Курс Python очима викладача IT-школи A-Level

“IT – це постійне навчання. Особисто у мене 80% роботи – це завдання, з якими ніхто ніколи не працював. Тому доводиться вчитися в процесі та шукати інформацію – як це зробити. Але не треба боятися писати поганий код – треба пробувати. Будь-який код, який працює – він уже добрий. А писати з якимись модними штуками ви навчитеся вже потім, з досвідом. Тож спробуйте писати навіть поганий код!”

 

Ігор Внуков

Software Engineer, викладач на курсі Python в A-Level

 

Щоб бути успішним фахівцем у будь-якій справі, потрібно знайти для себе мотивацію. Якщо говорити про розробку, то для мене мотивація – це гроші . Я маю дорогі хобі, які потрібно оплачувати, щоб я міг комфортно жити та вкладатися у те, що мені хочеться. Але, звичайно, мені дуже подобається моя робота і сьогодні я розповім вам – чим саме.

 

У плані викладання – мене це просто чіпляє. Складно навчити людину нового напрямку, коли вона прийшла без досвіду або навіть без найменшого уявлення про сферу IT. Але на уроках ми з іншими викладачами намагаємося передати свої знання, досвід, висновки, яких дійшли з часом.

 

Розробка та викладання – це два шляхи моєї самореалізації в ІТ. Сьогодні поговоримо про кожний із них!

У якій галузі я спеціалізуюсь?

Зараз я працюю в компанії SoftServe на позиції Software Engineer: пишу на Python, JS, трохи працюю на Java та з “Java-подібними” мовами. Працюю на всьому, на чому потрібно писати код! Створюю сайти, API, займаюся інтеграцією їх у сервіси, взаємодію з великими обсягами даних.

Скажімо так, я не зовсім Python, а скоріше FullStack розробник. В основному працюю над enterprise-проєктами, аналізом даних, покращенням продажів у компанії, CRM-системами, ERP тощо.

Якщо ви не знайомі зі сферою IT, то для вас це – набір слів. Але я можу пояснити, чим займаюся, навіть дитині!

Я пишу спеціальний текст (код), який каже комп’ютеру, що потрібно зробити. В результаті роблю так, щоби ці команди допомагали іншим людям виконувати певні дії.

Що мені подобається у роботі програміста?

Я отримую задоволення від роботи з проєктами, пов’язаними з реальним бізнесом. Полюбляю вирішувати їхні завдання та спрощувати людям життя. Мені подобається займатися прискоренням бізнес-процесів, вирішенням бізнес-завдань. Фактично я бачу, як у короткий термін розробка впливає на бізнес-процес у готовій компанії.

Є ще кілька конкретних плюсів, які я можу виділити для себе в роботі:

 

  1. Простота та зручність у роботі. Ви можете заробляти гроші в будь-якому місці, де є розетка та інтернет. Не треба нікуди діставатися, витрачати час на дорогу до роботи.

Раніше я зовсім не міг працювати вдома, але після карантину навчився працювати там, де вийде. І зараз для мене віддалена робота – це скоріше перевага, ніж недолік. Прокинувся, пройшов 5 метрів до комп’ютера – працюєш.

  1. Якщо говорити про спілкування, IT – це менш токсичний колектив, порівняно з іншими сферами. Якщо ти робиш добре – то ти робиш добре, тут немає “підводного каміння”. Тебе ніхто не підсидить, не вставить тобі палиці в колеса. Робота йде командна, тож важливо, щоб усім було комфортно працювати.
  2. Усі люди в ІТ чогось досягають. Тут ти працюєш у команді, де кожен налаштований на роботу та загальний результат. Тому все сприяє розвитку твоєї кар’єри.

Ми обговорили процес розробки, тож перейдемо безпосередньо до курсу.

Чому вам слід вибрати курс Python?

Я вважаю, що Python – це дуже зручна мова для програмування. Вона має найнижчий поріг входу. Кажу на своєму прикладі – у мене немає жодної спеціальної освіти.

Інші мови потребують знання спеціальних конструкцій, типізації та іншого. У Python ти просто пишеш англійською мовою те, що хочеш отримати. Я не знаю мову простіше та зручніше для розробки, ніж Python! А ще я вважаю її найстильнішою мовою програмування.

З Python дуже круто починати, тому що в неї є все те ж саме, що і в інших мовах, але освоїти його з нуля у невеликий термін – це реально. Ця мова використовується у всіх сферах програмування: для web, сервісів, серверів.

