“В дизайн не можна йти лише за грошима, бо вам не вдасться добре робити свою справу. Цю професію потрібно щиро любити. Бо часто найбільшу цінність для дизайнера відіграють незвичні та цікаві проєкти, а не ті, за які багато заплатять.”

 

Володимир Таньпетер

UI/UX designer, фрилансер

Викладач на курсі Web Design в A-Level

 

Веб-дизайнер – це не обов’язково людина, яка працює в IT-компанії чи digital-агенції. Але це обов’язково людина, яка фанатіє від своєї роботи.

 

Власне я жодного дня не проробив в компанії та можу сміливо назвати себе “упоротим” фрилансером. 

Звісно, коли працюєш на себе, стаєш людиною-оркестром. Я сам собі суровий PM, креативний артдиректор, мотивуючий HR та завантажений задачами виконавець. Але саме це мені й подобається! – Відповідальність, свобода дій та можливість впливати на результат.

 

Якщо ви цікавитесь веб-дизайном та плануєте працювати на себе, вам буде цікаво дізнатися про мій досвід та перспективи розвитку після курсу в A-Level!

Чому я обрав для себе Web Design?

За фахом я – архітектор. Спочатку працював за спеціальністю, але постійно відчував – це щось не те. В мене не було можливості реалізувати себе, прийняти власне рішення, кардинально вплинути на результат. 

Що б я не вигадував – приходив головний архітектор та казав робити так, як робили ще 300 років тому. Звісно, я розумів, що це застарілі рішення, але мав прислухатися.

 

Коли ж я почав паралельно працювати в дизайні – відразу відчув різницю. Тут я керував процесом та мав можливість зробити щось реально класне та сучасне! Все, що було потрібно – це донести до клієнта думку про застарілі рішення, запропонувати дещо краще та переконати в перевагах такого підходу. 

Саме можливість впливати на ситуацію стала головною перевагою в цій професії особисто для мене!

Робота в команді чи фриланс?

Щойно я почав дизайнити, мені кортіло встрягти хоч в якийсь цікавий проєкт. Після першого ж комерційного замовлення – понеслось з фрилансом! У галузі я з 2010 року. Тож досвіду дуже багато – як з технічного боку, так і з боку відносин з найрізнішими замовниками. 

Командна робота мені відома з архітектури – залишати заробіток на фрилансі не хотілось. Але якось одного дня мені стало сумно, і я вирішив походити по співбесідах, спробувати себе в компанії. Ще на цьому етапі зрозумів, що мене сюди зовсім не тягне та вкотре переконався, що на фрилансі я – наче риба в воді. Буває жартую, що всі ці роки готувався до карантину з приводу ковіду. 

Курс дизайну в A-Level

Зараз я спеціалізуюсь чисто на вебі: лендинги, корпоративні сайти тощо. 

Коли мене покликали викладати, я вже знав, який модуль буду викладати. E-commerce я не дуже полюбляю. Точніше сказати – я не дуже полюбляю масштабні глибокі дослідження. Мені подобається робити конкурентні дослідження: проаналізувати інші сайти, зрозуміти – як можна зробити краще, та втілити свої ідеї.

 

Тож на курсі дизайну в A-Level викладаю посадкові сторінки. 

Були часи, коли цю тему я просто ненавидів. Бо як зробиш 5 схожих проєктів один за одним – відчуваєш, що ніяк не розвиваєшся, тупцюєш на місці. Річ у тім, що на той час я робив тільки дизайн, хоча розумів, що можна розробляти повністю структуру сайту – прототипи, макети. 

Коли я почав працювати з посадковими сторінками в повному циклі, то відразу відкрив для себе нове відношення до цього напряму! Тому саме з прототипів ми починаємо знайомство з лендингами на курсі.

 

Курс в A-Level підходить для кожного. Але студенти самі роблять вибір: або викладатися на повну та увійти в професію, або провчитися напівсили та нічого не домогтися.

Переваги роботи з Landing Page

Коли ви починаєте робити, важливо з чогось почати та “спіймати” темп професійного розвитку, не втратити мотивацію на старті.

