IT-школа A-Level намагається дати максимум під час навчання та забезпечити бажаний старт кар’єри для кожного студента. Але чи завжди це вдається — можуть відповісти тільки наші випускники.

Тому ми вирішили поспілкуватися з теперішнім front-end розробником, який опановував свою професію у стінах школи A-Level — Романом Цигульовим.

 

Ми спробували поставити себе на місце початківця, який хоче дізнатися якомога більше про свій подальший шлях в IT. Тому впевнені, що багатьом з вас це буде цікаво!

 

“Привіт, Романе! Дуже приємно знову з тобою поспілкуватися, але вже не в ролі студента, а в ролі спеціаліста. Розкажи, де ти зараз працюєш?

 

 • Добрий день! Мені також приємно поділитися своїми успіхами зі школою, яка допомогла мені зробити перші кроки в IT. Наразі я працюю в компанії ITOP-1000 на позиції front-end розробника. Це відома аутстафінгова компанія, що надає послуги з розробки у США та Європі.

 

Приємно чути! Цікаво, а коли взагалі в тебе вперше виникло бажання зв’язати своє життя з IT?

 

 • Інколи, проходячи повз кімнати брата, в мене з’являлося бажання стати частиною ґік-тусовок та міні-коворкінгів, які там стихійно проводилися. Тому, напевно, це було закладено в мені ще з дитинства.  

 

І ти відразу почав діяти? З чого почався твій шлях до ІТ?

 

 • Не відразу, але потрохи щось дізнавався. Дивився курси, де можна “опанувати щось за годину”, вивчав Паскаль та мріяв працювати за фахом. Коли я вже цілеспрямовано записався на курси програмування на своєму 3-му курсі коледжу, то мав якісь базові знання. Але їх було дуже мало.

 

А чому вирішив обрати для себе саме IT-школу A-Level? 

 

 • Можна сказати, що мені пощастило. Мій брат та близький друг навчалися в A-Level. Вони добре “вкалували” та врешті-решт знайшли класну роботу. Тому це був для мене показовий приклад. До речі, від них я дізнався, що в A-Level за адекватні гроші можна напроситися на код рев’ю. Це вкрай важливий досвід для розробника.

 

Дійсно, багато хто приходить в A-Level саме за рекомендацією знайомих. То як, чи виправдалися твої очікування? Що найбільше запам’яталося під час навчання в школі?

 • Звісно, виправдалися. Шкода тільки, що навчання проходило віддалено. 
 • Але викладачі та менеджери завжди на зв’язку, тож комунікація на високому рівні!
 • Що запам’яталося? Напевно, практичні завдання, викладачі (Особливо Кирило та Ваня), цікаві поради з приводу CV. У нас взагалі був окремий урок, де нам розказували, як складати резюме та не “сісти в калюжу” під час співбесіди.

 

А по закінченню курсу ці знання тобі допомогли? Взагалі як вдалося знайти першу роботу?

 

 • Так, знання допомогли. Але роботу я знайшов самостійно. На мій погляд, картина була приблизно така:
 • За тиждень моїх пошуків: 30 cv по вакансіях, 2 тестових, 1 співбесіда;
 • За два тижні роботи рекрутера: 1 підібрана вакансія.
 • Я не хочу сказати що рекрутери погані, ні. Просто, наскільки я розумію, вони можуть бути набагато кориснішими, коли спеціаліст працює вже десь рік, але забув про кар’єрний ріст. І у цей час вони якраз пропонують + $250 та новий проєкт. Оце круто!

 

Так, наші рекрутери допомагають студентам, які вже давно випустилися зі школи, працюють за фахом та бажають знайти новий офер. Дякую за зворотний зв’язок, ми це обов’язково врахуємо.

А як ти вважаєш, які найважливіші навички дала тобі школа A-Level для подальшого розвитку?

 

 • Через те що я працюю не за тим фреймворком, який ми вивчали на курсі, мені дуже знадобилося вміння вчитися. На роботі це найчастіше виглядає так: “Ось проблема, ніхто не шарить, як її вирішувати — а ти вирішуй!”
 • Ще можу відзначити навичку, якою з нами поділився Ваня: “Краще зібрати 8-10 запитань, та питати “пачкою”, ніж смикати щоразу”. Для роботи в команді це важливо.

