“Поки живий, я хочу справді жити. А боротьби життя мені не страх”, – Іван Франко 

 

Нестеренко Іван

Senior Project Manager в Ascendix Technologies

Викладач курсу Project Management в A-Level 

 

Всім привіт! Мене звати Іван, зараз я обіймаю посаду Senior Project Manager та співпрацюю з компанією Ascendix Technologies. 

 

Мій шлях у IT розпочався наприкінці 2014 року. З того часу моєю першою і єдиною спеціалізацією є проєктний менеджмент.

 

Сьогодні я хочу трохи розповісти вам про свій шлях, загалом про сферу управління проєктами та окремо про курс в A-Level. Можливо, це допоможе вам прийняти правильне рішення на своєму старті в IT!

Як я потрапив до Project management

В університеті я опановував спеціальність “Програмна інженерія”. Це давало мені можливість обирати будь-яку професію в IT.

 

Після 4-го курсу почав шукати своє місце у житті. На той час мені не було принципово, яким саме IT-фахівцем я стану. Було дуже сильне бажання працювати. 

 

При підготовці до різних інтерв’ю доводилось опрацьовувати величезні об’єми інформації. Це і загартувало мене. Одне з таких інтерв’ю стало успішним, і я отримав запрошення на позицію проєктного менеджера.

 

Безумовно, ті технічні знання, які я здобув під час підготовки до співбесід, а також в університеті, мені знадобились навіть на посаді PMа. Це спрощує комунікацію з колегами, особливо, коли рішення потрібно приймати швидко. 

Я вважаю, що знань ніколи не буває вдосталь і потрібно безперервно навчатися, особливо – професіоналам.

Розвиток на посаді Проєктного менеджера

 

Свій перший досвід роботи PM я здобув у компанії Artjoker, де пропрацював 5 років. Спочатку мені довіряли проєкти з невеликим обсягом робіт. А згодом я став менеджером проєктів з нестандартним життєвим циклом, які вимагають швидких рішень і креативного підходу. 

 

У 2019 році розпочав свою співпрацю з Ascendix Technologies. Мені випала можливість взяти участь у проєктах, для яких Agile-mindset є обов`язковим. Вагомим плюсом було те, що я отримав досвід роботи з командами, які складались з 10+ спеціалістів. Отже, використовувався інший стиль і техніки менеджменту.

 

Для того, щоб рухатися кар`єрною драбиною, проєктному менеджеру необхідно постійно розширювати сферу своїх компетенцій. Тому що управління проєктом вимагає теоретичних знань із суміжних спеціальностей (наприклад, бізнес-аналізу чи програмування). Окрім того, критично важливо слідкувати за сучасними підходами до менеджменту й володіти якомога більшою кількістю інструментів та технік. 

 

Кар`єрний зріст відбувається здебільшого за рахунок досягнення певних цілей. Вони пов`язані з показниками успішності проєкту (для компанії та для замовника). Більш досвідчений РМ краще впорається з проєктами з високою невизначеністю у вимогах або суворим обмеженням у часі/бюджеті. До того ж, йому легше набрати команду, налаштувати комунікацію та моніторинг і контроль.

Чому я полюбляю свою справу

 

У роботі мене приваблюють постійні виклики. Командна взаємодія часто творить дива. Кожен спринт, фаза або проєкт – це колективне розв`язування складного завдання. Мені особливо подобається допомагати команді отримати необхідний результат. Цей процес полягає у мотивації колег, комунікації із замовником, вирівнюванні очікувань, усуненні перешкод. 

Я отримую задоволення від завершеної задачі. Це дійсно круто усвідомити, через що ви пройшли з командою, щоб опинитися на вершині. Завдяки нашій роботі багато людей отримують необхідні їм електронні послуги. Ми робимо їхнє життя кращим. Приємно усвідомлювати, що я зібрав конкретних людей в одному місці – і все продуктивно спрацювало, саме так, як ми планували. Можна назвати це синергією.

 

Водночас менеджер несе відповідальність не тільки за успіхи, але і за поразки. У такі моменти важливо не панікувати, а гідно вийти із ситуації. Інколи невдачі – це найкращі вчителі. Для мене важливо перетворити їх на можливості, зробивши правильні висновки.

 

Які навички потрібні для роботи PM

Якщо говорити простими словами, то моє найголовніше завдання – зробити проєкт успішним. Для цього потрібно:

  • реалізувати усі задокументовані вимоги без розширення змісту;
  • виконати проєкт у межах узгодженого бюджету та розкладу;
  • отримати схвалення від замовника;
  • забезпечити високий моральний рівень команди.

 

Щоб виконати всі пункти, треба правильно визначити ризики та вміти з ними працювати. А ще мати певні здібності. Бути стресостійким для того, щоб згладжувати гострі кути у комунікації і професійно реагувати на різкі зміни. Не менш важливою є здатність швидко опрацьовувати інформацію, щоб правильно скоординувати роботу над проєктом.

