Далеко не всі спеціалісти прагнуть після курсів працевлаштуватися в компанію, працювати під керівництвом інших членів команди та щодня ходити в офіс.

Багато хто воліє до роботи на фрилансі!

 

Такий вид зайнятості має свої переваги: гнучкий графік роботи, можливість обирати цікаві проєкти різного рівня важкості, відсутність керівництва тощо.

Але, звісно, є й певні мінуси: відсутність стабільності, складнощі з самоорганізацією, необхідність виконувати обов’язки PM та будувати комунікацію з клієнтами, витрачання часу на пошук проєктів.

 

Але якщо вас це не лякає, давайте розберемося: як шукати клієнтів на фрилансі, щоб професійно розвиватися, не втрачати мотивацію та достатньо заробляти.

Викладач курсу UX/UI Design в A-Level Володимир Таньпетер, який вже понад 10 років практикує на фрилансі, підготував для вас перевірену власним досвідом інструкцію!

Зберігайте, щоб не загубити.

Покроковий пошук роботи на фрилансі: як я шукаю проєкти?

Крок 1: Заходжу на фриланс-біржу

 

Зараз їх існує дуже багато. Я, наприклад, останнім часом обрав для себе Upwork. Але ви можете спробувати будь-які інші.

 

Крок 2: Шукаю у стрічці проєкт, який мене зацікавить

 

Для зручності я завжди використовую фільтри, які допомагають відібрати проєкти саме за тими параметрами, що для мене важливі.

До речі, моніторинг стрічки — це величезний шмат роботи фрилансера! І щоб не сидіти перед екраном весь день — раджу вам враховувати деякі дрібниці, які заощаджують час. 

  • Наприклад, якщо ви працюєте на конкретні держави, то вам треба врахувати різницю в часі. А саме — деякій час прослідкувати за піком активності клієнтів з цих країн, щоб розуміти — о котрій годині краще шукати проєкти.

 

Крок 3: Пишу cover letter

 

Якщо цікава задача знайдена, тоді до цього проєкту я пишу cover letter. 

Що це за повідомлення та як його писати — ви можете подивитися тут!

 

Крок 4: Не зупиняюся на одному проєкті

 

Те, що ви знайшли цікавий для себе проєкт — це чудово! Але гарантій на те, що саме ви його отримаєте, немає.

Тож не втрачайте час — продовжуйте моніторити стрічку, писати звернення до цікавих проєктів та очікувати, що на якийсь з них отримаєте відповідь. 

  • Чим більше запитів на проєкти ви розішлете, тим більше у вас буде шансів отримати роботу. Відсоток конвертації cover letter в проєкт на біржах доволі низький — і це норма.

 

Крок 5: Обговорюю задачі з клієнтом

 

Коли нарешті приходить повідомлення від клієнта, то я додатково зв’язуюся з ним, щоб обговорити задачі. Під час розмови я ставлю питання, з’ясовую всі тонкощі — щоб краще зрозуміти task. 

Коли мені все зрозуміло, я зазвичай резюмую задачу у повідомленні, щоб мати щось на кшталт ТЗ, узгодженого з клієнтом.

Будь-якої миті я можу передивитися це ТЗ чи посилатися на нього під час демонстрації результатів. Тож раджу вам робити те саме, щоб підстрахуватися.

 

Крок 6: Виконую роботу

 

Коли клієнт остаточно затверджує мене виконавцем проєкту та узгоджує всі задачі, я починаю роботу. 

До речі, ви можете працювати як з фіксованою оплатою, так і з погодинною. 

На мій погляд, погодинка значно краща, але це не підстава відмовлятись від “фіксів”. У разі погодинної роботи — фіксуйте час виконання тасків. 

 

Крок 7: Підтримую зв’язок з клієнтом

 

В процесі роботи над проєктом ми з клієнтом постійно спілкуємось, узгоджуємо проміжні та фінальні варіанти, вносимо правки та рухаємось до завершення проєкту. 

І тут треба пам’ятати про найсвятіше для дизайнера — ДЕДЛАЙНИ!

  • У жодному випадку не можна зривати дедлайни — намагайтеся зробити всі задачі вчасно. Фрилансеру важливо самостійно оцінювати та розподіляти свої сили, і для початківця це може бути складнувато. 

Тому краще намагатися зробити роботу трохи заздалегідь. Це завжди створює приємне враження на клієнта! Не треба чекати часу дедлайну, щоб віддати готову роботу. 

 

Крок 8: Захищаю проєкт та отримую розрахунок

 

Коли робота готова, я скидаю її клієнту, відповідаю на його питання, обґрунтовую свої рішення (якщо це необхідно) та отримую оплату за роботу.

Враховуйте, що біржа бере “десятину” за можливість зручно шукати клієнтів.

 

Крок 9: Отримую відгук від клієнта

 

Дуже важливий пункт для кожного фрилансера, яким часто нехтують! 

Клієнти іноді забувають залишити відгук про співпрацю, а відгуки для фрилансера — це збільшення рейтингу, показник досвіду та відображення професійного зростання. 

Тож не соромтеся через деякий час після здачі роботи нагадати клієнту про відгук. 

 

Крок 10: Починаю пошук нових проєктів

 

Робота завершена! Тож можна починати все з початку та шукати нові цікаві проєкти.

Бажаю вам виконувати їх із задоволенням, натхненням та повним зануренням у галузь — тоді результат не змусить на себе очікувати!

 

А за теорією та практичними навичками — запрошую до A-Level. На курсі ми більше поговоримо про етапи роботи над різними проєктами, спілкування з замовниками та ще багато чого цікавого. До зустрічі на заняттях!

Читати 5 хвилин

Подiлитися з друзями:

Ще iсторii

Боднар Ірина

Я знаю, що таке — шукати першу роботу без жодного досвіду. Розумію, як складно знайти ту компанію, що зверне увагу на Trainee/June та захоче дійсно інвестувати в молодого фахівця свій час та кошти.
Для мене це вже пройдений етап. Але кожен Senior колись починав свій шлях з навчання і також не знав, що на нього очікує далі. Пам’ятайте про це та заряджайтеся впевненістю!”

Вiдгук повнiстю

Чалий Дмитро

“…курс “QA Manual” в A-Level допоміг мені відчути, як все відбувається на практиці, ще до першого досвіду в роботі за фахом!” Дмитро Чалий Test Engineer, випускник IT-школи A-Level   Вітаю всіх, хто прагне приєднатися до галузі тестування! Мене звати Чалий Дмитро. Вже понад 5 років я працюю тестувальником та постійно відкриваю для себе нові можливості

Вiдгук повнiстю

Світлана Балюк

“Коли хтось приходить до нас на інтерв’ю Trainee від A-Level – це вже “наша людина”. Ми розуміємо, що в цього претендента на вакансію є і прагнення розвиватися, і достатньо скілів. Це як троюрідний брат, якого ти ніколи не бачив, але знаєш, що він – твоя родина.” Світлана Балюк  HR/Recruiting Team Lead в компанії BeKey, випускниця

Вiдгук повнiстю

Осичнюк Стас

“Програмування потрібно не заучувати, а практикувати. І важливо приділяти цьому якнайбільше часу. На курсах нам казали, що відвідувати заняття недостатньо, треба ще й займатися вдома. Я скажу вам більше: кодити треба скрізь – на роботі, на вулиці, у дорозі чи вдома. І тоді ви зможете досягти великих успіхів!”   Довгий час я працював на виробництві.

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)