Курс Front-End з гарантованим працевлаштуванням очима викладача 

 

“Front-End – це можливість перенести реальні речі в інтернет-простір. Цифровізація навколишнього світу – буквально наукова фантастика у реальності! Ми допомагаємо зробити життя людей простіше!”

Ілля Яновий

Front-End Developer

Викладач на курсі Front-End в IT-школі A-Level

 

Щоб поглянути на курс Front-End очима студентів, ви можете вивчити відгуки на нашому сайті. Сьогодні ж я хочу розповісти вам про курс та напрямок Front-End в цілому очима викладача!

Мене звуть Ілля Яновий. Зараз я поєдную роботу в IT-компанії ISsoft на посаді Front-End Developer та викладання в IT-школі A-Level.

Коли працюєш у такому цікавому напрямі, не доводиться додатково шукати натхнення. Робота Front-End розробника полягає у зміні світу на краще, реалізації цікавих ідей, створенні зручних сайтів, які спрощують людям життя.

Така робота одночасно стає і хобі, і натхненням, і типом мислення.

Особливості моєї роботи в IT-компанії

Практична частина моєї діяльності на посаді Front-End Developer полягає у розробці Master data, клієнтських форм та сторінок; створенні, обробці та виведенні даних.

Якщо ви ще зовсім не знайомі з напрямом Front-End, тоді перерахування моїх обов’язків звучить для вас незрозуміло і нудно. Постараюся розповісти більш “людською” мовою.

Коли ви заходите на будь-який сайт, то одразу взаємодієте з його видимою частиною — інтерфейсом. Front-End розробник якраз і займається створенням інтерфейсу користувача. Це те саме, що й створити дизайн веб-сервісу, але водночас зробити його інтерактивним!

Ми втілюємо в життя задум дизайнерів, щоб він був не лише красивим та унікальним, а ще й зручним. Кожна деталь на сайті має виконувати певні функції, не перевантажувати та не гальмувати роботу сайту. У цьому полягає моє головне завдання.

Чому я вибрав Front-End, а не Backend

У роботі front-end інженера найприємніше – це бачити результат своєї діяльності. Напрямок Front-End дозволяє буквально побачити та відчути результат відразу, отримати зворотний зв’язок від того, що робиш.

Якщо Backend фахівець може місяцями розробляти зв’язки та обробляти дані, то у Front-End розробника результат роботи швидко починає взаємодіяти з людьми та показувати себе в дії. Для мене це велика насолода!

Якщо говорити про професію розробника загалом, то я можу виділити такі переваги:

  • Стабільний заробіток у будь-якій ситуації та у будь-якій точці світу! 
  • Високий попит навіть у період кризи. Ви можете продовжувати працювати в Україні чи Європі віддалено з будь-якого куточка світу.
  • Гарантія розвитку. У вас не вийде тупцювати на одному місці, працюючи в IT. Мова та фреймворки постійно оновлюються, вимоги до сайтів та додатків змінюються, тематика контенту, уподобання користувачів — все це потрібно враховувати. Тому разом із розвитком галузі обов’язково розвиватиметеся і ви.
  • Робота з цікавими проєктами – для мене це особливо привабливо. Постійно потрібно створювати щось нове: додатки, сайти тощо. Ви знаєте, що ваша робота дійсно корисна людям, що ви робите свій внесок у розвиток сучасного світу. Це круто!

Викладання в ІТ-школі A-Level

На курсі Front-End в A-Level я викладаю JS і, з недавнього часу, фреймворк Angular.

Для мене викладання – це розширення власних меж мислення. Всі студенти різні, кожен має свій погляд на речі та підхід до навчання.

За час роботи фахівці починають робити багато завдань за шаблоном. А студенти йдуть іншими шляхами. Вони ставлять запитання, які допомагають мені поглянути на шаблонні рішення з нових боків.

Щодня я навчаю їх, а вони навчають мене. Для різнобічного розвитку та підтримки мозку в тонусі – це найкращий тренажер!

