“Багато хто не розуміє, що таке тестування і як воно працює. Але я могла б легко пояснити суть своєї професії навіть дитині. Іграшка з різними кнопками може бути поламана. Наприклад, при натисканні на кнопки може пропадати картинка або не вмикатися пісня. Я перевіряю, щоб при натисканні на всі кнопки іграшка робила те, що потрібно. Якщо щось не працює – передаю в ремонт саме ту кнопку, яку потрібно полагодити. В результаті – діти задоволені своїми іграшками!”
Софія Зайцева
QA automation Team Lead, викладач курсу QA Manual у A-Level
Перед тим, як стати тестувальником, важливо зрозуміти для себе – потрібно вам це чи ні, наскільки вам це цікаво, скільки часу ви готові присвятити саморозвитку в IT. Не вдасться по одному шаблону клепати тести – потрібно завжди розвиватися та пробувати різні підходи. На все потрібен час та зусилля. Майже 50% становлення фахівця – це self-education. IT – це не “золоте дно”, а перманентна робота над собою.
Якщо ви готові попрацювати, щоб здобути перспективну та цікаву професію, тоді давайте знайомитись!
Мене звуть Софія Зайцева. Я працюю в компанії GlobalLogic на позиції QA automation Team Lead та викладаю в IT-школі A-Level на курсі тестування.
За роки практики накопичилося багато досвіду та корисних висновків, якими я хочу з вами поділитися.
Змiст
Зараз я працюю у компанії GlobalLogic над проєктами NDA. Основний стек технологій – це .NET. Раніше працювала також в інших компаніях: EPAM та Akvelon на стеках Java, JS та .NET. Була не лише автоматизатором, а й виконувала завдання мануального тестувальника. У GlobalLogic був досвід лідингу команди автоматизаторів із 10 осіб. Але найцікавіші таски та найкрутіший досвід у моїй роботі був пов’язаний зі створенням фреймворків з нуля. Майже у кожному проєкті я працювала над цим таском. Були різні фреймворки під різні завдання та цілі: робота з API, UI тести фреймворків.
Це один з найважливіших автомейшин тасків, а головне – дуже цікавий. Я вважаю, що така задача містить всі комунікаційні складові моєї професії.
Тестувальник – це не лише технічна база, а й soft скіли. Тому мені подобається розвиватися у цьому напрямі.
В принципі, я можу сказати, що бути класним тестувальником – значить мати 50% hard skills, 50% soft skills та 100% англійської.
В A-Level я викладаю вже понад три роки. Спочатку мене привабила можливість розвивати свої soft скіли. Будь-яка підготовка лекцій та проведення занять – це корисний досвід.
Крім того, коли ти ділишся знаннями та особистим професійним досвідом – то допомагаєш людям, які знаходяться ще на старті. Важливо, щоб викладачі були реальними фахівцями. Спілкування з практиком завжди ефективніше, ніж вивчення теорії самотужки.
Я вдячна за можливість ділитися зі студентами своїм досвідом, бачити результат своєї праці – коли випускники отримують першу роботу за новою спеціальністю. Навіть після курсів ми підтримуємо зв’язок із учнями, обговорюємо їх складнощі на перших етапах роботи, надаємо рекомендації. Комунікація – величезна цінність, якою я пишаюсь в A-Level!
Зараз в A-Level я викладаю курс QA Manual. Але раніше також викладала QA Automation.
Дехто вважає, що фахівцям QA Automation не обов’язково знати мануальне тестування. Другі кажуть, що це неодмінно.
Особисто я вважаю, що автоматизатори повинні вміти виконувати всі завдання мануального тестингу.
Якщо автоматизатор просто пише авто тести, це не дуже добре. Важливо, щоб людина розуміла весь принцип тестування і могла покрити повний перелік завдань.
Тому навіть якщо ви хочете стати автоматизатором, почати краще з мануального тестування. Чим більше навичок у вас буде, тим більш затребуваним фахівцем ви станете.
Хороший тестувальник повинен мати всі soft скіли, які є важливими для інших IT-фахівців. Це вміння спілкуватись, працювати в команді, знаходити компроміси, аргументувати свою позицію.
Я – прихильник думки, що якщо у нас немає комунікації із замовником, то проєкт приречений – ми не зможемо зробити крутий продукт.
Можна порівняти цей процес із дизайном квартири. Неможливо підготувати гарний інтер’єр, не знаючи, чого хоче господар.
Якщо тестувальник не комунікує і не розуміє бізнес, йому складно буде перевірити – чи достатньо коректно працює додаток для цього бізнесу.