 

На курсі я викладаю блок ООП – на ньому тримається вся теорія програмування для будь-якої мови. Саме цей блок дозволяє дивитися на програмування ширше, ніж на просте написання коду. Ми вчимося просто писати компоненти, які спрощують роботу.

Я даю студентам приклади інших мов, щоб було розуміння відмінностей від Python.

Софт-скіли успішного розробника

Отже, ми знаємо про можливості професії, базу, яку надає курс. Але що ще потрібно для успішних кар’єрних сходів? Звісно ж, софт-скіли!

  • Найважливіше – це стресостійкість і комунікабельність.
  • Відповідальність як за свої завдання, так і за комфорт тих людей, з якими працюєш. Не забувайте, що у цій сфері важлива командна робота.
  • Заробляти це другорядна мета. Для мене ж найголовніше – це не створювати проблем іншим людям у своїй команді. Потрібно відповідально та якісно виконувати свою роботу – тоді всім буде простіше!
  • Знання англійської – обов’язково. Якщо ви його знаєте, то вже коштуватимете більше, зможете працювати на зовнішньому ринку. Англійська підвищуватиме ваш скіл та рівень. Також це можливість швидко і просто знаходити потрібну інформацію в інтернеті, оскільки основні новини світу IT публікуються спочатку англійською мовою.

IT – це постійне навчання. Особисто у мене 80% роботи – це завдання, з якими ніхто ніколи не працював. Тому доводиться вчитися в процесі та шукати інформацію – як це зробити. Але не треба боятися писати поганий код – треба пробувати. Будь-який код, який працює – він уже добрий. А писати з якимись модними штуками ви навчитеся вже потім, з досвідом. Тож спробуйте писати навіть поганий код!

Які ще рекомендації вам можуть стати в нагоді?

  1. Дуже важливо ставити собі питання – а чи потрібно мені IT? Чи вкладатиму я зусилля, щоб стати хорошим фахівцем? Реальність трохи складніша за очікування.
  2. Читайте книги та документацію, проходьте туторіали, спробуйте писати код. 

Вам можуть підказати, де знайти інформацію – на курсі дають приклади і вчать писати код. Але ви не навчитеся, поки самі не будете цього робити. Неможливо стати піаністом, просто дивлячись відео на Youtube без практики.

  1. Краще, коли ви приходите на курс уже з якимось розумінням сфери. Звісно, можна розпочати  з нуля – але це буде складніше.
  2. Потрібно долати так званий “мовний бар’єр”. Ви можете знати теорію написання коду, але коли починається практика – з’являється страх чистого аркуша. Коли ви постійно практикуєтеся, вам буде простіше розпочати робити навіть незнайомі складні завдання.
  3. Скажу відверто: програма на курсі йде як снігова куля – з кожним заняттям стає все складніше і складніше. Якщо ви пропустите матеріал або відстане від програми, то наздогнати буде складно. Я не можу навчити людину, якщо вона сама не докладає зусиль.

Ну що, налаштувалися на продуктивну роботу? Тоді поїхали! Буду радий передати вам свої знання!

 

Ще iсторii

Самір Магеррамов

“Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!”

Вiдгук повнiстю

Світлана Балюк

“Коли хтось приходить до нас на інтерв’ю Trainee від A-Level – це вже “наша людина”. Ми розуміємо, що в цього претендента на вакансію є і прагнення розвиватися, і достатньо скілів. Це як троюрідний брат, якого ти ніколи не бачив, але знаєш, що він – твоя родина.” Світлана Балюк  HR/Recruiting Team Lead в компанії BeKey, випускниця

Вiдгук повнiстю

Юлія Безкровна

Історія успіху випускниці курсу Web Design IT-школи A-Level “Дизайн – це більше, ніж просто картинка. Тому і вкладати в нього потрібно щось більше, ніж просто зовнішній вигляд.” Юлія Безкровна Web-designer, випускниця IT-школи A-Level   Якщо зараз ви не можете зважитися на перший крок у digital-design, переживаючи, що у вас немає досвіду, знань, уявлень про цю

Вiдгук повнiстю

Осичнюк Стас

“Програмування потрібно не заучувати, а практикувати. І важливо приділяти цьому якнайбільше часу. На курсах нам казали, що відвідувати заняття недостатньо, треба ще й займатися вдома. Я скажу вам більше: кодити треба скрізь – на роботі, на вулиці, у дорозі чи вдома. І тоді ви зможете досягти великих успіхів!”   Довгий час я працював на виробництві.

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)