Програму курсу потрібно постійно оновлювати, щоб вона була актуальною. А значить – у мене немає можливості пропустити якісь навіть незначні нововведення за своєю спеціальністю. У роботі це допомагає мені завжди бути “в тренді”.

Софт-скіли Front-End розробника

Зараз важливо не лише мати хорошу технічну базу, а й розвивати власні софт-скіли. Інакше команді, керівництву та замовникам буде складно з вами працювати.

Які софт-скіли я вважаю найважливішими для фахівця галузі Front-End?

 

  • Комунікабельність

Правки від замовників не завжди коректні, часто можуть зашкодити проєкту або демотивувати спеціалістів. Деякі люди не знають точно, чого саме хочуть. 

Тому з будь-яким замовником потрібно вміти знаходити спільну мову, щоб приходити до певних рішень.

 

  • Ініціативність

Розробник має досвід у своїй справі. Він знає, як зробити краще. Тому важливо пропонувати замовнику свої варіанти. Люди відчувають експертність та погоджуються з думкою фахівця.

 

  • Креативність

Однакові “штамповані” сайтики є у кожної другої контори на Prom. А ось унікальний продукт можуть зробити далеко не всі. Важливо враховувати сучасні тренди, зручність для користувача та функціональність. Тоді ваше портфоліо відкриє для вас безліч можливостей.

Рекомендації для початківців у галузі Front-End 

Найголовніша порада, яку я можу дати молодим фахівцям — це визначитися, чи підходить вам розробка в принципі ще на старті. Багато хто йде в програмування через високу зарплату або популярність цієї сфери, але в результаті виявляється, що їм ця робота не підходить. Потрібна посидючість, “гнучкість”, стресостійкість, вміння виконувати рутинні завдання.

У нашій школі є окремий курс “Основи Програмування”, який за місяць познайомить вас із різними напрямками в IT та дозволить “помацати” практичну діяльність програміста.

 

Якщо ви вже обрали для себе шлях Front-End розробника, намагайтеся постійно цікавитися новими тенденціями за цим напрямом. Я рекомендую читати нові статті, які, на відміну від книг і відео, швидше оновлюються. Крім того, на YouTube багато “сміття” від людей, які не є експертами у розробці. Важливо фільтрувати контент, який ви споживаєте.

На курсі я зможу дати вам більше рекомендацій, поділитись джерелами, з яких сам черпаю інформацію, та навчити відокремлювати “потрібне” від “зайвого”.

Буду радий зустрічі!

 

Ще iсторii

Гриб Микита

“Я вирішив програмувати на Java, тому що грав в Minecraft” Гриб Микита Java Software Engineer, випускник IT-школи A-Level Всім привіт! Мене звати Микита, зараз я працюю в компанії EPAM Systems на позиції Software Engineer. Першу роботу в IT я отримав ще під час навчання в A-Level, коли мені щойно виповнилось 18 років. А починалось все

Вiдгук повнiстю

Анастасія Антонів

Я дякую A-Level за навичку працювати швидко та якісно за будь-яких умов!
Вигорання — це тимчасова ситуація, яку можна контролювати та навіть перетворювати на вигоду! Це вміння допомагає не втрачати внутрішній вогонь та бажання розвиватись у своїй професії.

Вiдгук повнiстю

Ніжний Даниїл

…під час активного пошуку роботи вкрай корисними стали рекомендації, яка давала нам менторка на спеціалізованих додаткових заняттях в A-Level. На цих уроках ми розглядали головні моменти з пошуку роботи після закінчення основного курсу, складання резюме, проходження співбесід.”

Вiдгук повнiстю

Бендера Олександр

“Ніколи не пізно кардинально змінити кар’єрний шлях. Я це зробив у віці майже 30 років! Мені здавалося, що поїзд вже скоро піде і влитися в новий напрям у такому віці буде досить складно. Але за правильного підходу можливо все! Головне – не здаватися, вірити в себе, продовжувати йти до своєї мети, навіть якщо щось не

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)