Крім комунікацій є ще безліч soft скілів:
Як ви вже зрозуміли – я дуже люблю і ціную soft скіли, тому що їх можна застосувати у будь-якій сфері життя.
Можливо, ви стикалися з розробниками чи тестувальниками, які вимотані роботою та не радять вам сферу IT. Швидше за все, ви застали їх у період вигорання. Таке відбувається абсолютно на будь-якій роботі.
Важливо знати, як можна швидко знайти енергетичний ресурс та відновитись. Особисто я люблю мандрувати. Мені подобається дізнаватися про нові місця, традиції, занурюватися в інший ритм життя – це витягує мене з буденності і заряджає емоціями.
Цікаво, що такий відпочинок дуже підштовхує до роботи. Коли я потрапляю до нової країни, починаю дивитися на звичайні речі свіжим поглядом. Після цього перевірка будь-якого кейса відбувається під іншим кутом.
Різниця між періодом вигорання в ІТ і, наприклад, на виробництві, в тому, що ІТ дає більше можливостей для пошуку джерела натхнення. У вас є більше знайомств, можливість виконувати роботу віддалено, брати перерву між проєктами та багато іншого.
Обов’язково вивчайте англійську. Без неї неможливо досягти результатів у тестуванні. Майже все ведення документації, спілкування з клієнтами та командою відбувається англійською мовою.
Якщо ви хочете дійти самі до якихось висновків без впливу чужих думок, читайте більше професійної літератури. Але врахуйте, що книги – це база, а не найактуальніша інформація. Тому доповнюйте свої знання свіжими статтями, лекціями, спілкуванням із фахівцями.
Найбільше досвіду особисто я отримала зі спілкування з людьми. Хтось навчив мене процесності, хтось – технічним навичкам, хтось – передав досвід ліда.
Я завжди намагаюся вбрати максимум корисних порад, а якщо можу – даю рекомендації сама. Раджу всім молодим тестувальникам більше спілкуватися зі своїм IT-оточенням.
Насправді фінансова складова не несе першорядного значення. У мене вже більше 6 років експірієнсу. Я починала працювати в IT ще студенткою, тоді фінанси були не такі важливі, як нові знання та досвід.
Роки минули, але мій підхід не змінився. Звичайно, приємно отримувати хорошу зарплату та мати кар’єрне зростання. Але на перший план виходить усвідомлення того, що ми допомагаємо зробити якісний продукт.
Дуже круто отримувати фідбек від замовника, що все працює без дефектів і відповідає очікуванням. Передчуття результату також дуже приємне.
Ще один плюс роботи тестувальника – це постійне спілкування з командою. Я ніколи не була командним гравцем. Але концентрація ерудованих людей в ІТ – це те, що пробуджує бажання спілкуватися, обмінюватися досвідом, ділитися думками.
IT робить із нас не лише фахівців, а й висококласних людей.
Тому запрошую всіх на курс QA Manual до A-Level! Буде цікаво – це я вам гарантую!
Читати 9 хвилин
Змiст
Подiлитися з друзями:
“Коли хтось приходить до нас на інтерв’ю Trainee від A-Level – це вже “наша людина”. Ми розуміємо, що в цього претендента на вакансію є і прагнення розвиватися, і достатньо скілів. Це як троюрідний брат, якого ти ніколи не бачив, але знаєш, що він – твоя родина.” Світлана Балюк HR/Recruiting Team Lead в компанії BeKey, випускниця
Вiдгук повнiстюЯ дякую A-Level за навичку працювати швидко та якісно за будь-яких умов!
Вигорання — це тимчасова ситуація, яку можна контролювати та навіть перетворювати на вигоду! Це вміння допомагає не втрачати внутрішній вогонь та бажання розвиватись у своїй професії.
“Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!”
Вiдгук повнiстю“Я вирішив програмувати на Java, тому що грав в Minecraft” Гриб Микита Java Software Engineer, випускник IT-школи A-Level Всім привіт! Мене звати Микита, зараз я працюю в компанії EPAM Systems на позиції Software Engineer. Першу роботу в IT я отримав ще під час навчання в A-Level, коли мені щойно виповнилось 18 років. А починалось все
Вiдгук повнiстюЗаняття у школі проводяться в режимі онлайн.
Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:
- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).
Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.
Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.
Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.
Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.
Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.
На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків
Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі
Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.
Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.
Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.
Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.
Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.
Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.
Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.
При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).
Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.
Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.
Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.
Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.
Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.
Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.
На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!
Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.
Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.
Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів
На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”
Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі
Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.
Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.
Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.
Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.
Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.
Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.
Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.
Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.
Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.
Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.
Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.
Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)