Мабуть, кожен початківець в IT на етапі стажування, адаптації та практичного знайомства з новою професією відчуває, що весь час та всі внутрішні ресурси спрямовуються виключно на роботу. І це цілком логічно.

З часом, коли з’являється розуміння етапів роботи над проєктом, впевненість у собі, досвід у виконанні задач — в теорії можна встановити комфортний баланс між особистим життям та роботою.

Але що ж на практиці? Чи вдається сформувати цей баланс? Про це ми запитали у практикуючих спеціалістів IT-школи A-Level.

Дізнаймося про їх досвід та лайфхаки для збереження work-life balance.

Пономарьов Владислав

Senior Python Developer

“Для мене секрет work-life балансу полягає в тому, що треба щиро любити свою справу. 

Якщо ти не рахуєш хвилини, які залишилися до кінця робочого дня, не виходиш з роботи, наче вичавлений лимон — тоді цілком залишаються сили і на курси, і на особисті справи.

Ну і не менш важливий фактор, який впливає на втримання балансу — це адекватний роботодавець, який розуміє, що іноді тобі треба зайнятися і особистими справами!”

Постільга Дмитро

Senior .NET Developer

“В мене є цілих 3 роботи! Але я не перевтомлююсь та завжди знаходжу час для себе.

  • Перша робота — основна. Вона вимагає найбільше часу.
  • Друга — це викладання в IT-школі. Спершу було важкувато, доки не вдалося все автоматизувати. Але зараз це зовсім не “в напряг”. Я щиро насолоджуюся процесом викладання.
  • Третя робота — автоматизація трейдингу. Там я “страждав” близько 2 років, поки писав код. А тепер просто слідкую за статистикою та вношу правки. Все працює “як годинник”.

Майже весь вільний час до та після роботи, а також на вихідних — я проводжу зі своєю родиною. Перед роботою я встигаю відвести доньку до садка, зайнятися спортом, виконати всі свої справи. Так саме й ввечері після роботи — багато що встигаю.

Готувати я не люблю, тому ми зазвичай замовляємо здорове харчування додому. 

А коли ввечері всі лягають спати — я граю в PlayStation та просто релаксую. Засинаю десь о 23:30 – 00:00. Отже, все встигаю!”

Фунтусов Єгор

Java (Hybris/Spartacus) Developer

“Особисте життя вимагає комфорту, а робота — це гроші. Тож особисте життя неможливе без грошей!

А якщо серйозно, то немає ніякого конкретного балансу, є відповідальність та грамотна постановка пріоритетів.

Наприклад, якщо на роботі є вкрай важлива задача, яку ти не встигаєш зробити протягом робочого часу, можна залишитися та доробити її, жертвуючи особистим часом. А якщо вдома є якісь проблеми чи важливі справи — можна відпроситися з роботи та сфокусуватися на більш пріоритетних задачах.

Відповідальність на роботі та відповідальність перед близькими — от і весь баланс!”

Ваніна Яна

Senior IT-Recruiter/Program Lead

“Тайм-менеджмент — наше ВСЕ!

Вміло керуй своїм часом, навчайся пріоритезувати задачі, вибери зручний для себе графік роботи та будь гнучким щодо вирішення робочих питань!

Для мене це основні принципи успішного поєднання роботи та особистого життя.

Також користуюсь правилом двох хвилин. Якщо при виконанні певного завдання прилітає інше, для виконання якого треба не більше 2 хвилин, то виконую його відразу, а потім повертаюсь до основної задачі.

До того ж, дотримуватись балансу “робота-життя” стало набагато легше, коли працюєш ремоут та маєш лояльний менеджмент.

Work-life balance — це не тільки про те, щоб розділити робочі та особисті години. Це більше про те, наскільки задоволеним ти почуваєшся в обох сферах свого життя. 

Тому, щоб працювати комфортно, є сенс обирати професію, від якої отримуєш не тільки фінансове заохочення, але й дещо більше — розвиток, різностороннє спілкування, вдосконалення володіння іноземними мовами тощо.

Як казав Конфуцій: “Обери собі роботу до душі, і тобі не доведеться працювати жодного дня у своєму житті.“ Абсолютно його підтримую!”

Ратінов Роман

Project Management Officer

Я хочу поділитися суто своїм досвідом, тож не претендую на абсолютну істину.  

Баланс для мене — це ефективний розподіл часу між роботою та особистим життям. При цьому, іноді можливі перекоси — коли потрібен певний реліз у product — я більше часу знаходжуся на роботі. Коли ж потрібно підтримати доньку і піти раніше з роботи на її виступ — я заздалегідь це планую.  