 

Так, а проєкти в IT — це завжди робота з іншими спеціалістами. Навіть якщо працюєш на фрилансі. Комусь це подобається, комусь — ні.

До речі, розкажи, які взагалі плюси та мінуси роботи ти зараз для себе відзначаєш?

 

Власне для мене плюси — це:

 • майже кризонезалежна зарплатня;
 • можливість працювати мізками, бо я полюбляю думати;
 • та кар’єрний розвиток.

З мінусів можу відзначити:

 • ненормований графік;
 • важкість працевлаштування;
 • і постійно сидяча робота.

 

Дякую! У багатьох програмістів перелік майже такий саме!

А якби була можливість змінити щось на своєму шляху айтівця — що саме хотілося б змінити?

 

 • Гадаю, що цікавіше було б вивчати щось із більш “старого”, “складного”, але не такого “популярного”. Наприклад, зараз я б рекомендував вчити щось із PHP (можна перескочити на девопса) або Java — бо попит на цей напрям не зникає, а спеціалістів мало. 

 

Так, тим більш, що курс Java також можна закінчити в A-Level! 

Які плани маєш на майбутній кар’єрний розвиток?

 

 • Через те, що у моєму технічному напрямку є певні обмеження, у подальшому майбутньому я планую “стрибати” на щось більше. Скоріш за все, для зростання доведеться працювати вже не чисто розробником, а тімлідом. Наразі мені дуже подобається компанія, в якій я працюю. Тож змінювати місце роботи я не планую — буду розвиватися саме тут! 

 

Класні перспективи! Бажаємо тобі досягти своєї мети вже цього року!

І наостанок хочу запитати, що б ти порадив майбутнім студентам свого напряму, які тільки планують навчатися в A-Level?

 

 • Я б порадив багато, дуже багато часу витрачати на домашні завдання, не боятися труднощів та розуміти, що знайти роботу — це реально (навіть за сьогоднішніх складних умов на ринку праці)!”

 

Дякуємо Роману за цікаве та відверте інтерв’ю. Завдяки таким розмовам з випускниками ми можемо ставати ще краще, а початківці — легше орієнтуватися на початку свого шляху в IT.

 

А якщо ви хочете дізнатися про програму курсу Front End чи Java в A-Level, умови навчання та інші важливі питання — залишайте заявку на нашому сайті та очікуйте на дзвінок від менеджера! Ми завжди на зв’язку!

Читати 7 хвилин

Подiлитися з друзями:

Ще iсторii

Ніжний Даниїл

…під час активного пошуку роботи вкрай корисними стали рекомендації, яка давала нам менторка на спеціалізованих додаткових заняттях в A-Level. На цих уроках ми розглядали головні моменти з пошуку роботи після закінчення основного курсу, складання резюме, проходження співбесід.”

Вiдгук повнiстю

Юлія Безкровна

Історія успіху випускниці курсу Web Design IT-школи A-Level “Дизайн – це більше, ніж просто картинка. Тому і вкладати в нього потрібно щось більше, ніж просто зовнішній вигляд.” Юлія Безкровна Web-designer, випускниця IT-школи A-Level   Якщо зараз ви не можете зважитися на перший крок у digital-design, переживаючи, що у вас немає досвіду, знань, уявлень про цю

Вiдгук повнiстю

Гриб Микита

“Я вирішив програмувати на Java, тому що грав в Minecraft” Гриб Микита Java Software Engineer, випускник IT-школи A-Level Всім привіт! Мене звати Микита, зараз я працюю в компанії EPAM Systems на позиції Software Engineer. Першу роботу в IT я отримав ще під час навчання в A-Level, коли мені щойно виповнилось 18 років. А починалось все

Вiдгук повнiстю

Новікова Діана

“Можу порадити вам — навіть не думати про інші школи та курси! Я не можу передати, наскільки я щаслива, що доля привела мене саме в A-Level! Вони найкращі!
Де ще тебе навчать повної бази, розкажуть цікаві фішки та лайфаки, постійно будуть мотивувати та підтримувати, а також проходити з тобою шлях пошуку роботи рука об руку після завершення курсів?”

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)