Під час створення вебсайту чи програми дизайн є одним із найважливіших аспектів. Дизайн передає головну ідею вашого продукту та визначає, як до нього ставляться люди. Отже, які трендові засоби використовуватимуть дизайнери у 2023 році?

 

Дизайн у 2023 році — це турбота про користувачів і створення доступних рішень для всіх. Дизайн поєднує реальний і віртуальний світи, минуле і майбутнє. Дизайнери збагачують користувацький досвід за допомогою 3D, імерсивне прокручування та мікровзаємодії в UX/UI.

 

Отже, давайте детально дослідимо провідні тенденції дизайну UI/UX 2023 року, щоб побачити, як дизайнери вплітають їх у свої веброботи. Завдяки підходам, які є трендовими у 2023 році, ваш вебсайт або застосунок сподобається користувачам, допомагаючи вашому бізнесу процвітати.

UI тренди 2023

Інтерфейс користувача (UI) визначає візуальний бік продукту або послуги. Інтерфейс користувача охоплює фірмові кольори та інтерактивні елементи дизайну інтерфейсу. Це основний аспект, який допомагає користувачам сприймати ваше рішення та цінності бренду.

 

Тенденції інтерфейсу користувача, які збагачують досвід користувача та взаємодію з рішеннями за допомогою візуальних елементів, набувають популярності у 2023 році. Тож подивімось на них.

 

  • Імерсивне прокручування сторінки

Користувачі мають великий досвід взаємодії з вебсторінками, де їм потрібно постійно прокручувати вниз. Це певна закономірність у тенденціях дизайну UI/UX. Але що, якщо сторінка рухається не тільки вниз, але й по осі Z, углиб? Що робити, якщо сторінка реагує на прокручування мишею не так, як ви очікуєте? Імерсивне прокручування додає ефект вау, що робить його одним із найцікавіших трендів інтерфейсу користувача 2023 року.

 

  • Бруталізм

Ви, напевно, зустрічали сайти з величезними назвами, жорсткими шрифтами та поєднанням яскравих і контрастних кольорів. Їм бракує сітки, а іноді й звичайних шаблонів дизайну вебсторінок, що відображає одну з тенденцій інтерфейсу користувача.

 

Тим не менш, це те, що створює композицію. Все це – бруталізм, один із провідних трендів UI дизайну, який став популярним у 2022 році та впевнено увійшов у 2023. Очевидно, що цей стиль не прагне бути комфортним та зручним. Навпаки, він складний та порушує правила.

 

  • 3D

Ця тенденція дизайну інтерфейсу користувача не зникне, щороку вона розквітає новим потенціалом. Отже, вона увійде в наше життя й у 2023 році.

 

3D-елементи дизайну використовувалися раніше, і тенденції UI 2023 показують, що 3D-елементи можна зустріти в UI ще частіше. Тому дизайнери будуть максимально використовувати свої навички та програмне забезпечення для розробки інтерфейсу користувача, створюючи цікаві концепти та анімацію в 3D.

 

  • Ностальгія: вінтаж і вейпорвейв

Вінтажний стиль у 2022 році в тренді у багатьох сферах: одяг, інтер’єр, музика, принт. Крім того, він органічно інтеґрований у вебдизайн.

 

Вінтаж все ще залишається серед трендів користувацького інтерфейсу 2023. Ніщо так не торкається серця, як ностальгія. У 2022 році ознаками вінтажного стилю у вебдизайні стало поєднання яскравих і пастельних кольорів, штрихової графіки, тіней, округлих, але чітких форм, елегантних шрифтів із засічками та круглих текстових елементів. На все це надихнули ретро-журнали, а також мода та естетика того часу. Ці вінтажні елементи все ще є одними з останніх тенденцій дизайну інтерфейсу користувача 2023 року.

 

Одним із проявів вінтажного стилю є вейпорвейв. Рух почався в електронній музиці, але перетворився на тенденцію візуального дизайну в мистецтві, дизайні та моді. Він натхненний естетикою 80-90-х років. Vaporwave містить цифрові елементи в дизайні, як-от ранні зображення в Інтернеті, глітч-арт, теми кіберпанку, аніме та 3D-елементи.

 

  • Використання компонентів UI card

Цей метод про практичне та зручне представлення інформації та є одним з останніх трендів дизайну інтерфейсу користувача 2023 року.

 

Ми помітили широке використання карток як частини UI трендів не лише для таких очевидних рішень, як картки для товарів і замовлень на маркетплейсах.

 

Домашні сторінки, де потрібно розповідати про переваги бренду, також застосовують картки, наприклад, Apple використовує їх в UX/UI. Вони розмістили деякі функції на окремих картках, додавши більше фотографій і графічних елементів.

UX тренди 2023

UX (взаємодія з користувачем) — це широке визначення, що охоплює весь досвід, який користувачі отримують під час взаємодії з вебсайтом або мобільним застосунком. Для порівняння, тенденції UI 2023 зосереджуються на тому, як виглядає інтерфейс продукту, а UX зосереджується на способі розв’язання проблеми користувачем. Безсумнівно, хороший користувацький досвід є найкращим показником належного дизайну для різних вебсайтів, наприклад, платформ електронної комерції або рішень SaaS.

