнiстю

Анастасія Пилипенко

“A-Level – це не тільки криниця знань, це ще й скринька, де можна знайти справжній скарб у вигляді людей. Тут ви зустрінете наставників, досвідчених викладачів, друзів за інтересами, майбутніх колег, а іноді – ще й членів родини.”   Передісторія мого шляху тестувальника дуже яскрава. Школа A-Level виявилася для мене доленосним місцем у всіх аспектах життя.

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)