Приходько Костянтин

Front-end Engineer, випускник IT-школи A-Level

 

Привіт всім, хто планує зв’язати своє життя з розробкою та шукає більше інформації про різні напрями! Мене звати Приходько Костянтин, нещодавно я закінчив курс Front-end в A-Level і вже працюю на аутстафінгу. Зараз я виконую проєкт під NDA — тому не можу детально описати компанію, до якої працевлаштувався. 

Але я можу багато чого розповісти про свій шлях у програмуванні, навчання на курсі, процес пошуку вакансій та особливості роботи на новому місці. Тож, впевнений, вам буде цікаво!

Коли я зрозумів, що розробка — це моє?

Ще в 11 років у мене з’явився персональний комп’ютер — це був Pentium I. Windows на ньому я зламав дуже швидко. Один раз його перевстановили, а наступного разу мені вже купили книжку про операційні системи та сказали: “Розберешся, як зробити самостійно — будеш грати”. 

Тому в мене була сильна мотивація! Десь місяці 3 я вивчав DOS і розбирався в азах системного програмування. Це мене дуже зацікавило, тож ще з дитинства я зрозумів, яким шляхом буду прямувати.

Перша робота в “некласичному” програмуванні

Після університету я почав створювати прості сайти на конструкторі WordPress. Розміщував у міській газеті оголошення та виконував різні замовлення. Саме так одного разу я влаштувався на позицію системного адміністратора.

 

Мені завжди хотілося працювати саме в класичному IT, і саме розробником. Але постійно щось заважало. Я думав — ось ще трішки, і піду в IT. Минуло багато років, але нічого не змінювалося.

Кардинальні зміни почалися після 24 лютого 2024 року. Тоді я серйозно переглянув свої цілі на життя, “відсік” усе зайве та сконцентрувався на досягненні мети — вивчитися на професійного розробника.

Тоді я вирішив взяти участь у проєкті IT Generation. Він спеціально створений для людей, які націлені на результат та дуже хочуть опанувати певну галузь в IT. Серед усіх шкіл в переліку мені найбільше сподобалась IT-школа A-Level. Я відразу подав заявку на курс Front-end, пройшов відбір та дуже швидко потрапив на навчання!

Як проходило навчання в A-Level 

Перше, що відразу хочу зазначити — мені дуже сподобалося, як розписана програма курсу. До цього часу в мене вже був певний досвід програмування і я знав, на що потрібно звертати увагу. Але програма допомогла структуровано підійти до вивчення матеріалу, не залишаючи прогалин. Тим більш, що вона повністю орієнтована на вимоги роботодавців — ти вчиш та розумієш, що все знадобиться. 

Окремо хочу подякувати моїм викладачам, Олександрі та Данилу, за цікаві лекції.

 

Ще курси дали мені одне вкрай важливе розуміння: навчання — це не спринт, а марафон. Дуже важливо мати дисциплінованість, наполегливість, налаштованість на результат. Для кожної задачі треба підбирати свій інструмент. 

Потрібно дуже багато працювати не тільки під час уроків, а й самостійно. Бо без цього досягти вагомих результатів в IT сьогодні майже неможливо.

“Маленькі” перемоги та мотивація

Найбільше в школі мені запам’яталися, скажімо так, “контрольні” точки — коли потрібно було здати певні завдання до чіткого дедлайну. Не забуду ті безсонні ночі, красні очі. 

Але коли робота виконана — потім дуже круте відчуття, що ти впорався і пройшов далі, а значить — здатен на значно більше! 

Це відчуття, хоч і маленької, але перемоги, дуже мотивує не зупинятися та рухатись вперед.

Допомога у працевлаштуванні

На цей проєкт, з яким я зараз працюю, я потрапив за рекомендацією. Але розповім про все по черзі.

IT-школа A-Level націлена саме на працевлаштування своїх випускників. Частина курсів A-Level гарантує працевлаштування на юридичному рівні, частина — ні. Але незалежно від цього ви отримаєте додаткові заняття зі складання резюме та проходження співбесід. Вони реально допомагають. 

Власне мені у питанні працевлаштування ще дуже допомогла рекрутер A-Level Аліна, за що хочу їй щиро подякувати. Вона відшліфувала моє резюме, постійно скидала списки з новими вакансіями. Я навіть не встигав на всі відгукуватися! Тож залишився дуже задоволеним.

 

Я обрав для себе аутстафінг, а не роботу в штаті компанії. Цей проєкт дає мені цінний комерційний досвід та можливість швидко розвивати професійні навички. Але процес працевлаштування навчив мене вже зараз краще розуміти, на які вакансії треба звертати увагу, а які краще відхиляти.

Я знаю, що випускники A-Level можуть і через кілька років після випуску звернутися до школи з проханням допомогти у пошуку роботи. Тому я не турбуюся за це. 