Починати з корпоративного сайту – важкувато, бо там багато сторінок. Починати з E-commerce – практично неможливо (хоча насправді за бажанням можливо все!).

А ось з лендосу зайти максимально легко – не потрібно ніяких таємних знань. З лендингами ти входиш в професію дизайнера “на мінімалках” і відразу можеш заробляти. 

Достатньо раз розібратися з лендосом – і ти вже маєш певний досвід, вузьку спеціалізацію.

Поради для майбутніх дизайнерів

Єдине, що можу порекомендувати молодому поколінню дизайнерів – не стримуйте себе! Робіть те, що вам подобається, пробуйте, експериментуйте – а там вже розберемось, як це застосувати. Якщо зовсім “не йде” – швидше за все, це просто не ваше. 

В дизайн не можна йти лише за грошима, бо вам не вдасться добре робити свою справу. Цю професію потрібно щиро любити. Бо часто найбільшу цінність для дизайнера відіграють незвичні та цікаві проєкти, а не ті, за які багато заплатять.

Як допомогти собі в професії?

Щоб просуватись кар’єрними сходами, варто постійно вчитись новому. Самонавчання – це взагалі один з найважливіших софт-скілів для кожного дизайнера.

Також потрібно навчитися швидко шукати та обробляти інформацію – правильно гуглити, ставити доцільні питання (особливо, коли обговорюєш проєкт з замовником).

Ще одна важлива річ для дизайнера – це надивленість. 

Я на старті свого шляху дуже полюбляв роздивлятись незвичні сайти. Часто заглядав на Awwwards – там бувають дуже креативні проєкти, особливо серед номінантів категорії “Сайт дня”. Бо не завжди переможець за цією категорією – то найкраща робота. 

Мені подобалось те, що там можна побачити найсучасніші дизайни. Щоб ви також мали можливість надихатися, покращувати надивленість та формувати свій особистий стиль, я підготував для вас невеличку підбірку корисних ресурсів:

 

  1. https://www.awwwards.com  – найкращі роботи у сфері веб-дизайну;
  2. https://www.cssdesignawards.com – також велика кількість крутих сайтів;
  3. https://www.webdesign-inspiration.com – добірки сайтів для натхнення;
  4. https://www.behance.net – онлайн-портфоліо;
  5. https://www.pinterest.com – ще один чудовий ресурс для натхнення, з яким ви, напевно, знайомі. Тут дуже зручно створювати власні колекції та добірки.

 

Бажаю вам успіху, натхнення та, звісно, задоволення від опанування такої цікавої професії! Буду радий навчити вас робити круті лендинги в A-Level!

Ще iсторii

Олег Єрмолов

“Щоб досягти успіху, потрібно мати чітку мету перед очима та велике бажання за неї боротися. А ще – внутрішнє усвідомлення того, яких цілей ти повинен досягти до кінця року. Бо якщо цього немає, хтось доб’ється успіху замість тебе. І ти вже ніколи не зможеш його наздогнати та стати кращим!”   Якщо ви вважаєте, що відомі

Вiдгук повнiстю

Осичнюк Стас

“Програмування потрібно не заучувати, а практикувати. І важливо приділяти цьому якнайбільше часу. На курсах нам казали, що відвідувати заняття недостатньо, треба ще й займатися вдома. Я скажу вам більше: кодити треба скрізь – на роботі, на вулиці, у дорозі чи вдома. І тоді ви зможете досягти великих успіхів!”   Довгий час я працював на виробництві.

Вiдгук повнiстю

Самір Магеррамов

“Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!”

Вiдгук повнiстю

Новікова Діана

“Можу порадити вам — навіть не думати про інші школи та курси! Я не можу передати, наскільки я щаслива, що доля привела мене саме в A-Level! Вони найкращі!
Де ще тебе навчать повної бази, розкажуть цікаві фішки та лайфаки, постійно будуть мотивувати та підтримувати, а також проходити з тобою шлях пошуку роботи рука об руку після завершення курсів?”

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)