Для збереження балансу я сформулював для себе декілька правил:  

  1. Захищати свої кордони — не брати роботу в овертайм і на вихідні. Не буду брехати, іноді виключення бувають. Але їх не багато, і це справді виключення. Все, що можна запланувати по роботі — я планую на робочий час. А якщо бачу, що терміни горять, значить потрібно попрацювати з пріоритетами.
  2. Те ж саме працює в іншу сторону — на роботі в першу чергу треба зосереджуватися на робочих завданнях.  І тут важливо зазначити, що створення дружньої атмосфери у команді — це одна з головних задач менеджера, тож на це час можно витрачати. А от особисті питання краще вирішувати в особистий час. Гарно працює вимкнення заважаючих месенджерів. 
  3. Коли я працював не з дому, то шлях до офісу і назад — були тим часом, який потрібен, щоб переналаштуватися. Тепер з цим складніше, але традиція погуляти після роботи й досі допомагає. 

Загалом, хобі, спорт, гарна книга або серіал — будь-що, що допомагає вийти з режиму «робота»,  класно використовувати у потрібний момент. І також є певний ритуал на початку робочого дня, зробивши який, я розумію, що готовий до нових задач.

Поки цих трьох правил мені вистачає, щоб почуватися комфортно та все встигати! Тож, користуйтеся!”

Ми дуже дякуємо нашим фахівцям, що поділилися своїм досвідом та порадами про збереження балансу між роботою та особистим життям! Бажаємо всім студентам A-Level у майбутньому знайти роботу, яка надихає, відкриває нові можливості та органічно поєднується з усіма сферами життя! 

А ми зробимо для цього все, що від нас залежить. Тож чекаємо на вас в A-Level!
Ще iсторii

Юлія Безкровна

Історія успіху випускниці курсу Web Design IT-школи A-Level “Дизайн – це більше, ніж просто картинка. Тому і вкладати в нього потрібно щось більше, ніж просто зовнішній вигляд.” Юлія Безкровна Web-designer, випускниця IT-школи A-Level   Якщо зараз ви не можете зважитися на перший крок у digital-design, переживаючи, що у вас немає досвіду, знань, уявлень про цю

Вiдгук повнiстю

Анастасія Антонів

Я дякую A-Level за навичку працювати швидко та якісно за будь-яких умов!
Вигорання — це тимчасова ситуація, яку можна контролювати та навіть перетворювати на вигоду! Це вміння допомагає не втрачати внутрішній вогонь та бажання розвиватись у своїй професії.

Вiдгук повнiстю

Боднар Ірина

Я знаю, що таке — шукати першу роботу без жодного досвіду. Розумію, як складно знайти ту компанію, що зверне увагу на Trainee/June та захоче дійсно інвестувати в молодого фахівця свій час та кошти.
Для мене це вже пройдений етап. Але кожен Senior колись починав свій шлях з навчання і також не знав, що на нього очікує далі. Пам’ятайте про це та заряджайтеся впевненістю!”

Вiдгук повнiстю

Бендера Олександр

“Ніколи не пізно кардинально змінити кар’єрний шлях. Я це зробив у віці майже 30 років! Мені здавалося, що поїзд вже скоро піде і влитися в новий напрям у такому віці буде досить складно. Але за правильного підходу можливо все! Головне – не здаватися, вірити в себе, продовжувати йти до своєї мети, навіть якщо щось не

Вiдгук повнiстю

Загальні питання

Який формат проведення занять: онлайн чи офлайн?

Заняття у школі проводяться в режимі онлайн.

В які дні та час проводяться заняття?

Заняття у школі проходять двічі на тиждень. Адміністрація школи затверджує розклад для кожної групи окремо. Це може бути один з трьох варіантів:

- понеділок (19:00-22:00) та четвер (19:00-22:00);
- вівторок (19:00-22:00) та п'ятниця (19:00-22:00);
- середа (19:00-22:00) та субота (11:00-14:00).

Самостійно обирати дні та час занять не можна.
Але ви можете дізнатися у менеджера по роботі з клієнтами, за яким із трьох видів розкладу займатиметься саме ваша група.

Чи є заняття з англійської мови?

Так, на всіх курсах (крім “Основи Програмування”) передбачені безкоштовні заняття з англійської мови. Вони проводяться в неділю - час занять залежить від вашого вихідного рівня англійської мови.

Чи видається сертифікат після навчання?