Переваги та недоліки професії на початку шляху

Я не можу казати про всіх розробників, але для себе бачу такі переваги:

  • Можливість працювати з дому — це дуже зручно;
  • Цікава сфера — власне я займаюся улюбленою справою;
  • Постійний розвиток, опанування нових навичок;
  • Заробітна плата у $, яка доволі швидко зростає з набуттям комерційного досвіду;
  • Круте оточення та рівень спілкування у галузі IT.

 

Але є й певні недоліки:

  • Малорухомий спосіб життя. Потрібно обов’язково не забувати рухатися, займатися спортом, слідкувати за здоров’ям;
  • Зараз через високу конкуренцію може бути відносно довгий термін від початку навчання до першого оферу. Але це індивідуально;
  • Дуууже багато часу на перших етапах потрібно приділяти як для навчання, так і для роботи. Я можу по 16 годин за день працювати за ПК! Буває важко, але це тимчасово і дуже важливо для розвитку.

Особливості роботи та подальші плани 

Значних успішних кейсів в мене поки що, звісно, немає. Але є певні досягнення, якими я сам пишаюся.

Так склалося, що мені довелося одним днем замінити розробника на проєкті та почати відразу виконувати реальні задачі. Спочатку я думав, що не протримаюся і доби. Але в результаті — жодного разу не “завалив” терміни по здачі задач за місяць. 

Тож висновок простий: потрібно вірити в себе та робити, а не сумніватися!

У найближчі 3 роки я планую планомірне просування до рівня Senior FullStack розробника. Впевнений, що якщо буду наполегливо працювати та рухатись до своєї мети — все вдасться.

Поради початківцям у галузі Front-end розробки

Якби я міг дати пораду собі у минулому, я б почав свій шлях в IT мінімум на 8 років раніше. Але немає сенсу про це жалкувати, тож краще я дам поради тим, хто зараз знаходиться на старті.

Ось мій невеличкий список рекомендацій з власного досвіду:

  1. Поставте перед собою мету та неухильно рухайтеся до неї.
  2. Дізнайтеся якомога більше про те, хто такий Front-end розробник та які реальні робочі задачі він виконує. 

Соромно зізнатися, але для мене під час навчання деякі речі були відкриттям — і я вважаю, що це моє недопрацювання.

  1. Пройдіть хоч якийсь базовий курс з JS та верстання до початку навчання. Звісно, курс підійде для вивчення з нуля. Але базова підготовка заощадить купу часу, і вам буде набагато цікавіше на лекціях. Плюс ви зрозумієте, що саме чекає на вас у цьому напрямі. 

В ідеалі — спробуйте написати декілька ігор на чистому JS. Це цікаво і дає купу потрібних навичок!

  1. Повторюсь, але це важливо: навчання на розробника — це довгий марафон, а не спринт. Ви маєте бути до цього готові. Вивчити мову програмування та стати спеціалістом за місяць не вийде. 
  2. Готуйтеся до великого обсягу самостійної роботи. Без цього неможливо стати фахівцем. Ідеально, якщо ви зможете приділяти десь 3 години щодня на самонавчання. Це не так просто, як здається на перший погляд.
  3. Як на мене, важливо швидко опанувати дві навички. Перша — це дебагінг (пошук і виправлення помилок в коді). Друга – вміння правильно і швидко формувати питання. Це допоможе писати більш складні та цікаві проєкти.

Бажаю вам успіху та натхнення! Сподіваюся, мій досвід допоможе вам у професійному розвитку за напрямом Front-end!

Ще iсторii

Боднар Ірина

Я знаю, що таке — шукати першу роботу без жодного досвіду. Розумію, як складно знайти ту компанію, що зверне увагу на Trainee/June та захоче дійсно інвестувати в молодого фахівця свій час та кошти.
Для мене це вже пройдений етап. Але кожен Senior колись починав свій шлях з навчання і також не знав, що на нього очікує далі. Пам’ятайте про це та заряджайтеся впевненістю!”

Вiдгук повнiстю

Анастасія Пилипенко

“A-Level – це не тільки криниця знань, це ще й скринька, де можна знайти справжній скарб у вигляді людей. Тут ви зустрінете наставників, досвідчених викладачів, друзів за інтересами, майбутніх колег, а іноді – ще й членів родини.”   Передісторія мого шляху тестувальника дуже яскрава. Школа A-Level виявилася для мене доленосним місцем у всіх аспектах життя.

Вiдгук повнiстю

Анастасія Антонів

Я дякую A-Level за навичку працювати швидко та якісно за будь-яких умов!
Вигорання — це тимчасова ситуація, яку можна контролювати та навіть перетворювати на вигоду! Це вміння допомагає не втрачати внутрішній вогонь та бажання розвиватись у своїй професії.

Вiдгук повнiстю

Валерій Попов

“…Я не розумів Java. Мені все здавалося нудним і надто складним. Але якось мені вдалося здати модуль, після чого всередині раптом щось “клацнуло”. З’явилося сильне бажання вивчити цю мову самостійно. Я зрозумів, що вона може бути цікавою та простою, якщо підійти до навчання по-іншому.”   Мова програмування Java вважається однією з найскладніших для новачків в

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)