Всі ми стикалися з проблемою входу в компанію – роботодавець хоче співробітника з досвідом, а досвід можна отримати лише на роботі. Але як здобути досвід, якщо без нього ніхто на роботу не бере? Виходить якесь нескінченне замкнуте коло.

 

Де все-таки взяти досвід? Я б радила звернути увагу на ці варіанти:

 

  • Фріланс біржі.

Зараз їх просто безліч з нескладною реєстрацією. Невелика порада, якщо не вдається знайти клієнта, ставте мінімальний цінник за ваші послуги. Ваше завдання зараз не гроші, а здобуття досвіду. 

  • Друзі фрілансери.

Упевнена, у більшості розробників-початківців є в друзях просунуті фрілансери фахівці. Ці знайомі можуть віддати вам якесь нескладне замовлення за невеликі гроші або зовсім безкоштовно. Домовтеся з ними, щоб після закінчення роботи вони вказали на ваші помилки і дали зворотній зв’язок. Досвід – профіт.

  • Допомога друзям, знайомим.

Наприклад, комусь із вашого оточення потрібно зробити простий сайт, зверстати сторінку, допомогти з додатком і т.п. Напрошуйтесь на цей досвід. При складанні резюме ви вже зможете вписати цю практичну навичку.

  • Участь у будь-яких програмах вашого університету, хакатонах.

Дуже часто на базі ВНЗ проводяться різноманітні ІТ заходи – від конкурсів, лабораторних робіт до отримання будь-яких грантів. Поговоріть із викладачами з кафедри, вони вам точно підкажуть де і що готувати. Чим ви активніші, тим швидше у вас буде бажана робота.

  • Курси та інтернатура в IT-компаніях.

Зараз, на базі багатьох ІТ компаній ведуться безкоштовні курси. Достатньо пройти тестування та продемонструвати своє бажання до навчання. Якщо успішно завершити такі курси, то і робоче місце в компанії вам гарантовано.

  • Вхід до суміжної спеціалізації для набору досвіду.

На моїй пам’яті безліч прикладів, коли хлопці заради досвіду йшли в будь-яку область ІТ, аби просто потрапити та закріпитися там. Наприклад, йдіть до manual QA, щоб перейти в Automation. Ідіть у верстальники, щоб легше перейти в React JS розробники. Якщо у вас гарна англійська та досвід у people management, можна пробуватися в аналітики або менеджери будь-якого напряму.

Що робити, якщо досвід є, а роботу знайти не вдається? 

 

Провівши сотні інтерв’ю і пройшовши десятки співбесід, я хотіла б поділитися з вами думками, як привернути увагу рекрутерів і напроситися на співбесіду.

 

Вам потрібно розуміти, що пошук нової роботи – це справді великий і складний шматок роботи. Вам потрібно знати: 

  • з чого формується ваша цінність; 
  • чим ви відрізняєтесь від тисяч інших кандидатів;  
  • як донести до компанії свої цінності та відмінності.

 

Отже, перше, що я зробила б – це привертала увагу до своєї професійної експертизи. Тут не важливо, є у вас досвід чи ні, тут важливо ключове – якнайширше позначити себе на професійному ринку.

 

Для цього можна і потрібно завести собі облікові записи:

 

  • LinkedIn – у статусі відразу ж напишіть “looking for a job”. Якщо немає попереднього досвіду, обов’язково робіть акценти на курсах, які пройшли, де вчилися, роботу якого напрямку шукаєте… Не соромтеся, стукайтеся на цьому ресурсі до рекрутерів самостійно.

 

  • Djinni. Максимально опишіть, що шукаєте і що самі можете запропонувати. Якщо немає досвіду – зараз не час ставити великі очікування по з/п. Стукайте на цьому ресурсі до рекрутерів самостійно.

 

  • Обов’язково заведіть на GitHub профіль зі своїми проєктами. Якщо проєкти зараз невеликі, намагайтеся їх оформити логічно та акуратно. Нікому не потрібні комміти заради коммітів, скрізь має бути простота та суть.

 

  • DOU – заведіть профіль, пишіть рекрутерам першими, стежте за анонсами інтернатур на цьому ресурсі в розділах: “Календар” та “Junior дайджест”.

 

  • Rabota.ua, Work.ua, AIN.ua – зробіть якісне резюме, залийте на ці ресурси, не забувайте про контактні дані. Знову ж таки, не соромтеся писати першими на цих ресурсах.

 

  • Facebook — додавайтеся до максимальної кількості груп, кажіть, що шукаєте роботу, просіть допомоги або підказки в групах.