Викладацька діяльність в A-Level

 

Мій досвід викладання почався задовго до A-Level. Впродовж студентських років я займався підготовкою учнів старших класів до ЗНО з математики. За цей час я напрацював певні методики, яким чином донести думку до слухачів. Також я відшліфовував техніки мотивації учнів.

 

Ідею викладання в A-Level запропонував мені Роман Ратінов. Мені стала цікавою ця пропозиція, адже з’явилась можливість займатися улюбленою справою – освітою.

 

Ми змінювали програму і презентації декілька разів, тому що з роками і досвідом бачення матеріалу змінюється. У викладанні я прихильник двох принципів: важкий матеріал – декомпозуй на декілка тем і використовуй просту лексику у поясненнях. 

Вважаю, що складну тему можна пояснити простими словами, якщо провести аналогію з процесами з реального життя. 

Курс Project Management в A-Level

Курс розподілений на три частини. Перший модуль містить декілка занять, які дають загальне уявлення про те, що таке проєктний менеджмент і хто такий PM.

Тобто, ми деміфологізуємо роль PM-а: пояснюємо, за що він відповідальний і з ким взаємодіє.

Після цього приділяємо увагу методам та фреймворкам управління проєктами. 

Слідом іде детальний розбір багатьох окремих галузей управління проектами (зміст, розклад, видатки, ризики, комунікація, ресурси, якість).

Третій модуль містить заняття з технічного лікнепу та ознайомлення з таск-трекінговими системами (наприклад, Jira, Asana).

Приблизно з середини курсу студенти виконують домашній проєкт, мета якого – дати можливість отримати досвід комунікації з замовником. Важливо вміти доносити свою точку зору, реагувати на маніпуляції і презентувати результат.

 

Загалом наше завдання – надати студентам набір інструментів. У роботі може статися непередбачуване, тому важлво мати запас технік та способів, за допомогою яких можна впоратися з проблемою.

Порада людям, які хочуть спробувати себе в менеджменті

Склався такий міф, що PM – це легка спеціальність: теревені-балачки, а також перекладання документів із теки в теку.

Але як сказав дядько Бен Пітеру Паркеру: “Чим більше сили, тим більше відповідальності”.

Я раджу людям, які прагнуть працювати проєктним менеджером, подумати над тим, чи готові ви бути лідером. PM є інтегратором усіх процесів, відповідно, він має бути завжди “в формі”. Саме за відповідальність PM отримує грошову винагороду. Відповідальниість диктує побудову порядку на проєкті. 

 

Особисто мене мотивує почуття виконаного завдання. До великих звершень йдуть маленькими кроками. Кожна невелика перемога дає натхнення. Правильна декомпозиція задач дає більше шансів на перемогу у кожній з таких. Відповідно, це збільшує шанси на успіх усього проєкту.

Що почитати на початкових етапах навчання?

Щоб практикувати менеджмент, треба глибоко орієнтуватись у теорії. Погоджуюсь з думкою, що у жітті усе складніше, ніж на папері. Але саме знання теорії дає базовий набір інструментів, збагачення якого відбувається із отриманням досвіду.

Моя перша книга, звідки я взяв деілька корисних порад, була “Scrum і XP: нотатки з передової” Генріка Кніберга.

 

А далі – практикуйте і не бійтесь помилок. Іван Франко писав: “Поки живий, я хочу справді жити. А боротьби життя мені не страх”.

 

Долучайтеся до курсу A-Level: ми й теорію розберемо, і попрактикуємось. Це чудовий старт для успішної кар’єри. Буду радий бачити вас серед своїх учнів!

 

Ще iсторii

Світлана Балюк

“Коли хтось приходить до нас на інтерв’ю Trainee від A-Level – це вже “наша людина”. Ми розуміємо, що в цього претендента на вакансію є і прагнення розвиватися, і достатньо скілів. Це як троюрідний брат, якого ти ніколи не бачив, але знаєш, що він – твоя родина.” Світлана Балюк  HR/Recruiting Team Lead в компанії BeKey, випускниця

Вiдгук повнiстю

Самір Магеррамов

“Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!”

Вiдгук повнiстю

Гриб Микита

“Я вирішив програмувати на Java, тому що грав в Minecraft” Гриб Микита Java Software Engineer, випускник IT-школи A-Level Всім привіт! Мене звати Микита, зараз я працюю в компанії EPAM Systems на позиції Software Engineer. Першу роботу в IT я отримав ще під час навчання в A-Level, коли мені щойно виповнилось 18 років. А починалось все

Вiдгук повнiстю

Новікова Діана

“Можу порадити вам — навіть не думати про інші школи та курси! Я не можу передати, наскільки я щаслива, що доля привела мене саме в A-Level! Вони найкращі!
Де ще тебе навчать повної бази, розкажуть цікаві фішки та лайфаки, постійно будуть мотивувати та підтримувати, а також проходити з тобою шлях пошуку роботи рука об руку після завершення курсів?”

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)