Так, після успішного завершення навчання ви отримуєте сертифікат про закінчення курсу.

Курс завжди стартує у вказану на сайті дату?

Курс практично завжди стартує у призначену дату.
Винятками можуть бути зовнішні чинники, на які школа не може вплинути. Або якщо в групі не набирається достатня кількість людей, тоді дата старту може бути зсунута на період до 2-х тижнів.

Що відбувається, якщо група не набирається до старту?

Якщо в групі до анонсованої дати старту не набирається 50% студентів, ми зміщуємо дату старту на період до 2 тижнів, про що попереджаємо всіх студентів, які вже записалися до цієї групи. Навіть якщо протягом цього часу ми не набираємо жодної людини - ми все одно стартуємо навчання з тією кількістю студентів, яка є.

Де можна почитати відгуки про школу?

На сторінці кожного курсу є відгуки про курс. Також є сторінка всіх відгуків від компаній-партнерів та окрема спільна сторінка відгуків

Якщо я не маю досвіду, чи можу я навчатися у вашій школі?

Так. У нашій школі всі курси складені таким чином, що ви можете прийти на навчання абсолютно без знань у сфері - але зайвими вони не будуть. З корисною інформацією стосовно різних IT-курсів та напрямів ви можете ознайомитись ще перед навчанням у нашому блозі

Чи можу я почати вчитися з середини курсу?

Так, у вас є така можливість, але для цього вам потрібно буде пройти співбесіду з викладачем, щоб він визначив рівень ваших знань. Також вам потрібно буде здати пройдені модулі, після чого вас допустять до навчання з того місяця, коли ви приєдналися.

Чи можна перевестися на наступний набір, якщо у мене виникли складності, і я зараз не можу відвідувати заняття?

Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі.

Хто ваші викладачі?

Викладачі в нашій школі - це практикуючі фахівці, які працюють в IT-компаніях, з досвідом не менше 3-х років. Кожен викладач проходить 3 етапи співбесіди, а також консультації з навчального процесу перед тим, як буде допущений до викладання в нашій школі.

Який мені потрібен ноутбук для занять?

Стандартний ноутбук для офісної роботи з мінімальними вимогами: процесор i3, ОЗУ мінімум 8гб та SSD 256 Гб.

Чи є у вас зворотний зв'язок на курсах?

Щомісяця адміністрація школи проводить анкетування студентів для збору зворотного зв'язку про викладачів, якість освіти та зручність навчання в нашій школі.

Договір та оплата

Як здійснюється підписання договору зі школою?

Є 3 варіанти підписання договору зі школою:
Договір підписується через електронно-цифровий підпис ПриватБанку та сервісу “paper less”;
Через електронно-цифровий підпис у сервісі “Дія” та електронний сервіс “Вчасно”
Відправлення договору у паперовому вигляді через Нову Пошту для підписання.

Які є види оплати за курси?

Виключно оплата за реквізитами на розрахунковий рахунок школи.

Який крайній термін сплати за курс?

При щомісячній оплаті - через кожні 8 занять. Тобто: раз на місяць в перше заняття навчального місяця.
Якщо двома частинами, то друга оплата має бути внесена на початку четвертого місяця (на 24-му занятті).

Чи передбачено повернення коштів за курси, якщо я не можу продовжувати навчання?

Згідно з договором, ви можете повернути 50% від вартості непройдених занять, що були оплачені. Повернення можливе з поважної причини та надання документів, що її підтверджують.

Чи можна ознайомитись з договором до запису на курс?

Так, ви можете звернутися з таким запитом до нашого менеджера. Ми надішлемо приклад договору на електронну пошту або в Telegram.

Чи можна сплатити готівкою?

Ні, оплата проводиться тільки на розрахунковий рахунок.

Працевлаштування

Як відбувається працевлаштування?

Школа веде студента від початку пошуку роботи до отримання ним офера, бере участь у всіх етапах співбесіди в кожній компанії. Школа надає додаткове заняття зі складання резюме та допомагає у комунікації з HR/Rec. Ближче до фіналу навчання рекрутер школи збирає резюме та подає на співбесіди до компаній-партнерів, які вже мають відкриті позиції та знають рівень наших студентів. Вони лояльно ставляться до студентів школи, оскільки багато випускників A-Level вже потрапили до наших партнерів.

Куди ви працевлаштовуєте?

Основні компанії, в які ми працевлаштовуємо випускників - це наші партнери, з якими ви можете ознайомитися на сайті A-Level.

Які умови потрібно виконати, щоб бути працевлаштованим?