 

Наступний етап – напроситися на інтерв’ю. Як це можна зробити:

 

  • Facebook – підпишіться на рекрутерські групи, стукайте, кажіть, що ви шукаєте роботу, просите допомогти порадою, каналом, куди можна ще скинути резюме.

 

  • Telegram – зараз спостерігається величезний підйом телеграм каналів, включно і з пошуку роботи. Загугліть, пошукайте списки цих каналів, кидайте туди резюме, самі пишіть рекрутерам.

 

  • Дружіть з рекрутерами: додавайте всіх поспіль на LinkedIn, пишіть їм першими, просіть про допомогу або шеринг вашого резюме.

 

  • Особисті зв’язки – напевно у вас є знайомі, які вже працюють в IT, або знайомі знайомих, які знають рекрутерів IT компаній. Пишіть їм. Стукайте, просіть поради, допомоги, підказки. 

Повірте, рекрутери дуже хороші помічники – якщо не влаштують інтерв’ю, то точно підкажуть у якому напрямку рухатися.

 

  • Займайтеся нетворкінгом, або, по-простому, проникніть у тусовку. Ходіть на всі безкоштовні події, знайомтеся з людьми, питайте поради. 

Підпишіться на безкоштовні конференції. Крім практичної користі, ви зможете потрапити в базу компаній, які будуть вам розсилати інфу, а можливо і вакансії.

 

  • Слідкуйте за джоб-сайтами з вакансіями. Тут зазвичай завжди проскакують релевантні вам вакансії. Навіть якщо у вакансії потрібен мінімальний досвід – відгукуйтесь, тому що візьмуть все одно того, хто сподобався або краще за інших пройшов інтерв’ю.

 

  • Слідкуйте за сайтами IT компаній. У багатьох, особливо великих компаній, є спеціальні розділи для початківців, де докладно розписано, як до них потрапити та інше.

 

  • Якщо ви ще навчаєтеся, знайдіть у вашому ВНЗ людей, які пов’язані з IT-компаніями. Запитайте поради або як можна потрапити до них працювати.

 

  •  Якщо ви закінчували IT курси – будьте наполегливими з проханнями порекомендувати ваше резюме. Найчастіше курси просто випускають студентів, але не дуже активні у допомозі з працевлаштуванням. Пам’ятайте про це і будьте переконливі.

 

  • Можете скористатися послугами кар’єрного коучингу. Я особисто знаю багато таких фахівців, які, крім того, що розкривають особливості співбесід, можуть проконсультувати по IT ринку, підказати куди звернутися, на чому зробити акцент.

 

Колеги, друзі, у пошуку роботи важливо запастися терпінням. Так, бувають ідеальні випадки, коли все складається з першого разу. Але тут важливо пам’ятати, що кожна наступна спроба наближає вас до заповітної мети – компанії, де вам буде добре.

Вас запросили на співбесіду, що далі? 

 

Хвилювання на співбесіді – це нормально. Вживати якихось серйозних заходів для його утихомирення треба лише тоді, коли воно заважає підтримувати професійну розмову.

 

Якщо ви знаєте, що тривожність — ваша слабка сторона, а відповідальна розмова супроводжується руками, що тремтять, і сплутаними думками, прислухайтеся до наступних порад.

 

  • Дозвольте собі прийняти відмову 

 

Найнеприємніше у співбесіді – це можливість відмови. А пошук роботи, що затягнувся, або проблеми з грошима тільки підстьобують хвилювання. Здається, що потрібно за будь-яку ціну отримати саме цю роботу, а про відмову навіть думати не хочеться.

 

На кожну вакансію приходять десятки, сотні, а іноді й тисячі відгуків. Тому навіть статистично шанс отримати відмову на кількох співбесідах поспіль досить високий. Підготуйтеся до такого розвитку ситуації заздалегідь: так, вам можуть відмовити, але це не означає, що ви є поганим фахівцем. Просто конкретно на цю роботу і для цієї компанії, на думку роботодавця, хтось краще підійшов. Можливо, вам би тут і не сподобалося. А десь чекають саме на вас.

 

Попрацюйте з цією думкою. Скажіть собі, що відмова не найстрашніше у житті. І що ви обов’язково знайдете потрібну роботу. Продумайте найневдаліший варіант розвитку подій, перебільшуйте деталі до абсурду: рекрутер сміється з особистого життя, менеджер сварить за старомодний костюм, директор компанії особисто виганяє з будівлі… Коли сценарій стане зовсім фантастичним, ви відчуєте полегшення. І хвилювання вже не буде таким сильним.

