Корисні ресурси для програмістів, які прагнуть стати профі

 

Чим IT-сфера відрізняється від інших напрямів? Насамперед – своїм безперервним та досить динамічним розвитком. 

Причому для користувачів розвиток сучасних технологій менш помітний, ніж для розробників. Адже навіть якщо результат роботи залишається незмінним, то підходи до вирішення різних завдань постійно змінюються, з’являються нові можливості та технології, що оптимізують роботу.

Звідси випливає, що та база, яку розробник отримав в інституті/IT-школі або в процесі самонавчання, недостатня для кар’єрного зростання протягом багатьох років.

Звичайно, ви можете тупцювати на місці, виконуючи одні й ті самі завдання. Але якщо ваша мета – стати фахівцем у своїй галузі, просуватися кар’єрними сходами, бути затребуваним розробником на ринку праці, потрібно постійно шукати актуальні знання та прокачувати свої скіли.

Де шукати актуальну інформацію?

Ми всі звикли навчатися за підручниками чи відеоуроками. Але у цьому питанні сфера ІТ також має свої відмінності.

  • Книжки просто не встигають за розвитком напряму. Корисною буде лише базова література, де ви зможете вивчити незмінні основи програмування, термінологію тощо. Але актуальну інформацію, що з’явилася місяць тому, шукати у підручниках безрезультатно.
  • Що стосується відеоуроків та роликів на YouTube – більшість професійних програмістів, включаючи викладачів A-Level, не рекомендують використовувати їх як джерело знань. Новачку складно відрізнити грамотний контент від безграмотного. А записати відеоурок та викласти його у мережу може будь-який програміст. Тому краще не ризикувати.
  • Ідеальне рішення для пошуку актуальної інформації – це перевірені сайти для програмістів. Тут ви зможете швидко знайти відповідь на вузькоспеціалізоване питання, поспілкуватися з практикуючими розробниками, дізнатися останні тренди світу IT!

Ми підготували для вас список таких ресурсів. Тож, якщо ви бажаєте залишатися в центрі подій, збережіть корисні посилання, щоб не загубити!

StackOverflow

Будь-яка проблема, з якою ви могли зіткнутися в процесі роботи, швидше за все вже була вирішена на цьому сайті безліч разів. Сайт є величезною базою питань та відповідей у галузі програмування за різними напрямами.

Ви можете здивуватися – чим цей сайт відрізняється від відео на YouTube? Адже відповісти на питання може будь-хто!

  • На цей випадок StackOverflow передбачили систему рейтингів. 

Чим більшій кількості людей вже допомогла ця відповідь, тим більше її рейтинг. При введенні в пошук свого питання ви отримаєте відповіді з найвищими рейтингами, на які можете покластися.

Єдиний мінус – ресурс повністю викладений англійською мовою. Але у програмуванні без англійського нікуди. Тож буде додаткова мотивація її вивчити!

Посилання на сайт: https://stackoverflow.com/ 

CodeProject

Цей сайт передбачає не лише питання та відповіді, але ще й цікаві навчальні статті, огляди нових технологій тощо. Тобто ви можете використовувати його як для пошуку готових рішень, так і для додаткової самоосвіти.

Інформація подана у доступній формі, але також викладена англійською мовою. Тому ще раз рекомендуємо – прокачуйте свої знання з англійської, щоб бути крутим фахівцем.

Майже всі наступні ресурси, що ми зібрали для вас у статті, також передбачають знання з англійської.

Посилання: https://www.codeproject.com/ 

 

CSS-Tricks

Здебільшого цей сайт присвячений напрямам HTML, CSS та JavaScript. Тобто він створений для верстальників та Front-end розробників.

Фахівці діляться своїми кейсами, обговорюють проєкти та виконання окремих завдань, доповнюючи свої розповіді посиланнями на корисні джерела.

Для вас це відмінна можливість подивитися на підхід до роботи інших фахівців та одразу отримати безліч корисних інформаційних ресурсів на одному сайті!

Посилання: https://css-tricks.com/ 

 

Якщо ми вже зупинилися на JavaScript, то не можемо обійти стороною ще кілька цікавих ресурсів.

Medium

У глобальному розумінні ця блог-платформа не передбачає тільки матеріали з розробки. Вона є вільним простором, де кожна людина або компанія може зареєструватися і почати писати корисну інформацію за своєю спеціальністю.