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов'язковою умовою є відвідування занять з англійської мови.
Студент має брати активну участь в процесі працевлаштування: ходити на співбесіди, виконувати тестові завдання і давати фідбек школі по кожному етапу, щоб ми могли вже в процесі підкоригувати проблемні моменти.

На всіх курсах є гарантія працевлаштування?

На багатьох наших напрямках є працевлаштування, проте, на жаль, не на всіх. Але ми працевлаштовуємо на всіх напрямках, незалежно від гарантії. Найважливіше - це знання та бажання самого студента!

Чи можу я вибрати компанію для працевлаштування?

Студент може написати свої побажання - ми намагатимемося знайти максимально схожу до них компанію серед наших партнерів. Проте, найголовніше - це знайти першу роботу для наших студентів! На жаль, не завжди є крутий вибір.

Якщо я сам знайду роботу після курсу, мені повернуть гроші?

Ні, повернення коштів з цієї причини не передбачене.Найголовніша мета школи - це можливість для випускників знайти першу роботу. Але якщо студент знаходить роботу самостійно, ми вважаємо, що умови договору виконані, оскільки головна мета здійснена.

Профорієнтація

Як вибрати курс?

Ви можете звернутися за консультацією до адміністрації школи за телефоном або в Telegram. Адміністрація школи проведе консультацію, визначить ваші сильні сторони та допоможе обрати напрям. Також з описом кожного напряму ви можете ознайомитись у нашому блозі в статтях від викладачів та студентів

Де можна детальніше ознайомитися з курсами та технологіями, що вивчаються на них?

На кожній сторінці курсу є програма навчання та детальна інформація про технології, що вивчаються. Також ви можете прочитати детальніше про курси в нашому блозі в рубриці “курс очима викладача”

Чи можна поспілкуватися з викладачами до старту курсу?

Такої можливості немає, але ви можете ознайомитися з викладачами та школою на наших відкритих заняттях, які ми проводимо щомісяця. Стежте за нашими соцмережами та анонсами заходів. Також ви можете підписатися на розсилку, щоб не пропустити повідомлення про наші заходи.
Крім того, познайомитися з викладачами можна в нашому блозі

Процес навчання

Наскільки програми курсів в A-Level актуальні?

Програми курсів коригуються щомісяця: відповідно до нових трендів та оновлень технологій, які передбачені на курсах. Ви можете бути впевнені, що програма буде актуальною на той момент, коли ви будете навчатися на курсах.

На що більше робиться наголос у програмі курсів: на практику чи теорію?

Основний упор у нашій школі робиться на практику, щоб на момент випуску у вас був досвід роботи в команді з практичними завданнями. Завдяки цьому в реальному проєкті ви зможете почувати себе комфортно.

Чи є зв'язок із викладачем у позаурочний час?

Звичайно, ви можете зв'язатися з викладачем у будь-який денний час і, по можливості, він вам відповість. Враховуйте, що наші викладачі - це практикуючі фахівці, які працюють у компаніях. Але ваше питання не залишиться без відповіді у будь-якому випадку.

Чи зберігається запис заняття, якщо я не зміг бути на ньому присутнім?

Так, кожне заняття записується. Ви матимете можливість переглянути заняття за потребою, якщо не змогли бути присутніми.

Чи надаватимуться методичні матеріали для повторення?

Після кожного заняття від викладача ви отримуватимете всі методичні матеріали, презентації, які використовувалися на занятті, а також додаткову літературу для самостійного вивчення.

А є домашні завдання?

Так, домашнім завданням приділяється окрема увага - їх буде багато.

Як проводяться заняття?

Заняття проводяться в режимі online через платформу Google meet.

Як ведеться комунікація з викладачами, групою та адміністрацією школи?

Комунікація ведеться через Telegram групу та електронну пошту.

Як часто проводяться зрізи знань (модулі)?

Модулі можуть проводитись у різні відрізки часу - залежно від курсу. Але в більшості випадків це - раз на місяць.

Чи видаватимуться додаткові методичні матеріали для самостійного вивчення?

Звісно так - таких матеріалів буде велика кількість.

Чи буде у мене якесь портфоліо після випуску зі школи?

Так, на кожному курсі студенти розробляють кілька невеликих проєктів та один великий - випускний. Всі ці проєкти будуть складати ваше портфоліо.

Що потрібно для отримання сертифікату?

Не менше 80% відвідувань занять
Не менше 80% зданих дз
Не менше 7 балів за модульні роботи та фінальні іспити (захист проєкту та технічну співбесіду)