 

  • Пріоритезація швидкості сторінки

Під час навігації сайтом ми переходимо між багатьма сторінками. Низька швидкість завантаження стає причиною виходу зі сторінки.

 

Зрозуміло, ніхто не хоче чекати, поки завантажиться фото чи відео. Ми живемо в час швидкого споживання контенту. Тому оптимізація вебсторінок для прискорення їх завантаження дуже важлива, щоб не відставати від трендів UX 2023.

 

  • Вебдоступність як норма

У 2023 році доступність – це те, чого ваш продукт повинен прагнути в UX дизайні. Кожна людина, незалежно від її уявлень, має рівні права з іншими. Люди відрізняються фізичними та розумовими здібностями, расою, культурою, статтю, віком і мовою. Таким чином, усі ці аспекти необхідно враховувати при розробці вебсайту та мобільного додатку.

 

В першу чергу, дизайнер думає про потреби користувачів. Як зробити так, щоб кожен почувався комфортно та безпечно під час використання продукту? Доступність залишається однією з провідних тенденцій дизайну UI/UX. Це стає нормальним явищем разом із підходом до створення вебсайтів і застосунків, орієнтованих на мобільні пристрої.

 

  • AR, VR і Metaverse

Ці технології однозначно закріпляться серед трендів UX 2023 року. Доповнена реальність (AR) і віртуальна реальність (VR) поєднують реальний і цифровий світи. Вони дозволяють користувачам сприймати інформацію візуально, так само, як вони сприймають реальний світ.

 

VR часто використовується в іграх і популяризується з початку пандемії COVID-19, коли люди були замкнені у своїх домівках. Метавсесвіти, суттєвою візуальною частиною яких є VR, обговорюються вже давно. Така концепція з’явилася в книгах, фільмах, іграх як віртуальний світ, що повністю працює.

 

  • Мікровзаємодії

Що робить досвід користувача приємним і незабутнім? Ми знаємо, що люди потребують відповіді на свої дії – від інших людей, тварин, від світу.

 

Пристрої, а також мобільні програми та вебресурси не є винятком. Коли ми взаємодіємо з елементами UX дизайну на екрані, ми отримуємо відповідь. Насправді наші дії не дуже різноманітні: клік або тап, прокручування, тривале натискання.

 

Тому важливо, щоб мобільні програми та вебсайти урізноманітнювали користувацький досвід невеликими, але важливими візуальними, тактильними та слуховими відчуттями або їх комбінаціями. Мікровзаємодії, як один із трендів UX 2023 року, роблять використання вашого продукту унікальним.

 

  • Синхронізація ваших програм і вебсайтів на всіх ваших пристроях

Ця тенденція в UX-дизайні на 2023 рік визначається мобільністю нашого життя. У різний час доби різні пристрої завжди з нами. Але завдання, які ми хочемо і повинні виконувати, залишаються незмінними. Для цього існує багато різних способів, але користувачі завжди вибирають зручність.

 

Ця зручність полягає в синхронізації вмісту та налаштувань програм і вебсайтів між вашим комп’ютером і мобільними пристроями, як-от телефон, планшет і розумний годинник. Це корисно як на роботі, коли потрібно постійно бути в курсі подій, так і в повсякденному житті.

На закінчення

Сподіваємося, ми допомогли вам зрозуміти тенденції вебдизайну та надихнули вас на створення ефективних та приємних сторінок. Ви ознайомилися з багатьма трендами UI/UX дизайну 2023 року, але запам’ятайте головне: для кого б не був дизайн, він має бути зрозумілим і зручним.

 

У нас у Codica головна мета UI/UX дизайну — допомогти користувачам досягти своїх цілей. З цією метою ми відстежуємо останні тенденції UI/UX дизайну під час створення наших продуктів, чи то онлайн-портал новин, чи то маркетплейс.

Читати 8 хвилин

Подiлитися з друзями:

Ще iсторii

Бендера Олександр

“Ніколи не пізно кардинально змінити кар’єрний шлях. Я це зробив у віці майже 30 років! Мені здавалося, що поїзд вже скоро піде і влитися в новий напрям у такому віці буде досить складно. Але за правильного підходу можливо все! Головне – не здаватися, вірити в себе, продовжувати йти до своєї мети, навіть якщо щось не

Вiдгук повнiстю

Самір Магеррамов

“Чудово, що в A-Level теорія ніколи не йшла окремо від практики. Ми готувалися до реальної роботи, вчилися знаходити баги в тих місцях, про які інші навіть не замислюються, креативно підходили до різних завдань. Зараз я постійно користуюся цими вміннями в роботі!”

Вiдгук повнiстю

Ігор Кондрашов

“IT-школа A-Level орієнтована саме на працевлаштування своїх студентів, а не просто на відчитування лекцій та випуск учнів. Тому весь процес навчання був побудований таким чином, щоб кожен зміг себе реалізувати у майбутньому.”

Вiдгук повнiстю

Олег Єрмолов

“Щоб досягти успіху, потрібно мати чітку мету перед очима та велике бажання за неї боротися. А ще – внутрішнє усвідомлення того, яких цілей ти повинен досягти до кінця року. Бо якщо цього немає, хтось доб’ється успіху замість тебе. І ти вже ніколи не зможеш його наздогнати та стати кращим!”   Якщо ви вважаєте, що відомі

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)