 

  • Струсніться і стежте за тілом 

 

Стан «мене всього трясе» можна зняти, якщо насправді потрясти руками та кистями рук. Між тілом та емоціями є сильний зв’язок, і його можна використовувати, щоб зменшити хвилювання. Уявіть, що ви швидко струшуєте воду: з плечей, з ліктів, з кистей. І разом із водою струшуєте напругу.

 

Тремтять коліна – сядьте зручно і розімніть суглоби, потемніло в очах – прикрийте їх на пару хвилин і зробіть кілька глибоких вдихів і видихів.

 

Якщо від тривоги пітніють долоні, просушіть їх і постарайтеся зігріти. Розімніть пальці, промийте руки в теплій воді та насухо витріть рушником.

 

Поставте поряд пляшечку води: під час зустрічі може раптово пересохнути у горлі.

 

  • Прорепетируйте відповіді 

 

Є класичні запитання, які завжди ставлять на співбесідах. Який у вас досвід роботи, чим займалися у попередній компанії, чому пішли звідти та чого чекаєте на новому місці. Пройдіться по своєму резюме і коротко запишіть, про що розповісте рекрутеру.

 

Особливу увагу приділіть важким питанням. Наприклад, якщо вас звільнили, про це обов’язково запитають. Продумайте, як відповісти на таке запитання. Намагайтеся уникнути звинувачень на адресу колишнього начальника, говоріть лише про фактичний бік справи.

 

  • Ставте запитання

 

Невпевненість виникає ще й від нестачі інформації. А чи зможете ви бути корисними на новій роботі? Чи все вам відомо про графік, зарплату, сферу відповідальності? Не соромтеся розпитати про нове місце. З’ясуйте, на що чекає від вас керівник, які завдання потрібно буде вирішувати. Коли ініціатива у вас у руках, спілкуватися набагато легше.

 

Слідкуйте за темпом мови. У тривозі темп може прискорюватися або сильно уповільнюватися, залежно від індивідуальної реакції. Якщо помітили, що говорите занадто швидко і жестикулюєте активніше, ніж звичайно, свідомо гальмуйте себе. Стримуйте швидкість промови, заспокоюйте жести. Мозок зреагує на це та підтримає гальмування, мова повернеться до нормального ритму.

 

  • Роботодавці теж люди 

 

Кандидату може здаватися, що співбесіду проводять непробивні надлюди, які ніколи не хвилюються і дуже добре вміють тримати себе в руках. Насправді HR-фахівці такі ж люди, як і решта. А якщо співбесіду проводить майбутній керівник, то він сам перебуває у незвичній для нього ситуації. Бажання підібрати гарного співробітника може бути настільки сильним, що з хвилюванням доведеться справлятися і йому.

 

Зберігайте доброзичливий тон спілкування, розмовляйте спокійно. Спілкування без зайвої напруги допоможе обом отримати досить корисну інформацію та розлучитися задоволеними один одним.

 

А головне — постарайтеся не сприймати цю зустріч як ту, від якої залежить вся ваша доля. Не вийде тут – вийде в іншому місці. 

Десь точно чекають саме на вас!

Ще iсторii

Олег Єрмолов

“Щоб досягти успіху, потрібно мати чітку мету перед очима та велике бажання за неї боротися. А ще – внутрішнє усвідомлення того, яких цілей ти повинен досягти до кінця року. Бо якщо цього немає, хтось доб’ється успіху замість тебе. І ти вже ніколи не зможеш його наздогнати та стати кращим!”   Якщо ви вважаєте, що відомі

Вiдгук повнiстю

Олексій Свояков

… школа дала мені безліч корисних знань та навичок. Особливо це стосується реальних кейсів з досвіду вчителів. Вони зіграли важливу роль у формуванні мого уявлення про роботу. Адже теорію можна знайти в інтернеті. А ось розуміння того, як все працює насправді — виникає тільки в процесі спілкування з практикуючими фахівцями. І це неоціненно!

Вiдгук повнiстю

Чалий Дмитро

“…курс “QA Manual” в A-Level допоміг мені відчути, як все відбувається на практиці, ще до першого досвіду в роботі за фахом!” Дмитро Чалий Test Engineer, випускник IT-школи A-Level   Вітаю всіх, хто прагне приєднатися до галузі тестування! Мене звати Чалий Дмитро. Вже понад 5 років я працюю тестувальником та постійно відкриваю для себе нові можливості

Вiдгук повнiстю

Анастасія Рождественська

Навчання в A-level я згадую з таким саме теплом та ностальгією, як і студентські роки. Дивовижно, але за ці 3 місяці в форматі онлайн викладачі та одногрупники встигли стати для мене справжніми друзями!

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)