Але майже кожного тижня тут з’являються десятки нових матеріалів стосовно розробки на JS для новачків та професійних програмістів. Статті наповнені прикладами з практики та посиланнями, тому є дуже корисними.

Посилання на сайт: medium.com/topic/javascript

Hacke Noon

На сайті Hacker Noon ви також зможете знайти багато вузькоспеціалізованої та загальної інформації про розробку на JS. Практикуючі програмісти розповідають про свій досвід у дуже живій та наочній формі, тому статті здатні зацікавити розробників будь-якого напряму!

У минулому Hacker Noon – це також блог-платформа, як і Medium. Але вона суцільно присвячена виключно сфері веб-технологій та розробки.

До речі, тут ви знайдете зручні можливості для себе. Як, наприклад, можливість залишати коментарі до будь-якого абзацу та анотації усередині текстів для уточнення технічних термінів.

Посилання: hackernoon.com/tagged/javascript 

 

Для тих, хто все ж таки віддає перевагу книжкам, але хоче залишатися в гущі подій, ми також маємо гарне рішення.

O’Reilly 

O’Reilly – це видавництво, яке випускає дуже круті книги з розробки. Перевага цього видавництва у тому, що воно регулярно здійснює розсилку із цікавими актуальними матеріалами від авторів книжок та набори безкоштовної літератури.

Щоб отримати доступ до такого скарбу, радимо вам зареєструватися на сайті: www.oreilly.com 

Як досягти успіху в IT? 

Підбиваючи підсумок, хочемо порекомендувати вам не зупинятися на одному ресурсі, а взяти собі за правило:

  • Хоча б 1 годину на день присвячувати пошуку нової цікавої інформації та самоосвіті. 

Ви можете скористатися нашим переліком посилань та доповнювати його своїми улюбленими ресурсами. Головне – орієнтуватися на перевірені джерела і вивчати будь-яку тему до того часу, поки не прийде розуміння. 

Ставте питання, спілкуйтеся з розробниками по всьому світу! IT – це жива екосистема спеціалістів, величезне ком’юніті фахівців. І якщо ви стали його частиною – користуйтеся можливістю спілкування в режимі онлайн, вивчайте чужі кейси, помилки та готові рішення! Тільки щоденне навчання та комунікація з іншими спеціалістами допоможуть вам досягти успіху в IT.

 

Будемо вдячні, якщо ви порадите нашим читачам свої перевірені ресурси у коментарях! Обмінюємося корисними посиланнями?

 

Основи програмування icon

Основи програмування

Дiзнатися бiльше

Читати 6 хвилин

Подiлитися з друзями:

Ще iсторii

Ніжний Даниїл

…під час активного пошуку роботи вкрай корисними стали рекомендації, яка давала нам менторка на спеціалізованих додаткових заняттях в A-Level. На цих уроках ми розглядали головні моменти з пошуку роботи після закінчення основного курсу, складання резюме, проходження співбесід.”

Вiдгук повнiстю

Бендера Олександр

“Ніколи не пізно кардинально змінити кар’єрний шлях. Я це зробив у віці майже 30 років! Мені здавалося, що поїзд вже скоро піде і влитися в новий напрям у такому віці буде досить складно. Але за правильного підходу можливо все! Головне – не здаватися, вірити в себе, продовжувати йти до своєї мети, навіть якщо щось не

Вiдгук повнiстю

Кирило Смаковенко

Кирило Смаковенко Python Developer, випускник IT-школи A-Level   Всім привіт! Мене звати Кирило, і сьогодні я хочу трохи поділитися мотивацією та власним досвідом з тими, хто прагне вивчити мову програмування Python з нуля та почати кар’єру в IT.    Зараз я працюю в компанії ДДІ — розробляю сайт, що обслуговує заправки. Важко сказати, що тут

Вiдгук повнiстю

Гриб Микита

“Я вирішив програмувати на Java, тому що грав в Minecraft” Гриб Микита Java Software Engineer, випускник IT-школи A-Level Всім привіт! Мене звати Микита, зараз я працюю в компанії EPAM Systems на позиції Software Engineer. Першу роботу в IT я отримав ще під час навчання в A-Level, коли мені щойно виповнилось 18 років. А починалось все

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)